Najnowsze badania na temat roli diety antyrakowej w codziennym menu seniora

Zdrowie odżywianie, to podstawa w diecie każdego człowieka, a szczególnie seniora, który pod wpływem wielu niekorzystnych czynników, pogarszającego się stanu zdrowia oraz spadku ogólnej wydolność organizmu, jest narażony na zapadnięcie na choroby cywilizacyjne, w tym także i raka.

W profilaktyce chorób nowotworowych często wykorzystuje się także zbawienną moc diety, która nie tylko poprawia witalność, lecz może, przynajmniej w jakiejś  części, zapobiegać niektórym stanom nowotworowym. Badania naukowców jednoznacznie potwierdziły, iż to, co znajduje się na talerzu seniora, może mieć wpływ, na jego zachorowalność, na daną odmianę choroby nowotworowej. Nie doceniamy potencjału redukcji prawdopodobieństwa zachorowania na raka, który ukryty jest w niewinnych i niepozornie wyglądających produktach spożywczych.

Zbilansowana dieta, pełna składników odżywczych, a redukująca niezdrowe tłuszcze, produkty wysoko przetworzone, sztuczne barwniki oraz polepszacze smakowe, może dodać wigoru, wyleczyć anemię, poprawić stan zdrowia, a przede wszystkim zapobiegać niektórym odmianom raka. A zatem – jak żywić seniora, aby jego organizm nie poddał się rakowi? Przede wszystkich należy zaprzyjaźnić się z owocami i warzywami. Ich lecznicza i profilaktyczna moc jest znana od wieków. Warto w swej diecie wprowadzić regularne spożywanie warzyw i owoców- przynamniej dwa razy dziennie. Jabłka, czerwone owoce, cytrusy, warzywa zielone, strączkowe- to tylko niektóre z „pożeraczy” raka. Warto pić wodę mineralną, herbatki ziołowe, napary z ziół, soki warzywne bez cukru oraz spożywać zdrowy i nietłusty nabiał, a także chude oraz jak, najmniej przetworzone mięso – najlepiej białe. Przeciwutleniacze zawarte są nie tylko w warzywach i owocach, ale także w kawie, której korzystny wpływ udowodniono już dawno.

Oprócz tego, warto pic zieloną, biała i czerwoną herbatę. Niezmierną sławą cieszą się zapomniane lub pospolite warzywa i przyprawy - kapusta, czosnek, cebula, marchew, kolendra, chili i inne.  Posiadają one zbawienne substancje ochronne. Dieta antyrakowa obecnie staje się tarczą przeciw nowotworom w wieku starszym. Dieta ta dostarcza organizmowi kluczowych składników odżywczych, ale także pomaga seniorowi uzupełnić ubogi stan substancji ochronnych, dzięki którym, stabilizuje on swój stan zdrowia, a jednocześnie minimalizuje on spożywanie produktów rakotwórczych, które wręcz nasilają stany zapalne w organizmie. Dieta antyrakowa opiera się na wyborze tylko tych - zdrowych, niedrogich oraz sezonowych produktów, bez chodzenia na kompromisy.

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.