Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Wykład „Przygoda z kawą”

„Przygoda z kawą” to tytuł spotkania dla wszystkich chętnych mieszkańców Warszawy po 60 roku życia. Odbywać się ono będzie dnia 23 września o godz. 12.00, w ramach Warszawskich Dni Seniora. Tematem spotkania jak sama nazwa wskazuje będzie...kawa- jej pochodzenie, smaki, receptura przyrządzania i historia, począwszy od jej ziarna do sztuki jej właściwego zaparzenia.

Wykład ma charakter edukacyjno- rozrywkowy. Podczas bezpłatnego udziału, uczestnicy poznają tajniki właściwego przyrządzenia kawy dla siebie i gości. Aby poszerzyć wiedzę seniorów na temat kawy, poruszone zostaną tematy jej początków, źródła importu, pozyskiwania, sposobów wypalania oraz obróbki ziaren. Seniorzy będą mieli okazję poznać drogę ziarenka kawy od plantacji do filiżanki oraz metody przyrządzenia kawy w domu. Opisane zostaną czynniki, które mają niebywały wpływ na jej smak i aromat.
Prowadzącym będzie współwłaściciel dwóch znanych i lubianych warszawskich kawiarni, „Kafki” oraz „Jasia & Małgosi”- Maciej Marks. Opowie o rodzajach, walorach, pochodzeniu i smakach kawy, a przede wszystkim - możliwościach jej przyrządzania oraz podawania.
Spotkanie z kawą skierowane jest do osób starszych, biorących udział w Warszawskich Dniach Seniora i będzie miało miejsce w jednej ze wspomnianych kawiarni „Jaś & Małgosia” pod adresem al. Jana Pawła II 57 w Warszawie. Czas trwania wykładu ma wynosić ok. 3 godzin.
Wykład bez wątpienia będzie świetnym uzupełnieniem wiedzy i przygodą z kawą!

Zapisy na wykład składać można mailowo, pod adresem: maciejmarks@gmail.com
lub telefonicznie pod numerem: 502 033 711.
Jednym słowem- aromatyczny świat kawy już czeka!

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.