Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Możliwe kłopoty z kupnem leków refundowanych

Szalone zamieszanie w aptekach: farmaceuci dostali zaledwie parę godzin na wprowadzenie kilku tysięcy zmian w cenach medykamentów - "Rzeczpospolita" pisze o bałaganie jaki wyniknął z wprowadzenia nowej listy leków refundowanych.
"Nowe listy refundacyjne ukazały się trzy dni temu. Ministerstwo Zdrowia od razu zapowiedziało, że przedłuży termin ich wejścia w życie: z 1 na 16 grudnia. Taka informacja widniała przez kilka dni na stronie internetowej resortu. W piątek po południu okazało się, że przedłużenia jednak nie będzie. Wbrew zapowiedziom zmiana terminu nie została opublikowana w Dzienniku Ustaw" - pisze dziennik.

Aptekarze dowiadywali się o tym, że przesunięcia terminu nie będzie, pocztą pantoflową albo od swojego samorządu zawodowego. Co to zamieszanie oznacza dla pacjentów?

– Mam nadzieję, że do wszystkich aptekarzy zdąży dotrzeć wiadomość, że listy refundacyjne jednak się zmieniają. Jeśli tak się nie stanie, chorzy w weekend mogą mieć problem z kupieniem leków refundowanych – mówi Grzegorz Kasprowicz, farmaceuta z Warszawy.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.