Dziadku, pozwól, że Ci opowiem…- recenzja książki

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu publikację Pani Magdaleny Turek- menedżerki domów seniora ZAPIECEK, która od 8 lat pracuje z osobami cierpiącymi na demencję i Alzheimera. Właśnie spod pióra Pani Magdaleny wyszła wzruszającą opowieść dla najmłodszych pt. „Dziadku, pozwól, że Ci opowiem…”, wierząc, że pomoże dzieciom oswoić się z otępieniem dziadków. Aktualnie autorka zajmuje się przygotowywaniem materiałów do pracy doktorskiej oraz zdobywaniem zdolności psychoterapeutycznych w nurcie systemowo-ericksonowskim.

Pani Magdalena ukończyła studia psychologiczne na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym , uzyskując tytuł magistra psychologii ze specjalizacją kliniczną dorosłych. Edukację uzupełniała m.in. na jednym z najlepszych uniwersytetów świata – Oxfordzkim – oraz w szkole psychoterapii i podczas licznych konferencji. Ponadto jest członkinią Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Spędziła kilkanaście lat w Wielkiej Brytanii, zdobywając na Uniwersytecie w Bournemouth tytuł BA(Hons) z zarządzania. Silne zdolności kierownicze i organizacyjne pozwoliły jej zyskać w tym zakresie nie tylko wiedzę, ale i bogate doświadczenie zawodowe. Umiejętnościom jednocześnie szybkiego i dokładnego działania zawdzięcza możliwość nieustannego rozwoju i podejmowania wielu inicjatyw.

Ciekawość ludzi i świata sprawia, że jest niesamowicie otwartą, komunikatywną i kreatywną osobą. Z uwagi na osobiste doświadczenia w swoją działalność wkłada ogrom pasji, a dzięki wyjątkowo wysokiemu poziomowi empatii w kontakty z potrzebującymi – całe serce. Z zapałem krok po kroku realizuje marzenia, otaczając siebie i innych pozytywną aurą. Uwielbia podróże, dbanie o wewnętrzny spokój i higienę swojego umysłu. Największą wartość ma dla niej rodzina.


Dziadku, pozwól, że Ci opowiem…- recenzja książki

„Dziadku, pozwól, że Ci opowiem…” to wzruszająca i ciepła opowieść dla dzieci, o tym, że miłość jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu. W przystępny i interesujący dla młodych czytelników sposób opowiada o demencji starczej – jej objawach i sposobach ich łagodzenia. Poznając relacje Tomka z jego dziadkiem Maksymilianem, zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy zaczną również rozumieć, że choroba Alzheimera nie musi być straszna, a otaczając bliskich opieką i czułością, można dać im radość, spokój umysł i niezbędne poczucie bezpieczeństwa. To książka, która pozwoli dzieciom lepiej zrozumieć nagłą zmianę zachowania dziadka. Pomoże im dostosować się do nowej sytuacji i podejść do niej z otwartym sercem.

Dziadek autorki – Maksymilian od lat cierpiał na demencję. Zmarł w wieku 88 lat. Choć głowa nie pracowała wydajnie, sercem potrafił wyrazić tak wiele, że niemal codziennie zadziwiał i zachwycał autora i innych bliskich. Na jego cześć autorka napisała bajkę. Ilustracje i postacie to prawdziwe wizerunki dziadka, matki i brata autorki.

„Na łamach tej książki chciałabym powiedzieć innym osobom, które mają demencję w rodzinie, aby nie bały się kontaktu z dziadkami czy babciami, bo choć umysły płatają figle, ciało zawsze pamięta i może z nami rozmawiać z uczuciem. Nauczmy się tego słuchać.”

Serdecznie polecamy wszystkim tę lekturę- bez względu na wiek. Pokazane tu wartości, dotyczą każdego.

KSIĄŻKĘ MOŻNA NABYĆ POPRZEZ STRONĘ:

http://nasidziadkowie.pl/




Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.