LifeVac- urządzenie ratujące przed zadławieniem

Zadławienie jest jedną z głównych przyczyn przypadkowej śmierci na świecie. O ile zdajemy sobie sprawę z ryzyka zadławienia się przez małe dzieci, jednak mniej wiadomo, że ryzyko zadławienia się jedzeniem jest siedmiokrotnie wyższe u osób w wieku powyżej 65 lat niż u dzieci w wieku od 1 do 4 lat. Dysfagia (zaburzenie połykania) dotyka około 50% osób po udarze mózgu i 84% osób z demencją. Inne czynniki przyczyniające się do zgonów w sektorze opieki, takie jak brak śliny spowodowany przyjmowaniem leków i niepełnosprawność, gdy osoba porusza się na wózku inwalidzkim. Również stany takie jak: porażenie mózgowe, autyzm, uszkodzenie mózgu, rak jamy ustnej lub gardła, udar, demencja, choroba Parkinsona i inne choroby są związane z problemami połykania, które mogą prowadzić do udławienia się.

Wiele osób nie wie, że protokół pierwszej pomocy osobie zadławionej jest skuteczny tylko w 70%, jeśli jest prawidłowo wykonywany w „idealnej” sytuacji. Odsetek ten spada drastycznie do około 40%, jeśli nie można wykonać pchnięć brzucha z powodu osłabienia, otyłości lub niepełnosprawności. LifeVac- ratuje życie, gdy wszystko inne zawiedzie.
LifeVac jest nieinwazyjnym urządzeniem, które dzięki specjalnie opatentowanemu zaworowi zasysa ciało obce w jednym kierunku. Działa w trzech prostych krokach: Przyłóż, Przyciśnij, Pociągnij. Czas trwania ssania jest minimalny dzięki czemu jest bezpieczny i skuteczny.

LifeVac obecny jest na rynkach na całym świecie, m.in.w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Japonii oraz na terenie Unii
Europejskiej w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji, Grecji, a teraz także w Polsce. Zastosowanie LifeVac jest potwierdzone na dzień 10 maja 2019 roku 27 skutecznymi akcjami ratującymi ludzkie życie.
Rocznie na terenie UE umiera ok. 5000 osób w skutek zadławienia w tym ok. 400 dzieci poniżej 14 roku życia. Dzięki urządzeniu w Posce uratowano już 75 ludzkich istnień,  tym jedno w krakowskim DPS.

Urządzenie może mieć zastosowanie tak naprawdę w każdym miejscu, począwszy od gospodarstwa domowego, poprzez domy opieki, ośrodki rehabilitacyjne,szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie,szpitale, punkty gastronomiczne, zakłady pracy i wiele, wiele innych oraz sprawdzi się w wielu zawodach tj: lakarz, strażak, opiekun osoby starszej, pielęniarka, policjant, ratownik medyczny itp.

Główne atuty LifeVac:

  • Urządzenie przetestowane
  • Zastosowanie u dzieci i dorosłych
  • Prosty w obsłudze
  • Sytuacje szczególne
  • Szybkie działanie
  • Bezpieczny
  • Użyteczny w każdym miejscu

Prezentacja urządzenia:

https://www.youtube.com/channel/UCRC0M0mGReZ7VaZCJ5ldifw?view_as=subscribe


Jeśli chcą Państwo dołączyć do grona podmiotów posiadających na wyposażeniu urządzenie LifeVac zapraszamy do współpracy.


KONTAKT:
tel. +48 662 225 112
info@lifevac.pl
www.lifevac.pl

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.