O nas


Portal
domyopieki.pl

Pierwszy w Polsce portal prezentujący placówki opiekuńcze: domy opieki, domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze i sanatoria.

Pierwszy w Polsce portal prezentujący placówki opiekuńcze: domy opieki, domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze i sanatoria.

Zobacz więcej >

Informator ogólnopolski "Domy Opieki i Sanatoria" Nr 20/2022

Zobacz więcej >

Centrum doradztwa w wyborze domu opieki

W oparciu o blisko 13 letnie, bogate doświadczenie portalu www.domyopieki.pl, ustanowiono Fundację www.domyopieki.pl, której celem jest udzielanie pomocy osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

Zobacz więcej >

Opieka
domowa

W oparciu o blisko 13 letnie, bogate doświadczenie portalu www.domyopieki.pl, ustanowiono Fundację www.domyopieki.pl, której celem jest udzielanie pomocy osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

Zobacz więcej >

Oferty promocyjne


Prezentacje wideo


Dom Opieki i Rehabilitacji - Pałac Nałęczów
NZOZ Dom Opieki PAŁAC
Dom Opieki im. Jana Pawła II
Zobacz więcej >

Wirtualne wycieczki


Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne ALTER DOMUS
Medyczny Dom Ostoya
Dom Seniora w Ulesiu
Zobacz więcej >

AKTUALNOŚCI, WYDARZENIA, PATRONAT


Opieka domowa


polecane produkty


W czasie tej długoletniej współpracy poznaliśmy dogłębnie potrzeby i problemy zarówno osób potrzebujących opieki i ich rodzin, jak i osób prowadzących placówki opiekuńcze i lecznicze.

Wychodząc zatem naprzeciw zgłaszanym nam potrzebom, chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą, prezentując funkcjonalne, nowatorskie, niezbędne lub poprawiające komfort życia produkty, które prezentujemy poniżej.

Prezentacje firm


Targi
Targi w Krakowie Sp. z o.o.
31-586 Krakow, ul. Galicyjska 9
Sprzęt rehabilitacyjny
LifeVac Polska
Al. Jana Pawła II 25A, 37-450 Stalowa Wola
Utrzymanie higieny
Oscar Medical
ul. Andrzeja Struga 27, 70-784 Szczecin, Polska
Meble i wyposażenie
Polygen sp. z o.o.
ul. Portowa 16L/130, 44-100 GLIWICE
Utrzymanie higieny
Over Clean Sp. z o.o.
ul. Spółdzielcza 1a, 98-100 Łask
Środki pomocnicze
LOCON Sp. z o.o.
70-030 Szczecin , Tama Pomorzańska 1
Środki pomocnicze
SPIN Sp. z o. o.
78-400 Szczecinek, ul.Łukasiewicza 1/4

OGŁOSZENIA SPRZEDAŻY


Oferty pracy


PRACA DLA PIELĘGNIARKI
Niepubliczny Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy "Promyk"
Halinów, ul. Kościuszki 6a, tel. 601 20 61 61
woj. mazowieckie
Stanowisko: pielęgniarka na zlecenie lub etat
Telefon:: 601 20 61 61
E-mail: biuro@domopieki-promyk.pl

Zobacz prezentację placówki >

PRACA
Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczo - Rehabilitacyjny "Maria"
ul. Piękna 6, 05-077 Zakręt
woj. mazowieckie
Stanowiska: pielęgniarki, opiekunki - chętnie medyczne, kucharki
Telefon: 22 435 83 80

Zobacz prezentację placówki >

Firma przekaże odzież damską (sukienki,żakiety,komplety) oraz różne tkaniny.
Kontakt, tylko osoby reprezentujące podmiot (domy opieki,parafie itp.).

P.Ziutek 601-255-813


Szukasz pracy w placówce opiekuńczej?
Poszukujesz pracownika do domu opieki?
Jesteś wolontariuszem?

Zamieść bezpłatnie ogłoszenie
wysyłając wiadomość na redakcja@domyopieki.pl

Nowe artykuły


Odwodnienie u seniorów
Dr inż. Katarzyna Okręglicka – specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, Warszawski Uniwersytet Medyczny
Konsekwencje upadku u seniora
Dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka – prezes Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Mazowiecki Konsultant w dziedzinie Fizjoterapii, ekspert programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy”
Pacjenci onkologiczni oceniają ośrodki lecznicze
Agata Polińska – ocena ośrodków leczniczych i lekarzy przez pacjentów onkologicznych oraz ich potrzebach ”

Rekomendacje, opinie, podziękowania


Opinia dla placówki: Dom Opieki Przystań

Minął już rok, gdy nasza Mama złamała kość biodrową. W trybie pilnym szukaliśmy miejsca, w którym będzie miała zapewnioną opiekę medyczną i dobre warunki życia. I tak, za radą znajomej, trafiliśmy do Domu Opieki ?Przystań? w Starych Babicach. Nie zawiedliśmy się. Za nami wiele pogodnych chwil spędzonych w zadbanym ogrodzie, rozmów, uśmiechów, smakowitych posiłków, ale i trudnych doświadczeń ? chorób i hospitalizacji. Ważne, że przechodziliśmy je wspólnie z ludźmi, którzy na co dzień towarzyszą Mamie. Atmosfera w ?Przystani? jest zaiste rodzinna, znamy wzajemnie swoje imiona - czujemy, że i my współtworzymy ten dom. Przychodzimy do Mamy kilka razy w tygodniu o różnych porach, zawsze można pogadać, choć chwilkę, z ekipą Domu. Wszyscy chętnie dzielą się informacjami dotyczącymi Mamy, wsłuchują się w nasze sugestie. Pani Marlena, Pan Wojtek, Pani doktor Katarzyna, Pani Ela, Pani Ania, Pani Oksana, Pani Maria i Pani Krystyna, oraz wszystkie Panie, które mijaliśmy na korytarzach Domu, zjednały nas codzienną uważnością i troską o podopiecznych. W Domu panuje spokój, jest czyściutko i pachnie domowymi posiłkami. Centrum życia tej małej wspólnoty jest ogromny salon, połączony z jadalnią. To tu pensjonariusze siedzą, oglądają telewizję, rozmawiają, a chętni uczestniczą w zajęciach z Panią pedagog. Obok salonu jest miejsce ćwiczeń rehabilitacyjnych prowadzonych przez Panią Anię. Bardzo ważna jest codzienna opieka pielęgniarska Pani Marleny oraz obecność na wezwanie Pani doktor Katarzyny. Kilka miesięcy temu byłam świadkiem rozwoju nagłej infekcji u Mamy i profesjonalnej reakcji ekipy. Z rana było jeszcze w porządku, ale około południa, gdy przyszłam, mama już się gorzej czuła. Pani doktor zbadała chorą, zleciła natychmiastowe pobranie krwi, została podana kroplówka. Siedziałam przy Mamie cały dzień, aż do wieczora, kiedy to pojawiła się Pani doktor i ponownie zbadała Mamę. Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji Pani doktor, Pani Elżbiety, Pana Wojtka i Pani Oksany, Mama trafiła do szpitala jeszcze tego wieczora w niezłym stanie i rozpoczęto leczenie poważnej infekcji w warunkach szpitalnych. Warto dodać, że ten profesjonalizm nie jest chłodny ? gdy następnego dnia odwiedziłam Mamę w szpitalu, na jej łóżku leżał koc i ulubiona kocia przytulanka. Trudno mi wyrazić wdzięczność za uratowanie Mamie życia, bo tak to dziś widzę. Po roku mam same dobre doświadczenia z polskimi opiekunkami, ale też z opiekunkami z Ukrainy, które odznaczają się empatią, spokojem i przyjaznym stosunkiem do podopiecznych i rodzin. Dla wielu osób w Domu istotna jest także posługa duchowa, możliwość udziału w Mszy Świętej, przyjęcia Eucharystii. Te potrzeby są zaspokajana przez księdza z pobliskiej parafii oraz diakona, który co niedzielę przychodzi do wiernych z Eucharystią. Słowo ?przystań? oznacza osłonięty przez wichrem port, gdzie cumują łodzie, w którym można się czuć bezpiecznie. To właściwa nazwa dla tego miejsca?

Małgorzata M. 2023-09-19

Opinia dla placówki: LARIS Ośrodek Opiekuńczo - Rehabilitacyjny

Moja 97-letnia, niechodząca ciocia trafiła do ośrodka LARIS w dość przykrych okolicznościach, po nieoczekiwanym i natychmiastowym zerwaniu umowy przez dom opieki, w którym przebywała wcześniej. Już od pierwszego spotkania odczułam empatię i życzliwość. Bez problemu uzyskałam pomoc w bezpiecznym przewiezieniu cioci do ośrodka. Zapewniono Jej potrzebny spokój, otoczono troską i opieką. Podczas kolejnych wizyt widziałam zaangażowanie i profesjonalizm każdej osoby, która pracuje w ośrodku. Ciocia zawsze była czysta i zadbana choć niekiedy wymagało to naprawdę dużego nakładu pracy. Bezcenne są też podpowiedzi jak załatwiać wszelkie sprawy urzędowe. Bardzo żałuję, że ciocia nie trafiła do Państwa wcześniej - zaoszczędziłoby to nam wielu niepotrzebnych stresów. Polecam to miejsce i bardzo dziękuje za wspaniałą opiekę nad moją ciocią.

Agnieszka Balcerzak 2023-09-17

Opinia dla placówki: SENIOR MED Centrum Opieki

Moja mama Sławomira trafiła do ośrodka 15 miesięcy temu. Była po chorobie, zagubiona i smutna. Pracownicy ośrodka zrobili wszystko żeby wróciła jej radość z życia i za to bardzo im dziekuję. Zawsze otwarci na rozmowę i pomoc. Dziękuję.

Anna Ujda 2023-09-13

Na forum


Dodany
2023-09-17 22:48
przez Marcin
Witam, Jeśli ktokolwiek się zastanawia nad oddaniem osoby bliskiej do DPS w Zaskoczynie to radzę zastanowić się trzy razy. DPS w Zaskoczynie jest sprofilowany na osoby psychicznie chore oraz intelektualnie niepełnosprawne. Miejsce to powinno w sposób wręcz szczególny chronić i dbać o swoich podopiecznych. Nasza kochana ciocia była tam jednak tylko przez krótki okres i niestety finał pobytu był tragiczny. Z doświadczeń naszej rodziny, nie polecilibyśmy tego miejsca nawet najgorszemu wrogowi.
Dodany
2023-09-10 21:10
przez graga
Serdeczna troska to dno dna. Moja ciocia tam leżała. Zdecydowanie nie polecam
Dodany
2023-09-10 09:49
przez Gkjl
Te pozytywne opinie to chyba pisane orzez wlascicieli. Smrod miczu id wejscia,brak mozliwosci przywolania opiekunki.Jedzenie…na obiad ciebkie zupy i suche bulki nafaszerowane chemia(typu bulki z foli). Brak lazienek w pokoju. Brak w tv w pokojach. Bylam raz w odwiedzinach u cioci,az zal ze takie miejsca istnieja. Przechowalnia. Miejsce bez serca.

Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.