Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

„Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora” - wolontariat

Masz odrobinę wolnego czasu, który chcesz poświęcić innym? Lubisz ludzi i jesteś otwarty na nowe znajomości? Wierzysz, że jedno słowo i gest może zmienić życie drugiego człowieka? Nie czekaj- zostań wolontariuszem! „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora” to wspaniała inicjatywa, która zrzesza już ponad 180 WOLONTARIUSZY.

 

Inicjatywa pojawiła się już w roku 2015. Dziś następuje jej kontynuacja. Celem jestpomoc w zapewnieniu dobrostanu osób starszych, a także tworzenie i wsparcie społeczności wolontariuszy pomagających osamotnionym warszawskim seniorom. Budowanie i wzmacnianie społeczności wolontariuszy odbywa się poprzez najprostsze działania, tj. spacer czy wizyta w kinie. Misją wolontariatu jest angażowanie seniorów do uczestniczenia w życiu społecznym.

Ważna jest satysfakcja i poczucie spełnienia wśród wolontariuszy, które pojawi się wraz z pierwszym, szczerym uśmiechem na twarzy seniora. Podobnie, ważne jest zdobycie doświadczenia czy poznanie nowych ludzi. Dlatego też organizatorzy zadbali o osoby niosące pomoc, zapewniając im m. in. spotkania integracyjne/superwizje, konsultacje z gerontologiem/psychologiem, możliwość skorzystania z biletów na różne wydarzenia kulturalne.

Rejestrując się na platformie zalogujpomagaj.um.warszawa.pl masz szansę sprawić, że osoby starsze – zamiast siedzieć samotnie w domu – zaczną uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami i będą się cieszyć Twoim towarzystwem! Dowiesz się dlaczego warto zaangażować się w tę inicjatywę, na czym polega projekt, jak zostać wolontariuszem w czasie pandemii, jakie oferujemy wsparcie ochotnikom i kim są seniorzy, którym pomagamy.

Telefoniczne dyżury informacyjne:

  • 15.06.2020 godz. 9-12

  • 29.06.2020 godz. 16-19

Dyżur- Iwona Bernaciak - tel. 600 388 833

Projekt realizuje i finansuje Stowarzyszenie Q Rozwojowi oraz m. st. Warszawa.


KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.