Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Internet dla seniorów

Internautki kulka251 czy alfredka1 to nie są nastolatki, ale kobiety po siedemdziesiątce. Już ponad 750 tysięcy polskich seniorów szturmuje internet.

70-letnia Konstantyna  planuje, że w tym roku nauczy się obsługiwać program komputerowy używany w księgowości, zapisywać w Exelu wydatki domowe. Internet to dla niej pestka.Barbara Mikołajczyk dzięki internetowi ma kontakt ze swoimi koleżankami z Warszawy i z zagranicy. - Współcześni emeryci mają tyle zajęć, że coraz trudniej im znaleźć czas, żeby spotkać się na herbatkę.Cyberdziadek Daniel  w internecie spędza tyle czasu, że wnuk zaczyna się o niego martwić. Marzy o własnej stronie internetowej. 

Do firmy Gemius przychodzą e-maile od seniorów: “Chętnie wypełnię ankietę, ale dopiero za kilka dni, kiedy odwiedzi mnie wnuczek. Internet to wynalazek na miarę wynalazku Gutenberga. Jestem szczęśliwa, że dożyłam i mogę z niego korzystać. Mam lat 73, umiarkowaną sklerozę, skromną emeryturę, a ciekawość świata i ludzi ogromną. Nie ja jedna zresztą w tym wieku. Amatorsko uprawiam marketing wśród emerytów, bo wmawia się im, że są za starzy na te rzeczy. Ludzie! Przecież internet jest dla emerytów! Dzieci niech po lekcjach przebywają na powietrzu i uprawiają sporty, a my, emeryci, mamy czas i skromny pecet łączy nas z całym światem. Nie musimy być samotni! Moimi doświadczeniami chętnie bym się podzieliła z waszymi specjalistami, bo pewnie są młodzi i wydaje im się, że najważniejsze są randki, gry pif-paf oraz inne rozrywki”.

80-letni Jan pisze: “Nie interesują mnie komunikatory internetowe, poszukiwania partnerki czy też oglądanie panienek. Mam dostęp do sieci przez modem, a moje rachunki za połączenia z internetem wynoszą zaledwie ok. 20 zł miesięcznie. Od 15 lat jestem na emeryturze, a komputer wykorzystuję do prac amatorskich, np. fotografii, montażu moich filmów wideo. Komputer urozmaica mój czas na emeryturze”.

 


KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.