Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Pałace przeciwdziałają COVID-19

NZOZ Dom Opieki PAŁAC oraz dom opieki Pałac dla Seniora to dwa obiekty położone w bliskich okolicach Warszawy. Dzieli je kilkadziesiąt kilometrów, a łączy jeden właściciel. Pierwszy z ośrodków funkcjonuje od 1999 r, drugi zaś od kilku lat. W obydwu obiektach za najważniejsze stawia się wartości, o których mówi Pan Daniel Balla- włodarz placówek: Odpowiednia opieka, troska i szacunek to pojęcia podstawowe w naszej pracy. Fundamentalnym elementem naszego prawidłowego funkcjonowania jest również odpowiednio wykwalifikowany personel, który świadczy pomoc na najwyższym poziomie. Dzięki temu obecnie możemy oferować godne warunki dla Seniorów, odpowiadając w pełni na ich indywidualne potrzeby.

Udało nam się przeprowadzić krótki wywiad na temat walki obydwu PAŁACÓW z epidemią koronawirusa. Okazuje się, że są to kolejne domy, które nie poddają się w wirusowi oraz starają się podchodzić do tematu w sposób bardzo optymistyczny, przy zachowaniu oczywistych środków ostrożności, ponieważ dobro i zdrowie pensjonariuszy oraz personelu jest dla nich najważniejsze.

- W jaki sposób chronią Państwo swoich pensjonariuszy oraz personel przez koronawirusem?
- Podjęliśmy trudną decyzję, a mianowicie został wprowadzony całkowity zakaz odwiedzin osób z zewnątrz. Wprowadzony został reżim sanitarny.

- Co z dostępem do opieki lekarskiej/ pielęgniarskiej w obecnej sytuacji?
- Opieka lekarska i pielęgniarska nie została ograniczona. Lekarze, z którymi współpracujemy przychodzą do naszego ośrodka tak jak wcześniej, z tym że zachowane są odpowiednie środki ostrożności w kontakcie. Lekarze noszą maseczki oraz fartuchy ochronne.

- Czy uświadamiają Państwo swoich podopiecznych o panującym niebezpieczeństwie oraz tym co się wokół niego dzieje?
- Z Pensjonariuszami dużo na temat obecnej sytuacji rozmawiają terapeutki, które prowadzą zajęcia indywidualne oraz pielęgniarki.

- W jaki sposób umożliwiają Państwo kontakt pensjonariuszy z ich rodzinami?
- Rodziny z Pensjonariuszami kontaktują się telefonicznie, przez skype oraz raz w tygodniu mają możliwość dostarczenia przesyłki dla swoich bliskich.

- Czy zapewniają Państwo wsparcie psychologiczne dla seniorów z powodu długiej rozłąki z najbliższymi oraz brakiem bezpośredniego kontaktu z rodziną?
- Nad dobrostanem psychicznym naszych Pensjonariuszy czuwa lekarz psychiatra oraz wykwalifikowane terapeutki.

- W jaki sposób wypełniają Państwo czas podopiecznym w czasie kwarantanny? Czy rozszerzona jest terapia zajęciowa?
-Terapia zajęciowa odbywa się w formie indywidualnej, co pozwala na bliższy kontakt z pensjonariuszami w tym trudnym czasie.

- Czy odbywają się nadal spotkania grupowe dla seniorów (np. wspólne oglądanie tv w pokoju dziennym), czy wprowadzona jest jakiegoś rodzaju izolacja, ograniczenie kontaktów?
- Spotkania grupowe zostały ograniczone. Staramy się, aby w jednym czasie nie przebywało ze sobą więcej niż 5 osób.

- Czy obecna trudna sytuacja spowodowała problemy w płatnością za pobyt pensjonariuszy?
- Nie. Nie zauważyliśmy tego problemu w naszym przypadku.

- Czy rodziny mogą liczyć na udogodnienia wynikające z trudnej sytuacji rodziny (np. utraty pracy) ze strony domu (np. rozłożenie płatności za pobyt na raty, przesunięcie płatności w czasie itp.?)
- Na chwilę obecną nie było zapytań tego typu, natomiast są to bardzo indywidualne sprawy i w taki też sposób będziemy starali się do tego podchodzić.

- Czy placówki doświadczają pomocy ze strony osób prywatnych, okolicznych mieszkańców itp.?
- Pomagamy sobie we własnym gronie, np. personel szył maseczki.

- Czy domy przyjmują aktualnie nowych podopiecznych? Jeśli tak, jakie są zachowywane zasady bezpieczeństwa dla nowych i stałych podopiecznych?
- Na chwilę obecną przyjęcia nowych osób są wstrzymane z wiadomych przyczyn.

- Jak Państwo zapatrują się na przyszłość swoich domów? Jakie są dalsze prognozy funkcjonowania?
- Dokładamy wszelkich starań, aby nasze ośrodki funkcjonowały dobrze i tak też będzie po zakończeniu epidemii.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2020 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.