Bezpłatny warsztat dla opiekunów osób niesamodzielnych w ośrodku MEDI-system MARIANNA
Zapraszamy opiekunów nieformalnych na kolejne bezpłatne warsztaty, które odbędą się 15 października (sobota) w Ośrodku MEDI-system MARIANNA, w godz. 10.00-15.00. Spotkania są prowadzone przez pielęgniarki i fizjoterapeutów MEDI-system, którzy specjalizują się w opiece długoterminowej i rehabilitacji seniorów.
Kto może uczestniczyć w warsztatach?Warsztaty są skierowane do wszystkich osób zapewniających opiekę domową niesamodzielnym czy przewlekle chorym bliskim w podeszłym wieku. Zaproszenie jest jednak kierowane w szczególności do „początkujących” opiekunów, którzy - dzięki praktycznym wskazówkom - mogą już od pierwszych dni sprawowania opieki stosować techniki i sposoby, które im to ułatwią.
Program warsztatówModuł opiekuńczo-pielęgniarski
- Skutki długotrwałego unieruchomienia
- Żywienie i karmienie osoby w podeszłym wieku/przewlekle chorej
- Higiena (kąpiel całego ciała i zmiana pieluchomajtek w łóżku, toaleta jamy ustnej, profilaktyka odleżyn)
Moduł rehabilitacyjny
- Pozycje ułożeniowe – jak prawidłowo zmieniać pozycje chorego
- Jak łatwo i skutecznie przemieszczać pacjenta bez użycia siły
- Aktywizowanie seniora – najlepsza droga do samodzielności
Jak zapisać się na warsztat?
- mailowo – wysyłając mail na adres właściwy dla danego ośrodka: warsztaty.marianna@medisystem.pl (temat maila: warsztat MARIANNA)
- telefonicznie - dzwoniąc na infolinię MEDI-system: 22 266 88 41
Opinie uczestników warsztatów„Czas warsztatów minął bardzo szybko i poczułam się po nich pewniej jako opiekun. Przypuszczam, że dla różnych uczestników różne części warsztatu były ważne ze względu na ich indywidualną sytuację. Dla mnie najbardziej pożyteczne były ćwiczenia prezentowane przez panią rehabilitant z możliwością ich przećwiczenia wzajemnego z innymi uczestnikami”.
„Nauczyłam się dużo, ale tez obserwowałam innych uczestników szkolenia. Widziałam jak im się rozjaśnia w głowie, jak dowiadują się o różnych preparatach i akcesoriach pomagających przy pielęgnacji, z jaką chęcią uczą się technik przesadzania, wspierania osoby chorej. Bardzo ważnym aspektem tych warsztatów było moim zdaniem także to, że powstała pewnego rodzaju wspólnota ludzi o podobnych doświadczeniach, problemach, że przez kilka godzin mogli porozmawiać z innymi osobami, w podobnej sytuacji, ale także z profesjonalistami”.
„Cała część praktyczna, zarówno dotycząca czynności pielęgnacyjnych jak i opiekuńczych oraz produktów odpowiednich do pielęgnacji osób leżących były bardzo ciekawe i dały mi wiedzę jak należy zajmować się osobą niesamodzielną”.