COMARCH opaska życia Plus- nowe telemedyczne wsparcie opieki senioralnej

Niebawem na rynku pojawi się nowy telemedyczny produkt firmy Comarch dedykowany osobom starszym, przewlekle chorym, niesamodzielnym i z niepełnosprawnościami. Mowa o ulepszonej, zmodernizowanej wersji znanej już szerzej Comarch Opaski Życia. Opracowanie nowej generacji produktu było możliwe m.in. dzięki współpracy z Krajową Izbą Domów Opieki i zbadanej perspektywie podopiecznych placówek opiekuńczych.

Comarch Opaska Życia to cyfrowy opiekun dostępny zawsze pod ręką. Wraz z aplikacją mobilną i usługą teleopieki świadczoną przez ratowników Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, wchodzącego w skład Grupy Comarch, Opaska stanowi odpowiedź na problem wielu osób starszych, niesamodzielnych czy przewlekle chorych. Natychmiastowy kontakt z opiekunem, alerty SOS, geolokalizacja, czujnik upadku i referencyjny pomiar tętna to tylko kilka z możliwości, które oferuje produkt.
Z opasek, a także innych telemedycznych rozwiązań Comarch, już kolejny rok korzystają m.in. seniorzy przebywający w domach opieki zrzeszonych przez Krajową Izbę Domów Opieki (KIDO) – partnera Comarch Healthcare od 2022 roku. Dzięki współpracy możemy poznawać bieżące potrzeby podopiecznych domów opieki, a co za tym idzie, ulepszać i modernizować nasze rozwiązania, by jeszcze bardziej realnie odpowiadały problemom użytkowników.
– Wszyscy wiemy jak kruche jest życie i my też - mając coraz więcej lat. Nie jest to złe, ale mamy swoje lata, jesteśmy coraz bardziej delikatni i musimy coraz bardziej dbać o siebie, a to dbanie to też właśnie szukanie pomocy, gdyby stało się coś złego. Dlatego myślę, że każdy z nas powinien nosić taką Opaskę Życia – wtedy możemy łatwo skontaktować się z kimś, kto udzieli nam pomocy – zaznacza Pani Basia, seniorka korzystająca z Comarch Opaski Życia.

W styczniu br. światło dzienne ujrzała nowa generacja opaski, czyli Comarch Opaska Życia Plus, która przyniesie użytkownikom sporo nowości, w tym: ekran LCD, czujnik saturacji, pomiar temperatury i wiele innych. Głęboko wierzymy, że nowy, zmodernizowany produkt pozwoli jeszcze lepiej zatroszczyć się o bezpieczeństwo i zdrowie seniorów, a komfort użytkowania urządzenia wzrośnie.
- Wraz ze wzrostem świadomości technologicznej polskich seniorów oraz po szczegółowej analizie ich potrzeb, reagujemy na zmieniające się standardy. Jako wiodący dostawca urządzeń z obszaru Opieki Spersonalizowane,j rozwijamy nasze portfolio o najnowsze technologie, które mają zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu – podkreśla Maciej Stopczyk, Product Manager ds. Opasek Życia i Teleopieki, Comarch S.A.

O Krajowej Izbie Domów Opieki (KIDO):
Krajowa Izba Domów Opieki to pierwsza w Polsce inicjatywa integrująca środowisko zinstytucjonalizowanej opieki senioralnej. Jej celem jest pełnowymiarowe wsparcie placówek opiekuńczych dedykowanych osobom starszym. KIDO zrzesza domy opieki senioralnej na terenie Polski, wyposażając pracowników w bezpieczną przestrzeń do wymiany doświadczeń i uwag, by świadczona opieka była jeszcze bardziej efektywna, a także komfortowa dla samych seniorów.


KONTAKT:
Comarch SA
al. Jana Pawła II 39a
31-864 Kraków
Tel.: +48 12 64 61 000
E-mail: info@comarch.com
www.comarch.com

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.