DEZYNFEKCJA ZAMGŁAWIANIEM W DPS-ach

W obecnym obliczu zagrożenia COVID-19 zwraca się szczególną uwagę na utrzymanie wysokiego poziomu dezynfekcji. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo wszystkich grup społecznych. Seniorzy- ta grupa społeczna niestety najbardziej narażona na ryzyko zachorowania, musi być otoczona zewsząd jak najlepszą opieką. Szczególną uwagę należy poświęcić ochronie miejsc, gdzie pod jednym dachem zamieszkuje kilkoro lub więcej osób w podeszłym wieku. Do takich placówek niewątpliwie zaliczyć można m. in. domy opieki, domy pomocy społecznej czy szpitale. Aktualnie coraz więcej uwagi poświęca się tam skutecznym i bardzo dokładnym sposobom dezynfekcji pomieszczeń. W jaki sposób przeprowadzić szybko i bezinwazyjnie proces dezynfekcji, tak aby nie spowodował on dezorganizacji rytmu dnia seniorów w Domu Pomocy Społecznej?

Wśród wielu metod troski o higienę na szczególną uwagę zasługuje zamgławianie pomieszczeń. Tego typu dezynfekcja (również dezynsekcja) uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych, szybką w realizacji, wydajną oraz w pełni bezpieczną. Jej cel jest prosty: pozbyć się zarówno wirusów jak i bakterii, pleśni, grzybów oraz innych mikroorganizmów. Technika zamgławiania polega na uwolnieniu środka dezynfekującego wraz ze strumieniem powietrza w postaci cząstek mikroskopijnych. Sucha mgła rozprzestrzenia się po całym wnętrzu, szybko docierając do każdego fragmentu przestrzeni i powierzchni. Wykorzystywany jest do tego specjalistyczny generator mgły, tzw. zamgławiacz, który w ciągu czasu swojej pracy (od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od jego wydajności i wielkości pomieszczenia) pozwala dotrzeć do każdego typu powierzchni.

Technologię stosuje się z udziałem naturalnego składnika Bio ActiW, na bazie kwasu podchlorawego, poprzez co jest ona bezpieczna dla ludzi, zwierząt i środowiska. Dzięki specjalnym środkom do zamgławiania, z odkażonego pomieszczenia można korzystać już po 1 godzinie od zakończenia procesu dezynfekcji. Ponadto metoda ta jest niezwykle prosta w obsłudze i przebiega w sposób automatyczny, bez udziału osób trzecich, a stosowany w tym celu kwas podchlorawy posiada atest PZH i znajduje się na wykazie środków biobójczych wskazanych przez Główny Inspektorat Sanitarny w kraju.

Bio dezynfekcja metodą zamgławiania może być stosowana w następujących miejscach:
• sanatoria, domy pomocy społecznej, domy opieki, zakłady opiekuńczo- lecznicze
• hotele, pensjonaty,
• szpitale, oddziały intensywnej terapii, kliniki,
• oddziały zakaźne,
• sale chorych,
• przychodzie lekarskie,
• gabinety medyczne, stomatologiczne i weterynaryjne,
• gabinety laboratoryjne,
• i wiele innych

Technologia zamgławiania znajdzie idealne zastosowanie w każdym Domu Pomocy Społecznej, gdzie podopieczni obcują ze sobą na co dzień. Mimo obecnych restrykcyjnych obostrzeń nałożonych na placówki opiekuńcze, wewnątrz budynku ciężko wykluczyć pojawienie się wszelkich ognisk chorobotwórczych. Żeby temu przeciwdziałać polecamy przedstawioną metodę, która jest najskuteczniejsza w swoim działaniu. Wszystko po to, aby chronić najsłabszych- Seniorów.

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.