Łuszczyca - naturalne sposoby leczenia.

Łuszczyca jest chorobą należąca do grupy chorób autoagresyjnych i pojawia się u 1-3 % całego społeczeństwa. W 90% dotyczy samej skóry. Pojawiające się, w przebiegu łuszczycy zmiany, wielkości od kilku milimetrów do kilkudziesięciu centymetrów, najczęściej przybierają postać czerwonobrunatnych grudek lub wypukłych ognisk, pokrytych łuskami. Występują zwykle na łokciach, kolanach oraz w okolicy krzyżowej, bywa, że pokrywają całą skórę, a nawet pojawiają się na paznokciach. U wielu osób zaczyna się na owłosionej skórze głowy. Około 5 - 10% chorych rozwija postać stawową łuszczycy (łuszczycowe zapalenie stawów).

Jak zaczyna się łuszczyca?
Zdrowa skóra odradza się około 30 dni. Tyle czasu zwykle upływa, zanim komórki przesuną się z podstawnej warstwy skóry na jej powierzchnię. Łuszczyca jest chorobą polegającą na tym, że z niewiadomego powodu produkcja komórek warstwy podstawnej skóry w pewnych miejscach staje się nienormalnie szybka. Komórki osiągają wtedy powierzchnię skóry nie, po 30 lecz po 3 dniach, po czym szybko obumierają, a skóra w tym miejscu intensywnie rogowacieje. U dzieci i młodzieży bodźcami powodującymi nasilenie zmian chorobowych są przede wszystkim infekcje (grypa, angina, zapalenie oskrzeli). U wielu dorosłych objawy łuszczycy nasilają się pod wpływem stresów, a także zażywanych leków np. betablokerów. Często zmiany łuszczycowe pojawiają się także po urazach i zranieniach skóry lub po zabiegach operacyjnych, a więc w wyniku zaburzeń homeostazy organizmu. Sprzyjają im także wahnięcia hormonalne, np. u niektórych kobiet objawy łuszczycy podczas ciąży niemal całkowicie ustępują, u innych zaś bardzo się nasilają. Na przebieg tej choroby niekorzystny wpływ może mieć również dieta. Na przykład kwas arachidonowy nasila reakcje zapalne i zaostrza zmiany na skórze w przebiegu łuszczycy.

Jak dotąd nieznany jest pierwotny czynnik wywołujący tę chorobę. W związku z tym przyjmuje się oficjalnie, że niemożliwe jest prowadzenie leczenia łuszczycy, które usuwałoby jej przyczynę. Odpowiednio prowadzone leczenie konwencjonalne pozwala jednak zlikwidować dokuczliwe   objawy łuszczycy na wiele lat, ale nie jest to w dalszym ciągu leczenie przyczynowe. Konwencjonalne leczenie łuszczycy najczęściej polega na smarowaniu zmienionych chorobowo miejsc maściami złuszczającymi (np. maścią salicylową), maściami steroidowymi oraz dziegciami. Często też stosuje się leczenie skojarzone. Polega ono na stosowaniu środków farmakologicznych (maści oraz leków doustnych) w połączeniu z fototerapią.

Wielopokoleniowe doświadczenia oparte na niekonwencjonalnej terapii łuszczycy, stosowania naturalnych substancji leczniczych, mimo, iż nie ma zwykle silnej podbudowy naukowej, wydaje się często zbliżać, do upragnionego optimum.

Jedną z jej propozycji, niezwykle pozytywnie ocenianą przez pacjentów, jest stosowanie preparatów z UCZEPU TRÓJLISTNEGO wytwarzanego naturalnymi sposobami przez firmę AFRA.

Ma on niesłychanie silne działanie przeciwzapalne, przynoszące szaloną ulgę chorym na łuszczycę, alergiczne egzemy, trądzik i łupież. Stymuluje on funkcje detoksykacyjne wątroby i nerek, zwiększa wydzielanie hormonów nadnerczy, przyśpiesza podstawową przemianę materii, wzmaga pocenie i wydzielanie moczu, zapewniając tym samym znakomite warunki do oczyszczania organizmu z toksyn, a szczególnie tych, odpowiedzialnych za występowanie zapalnych schorzeń skóry. Zalecany okres stosowania minimum trzy miesiące.

Drugim godnym polecenia preparatem pochodzenia naturalnego w przypadku łuszczycy, jest BISZOFIT POŁTAWSKI z laboratorium dr Katiuszyna, wydobywany z głębokości 2400m pod ziemią, będący koncentratem cennych dla metabolizmu naszego organizmu minerałów. Zawiera dobrze przyswajalne dla naszego organizmu sole magnezu, cynku, manganu, molibdenu, miedzi, żelaza, selenu i innych pierwiastków śladowych. Ich obecność czyni BISZOFIT POŁTAWSKI cennym preparatem, łagodzącym nie tylko objawy łuszczycy, ale także reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia korzonków nerwowych, zapalenia mięśni, obrzęków, żylaków, bólów kręgosłupa. BISZOFIT POŁTAWSKI wspomaga także leczenie chorób sercowo naczyniowych, chorób układu nerwowego oraz tarczycy, a także działa antystresowo. Najlepsze efekty odnotowano stosując nie rozcieńczoną formę BISZOFITU POŁTAWSKIEGO. Oba wymienione wyżej preparaty można nabyć w aptekach, sklepach zielarskich i w sprzedaży wysyłkowej. Proszę spróbować, wielu osobom przyniosły one na tyle istotną ulgę, że zdecydowały się o tym do nas napisać.
                                                                                                             


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.