Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dni Otwarte na temat "Zaburzenia zdrowia współtowarzyszące zespołom otępiennym” w Warszawie

“Cechą prawdziwie ludzkiej cywilizacji jest szacunek i miłość do ludzi w podeszłym wieku, którzy dzięki temu mogą czuć się, mimo słabnących sił, żywą częścią społeczeństwa”- takie motto przyświeca warszawskiej Fundacji Wsparcie, która to bardzo czynnie działa na rzecz Seniorów i troszczy się o ich zdrowie, psychiczne jak i fizyczne.
Już po raz kolejny Fundacja zaprasza na Dni Otwarte ze specjalistami do spraw zdrowia. Cykl spotkań trwa już od 2017 r. Co kilka miesięcy Seniorzy, osoby chore i ich rodziny mogą uczestniczyć w tym bezpłatnym programie, umożliwiającym poszerzenie swojej wiedzy na tematy zdrowotne: leczenia, zapobiegania i radzenia sobie z chorobami zarówno natury fizycznej jak i o podłożu psychicznym. 20 czerwca to Dzień Otwarty poświęcony tematowi choroby Alzheimera i innych zespołów otępiennych, a dokładniej "Zaburzenia zdrowia współtowarzyszące zespołom otępiennym”. Gościem prowadzącym wykład będzie lekarz geriatra Mariusz Saganowski- specjalista chorób wewnętrznych i geriatrii. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca godz. 17.00 w Centrum Wielokulturowym ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera)
Adresatem zaproszenia są wszystkie osoby chore, cierpiące na tego typu schorzenia oraz opiekunowie, którzy na co dzień zmagają się z chorobą u swoich podopiecznych, bądź po prostu osoby zainteresowane tematyką chorób otępiennych. Spotkania w ramach Dni Otwartych będą okazją do uzyskania rzetelnej wiedzy na temat choroby i adekwatnej do co niej opieki.
Podczas Dni Otwartych organizowanych przez fundację, na przełomie 2017/ 2018 roku odbywają się spotkania ze specjalistami:
lekarz geriatra
lekarz psychiatra
lekarz neurolog
fizjoterapeuta
prawnik
dietetyk
Gerantopedagog

Kolejne spotkanie przypada na 13 września 2018 r. w godz. 17-19.00 w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie ul. Nowolipie 25b. Tematem dyskusji będą „Zaburzenia otępienne a zaburzenia psychiczne, rola farmakoterapii i terapii niefarmakologicznych”– wówczas gościem specjalnym spotkania będzie psychiatra prof. Tadeusz Parnowski.
Na zajęcia obowiązują zapisy. Można ich dokonać kontaktując się pod nr tel. (+48) 793 413 489, adresem E- mail: fundacjawsparcie@os.pl lub bezpośrednio w biurze fundacji ul. Kościuszkowców 80, suterena.
Wszystkie spotkania i zajęcia są wolne od opłat! Serdecznie zapraszamy.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.