Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Religa chce 15-proc. podwyżek dla lekarzy

Zdaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi, coroczny 15-procentowy wzrost pensji lekarzy od 2008 roku jest realny. Religa uczestniczył w XXV zjeździe lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
Minister włączył się w ogólnopolską akcję antykorupcyjną środowiska medycznego "Nie biorę - chcę normalnie zarabiać".

Szef resortu zdrowia podkreślił, że wzrost pensji lekarzy jest konieczny po to, aby powstrzymać ich przed wyjazdami do pracy za granicą. - To sprawa poza dyskusją, trzeba dać lekarzom lepszą perspektywę. Myślę, że realny jest 15-procentowy wzrost pensji co roku, tak aby w ciągu 5-7 lat dojść do poziomu 2/3 tego, co teraz polscy lekarze zarabiają za granicą - powiedział minister zdrowia. Przypomniał jednocześnie, że w tym roku podwyżek nie będzie, bo od października zeszłego roku pensje lekarzy wzrosły o około 30 proc.

Religa otrzymał od uczestników zjazdu plakietkę z hasłami: "Nie biorę - chcę normalnie zarabiać". Podkreślił, że podpisuje się obiema rękami pod tymi zdaniami.

Jak tłumaczył Paweł Jezierski - który zainaugurował akcję - lekarze chcą, by społeczeństwo przestało ich postrzegać jako łapówkarzy. - Pracujemy rzetelnie, spędzamy po 270 godzin miesięcznie w szpitalach, wiele wysiłku wkładamy w kształcenie dodatkowe, poświęcamy się dla innych. Mówienie o nas jako o łapówkarzach boli. Chcemy przeciwko temu zaprotestować - oświadczył.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.