Rodzinny Dom Opieki MIRABELKA

Olesin 129

03-289, Warszawa

518 390 532

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

32
1,2,3
3000
Wolne miejsca

Opis placówki

Rodzinny Dom Opieki MIRABELKA mieszczący się na Białołęce jest placówką opiekuńczą, świadczącą usługi dla osób w podeszłym wieku, które wymagają całodobowej opieki. Posiadamy wpis do rejestru placówek całodobowej opieki Wojewody Mazowieckiego, pozycja 202.

Placówka zapewnia komfortowe warunki mieszkaniowe w pokojach 1-, 2-osobowych. Do dyspozycji pensjonariuszy jest przestrzenny salon, miejsce gdzie można miło spędzać czas na rozmowach, oglądaniu telewizji, słuchaniu muzyki, czytaniu książek i codziennej prasy.

Dom posiada również taras przeznaczony do wypoczynku i relaksu. Duża działka wokół budynku oraz wiele zieleni tworzy atmosferę wewnętrznego spokoju. W pobliżu znajduje się las, który umożliwia spacery i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.


Dom znajduje się w Warszawie, a jednak nadal w zaciszu miejskiego zgiełku, na zielonej Białołęce
Dojadą Państwo do nas autobusami lini: 120, 134 i 326

Nasza placówka oferuje:
  • opiekę lekarską.
  • wykwalifikowany personel opiekuńczy przez całą dobę,
  • całodobową opiekę pielęgnacyjną nad osobami starszymi, osobami z chorobami otępiennymi (w tym z chorobą Alzheimera) ,osobami z chorobami przewlekłymi (w tym z chorobą Parkinsona) , osobami po udarze mózgu oraz niedowładami na innym tle,
  • pełne wyżywienie z uwzględnieniem diet ( kuchnia własna, na miejscu),
  • terapię zajęciową oraz rehabilitację,
  • organizację czasu wolnego: gry i zabawy,
  • posługę duszpasterską,
  • usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Alzheimer, demencja starcza
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 32 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
wszystkie pokoje z łazienkami  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz internista
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: , opiekunek:
w nocy - pielęgniarek: , opiekunek:
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: 4200 zł/miesiąc
2-osobowym: 3500 zł/miesiąc
3-osobowym: 3200 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja  
Dodatkowe płatności
leki, pampersy
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

O Pani Agnieszce Kwiatkowskiej i jej D.O. "Mirabelka" powiem krótko, wspaniała właścicielka to i wspaniały dom opieki. Przez cały okres pobytu mamy nie mieliśmy żadnych uwag. Dziękuję Pani Agnieszko i będę polecał wszystkim będącym w potrzebie skorzystania z Pani trudnej działalności. Andrzej S.

Andrzej Sekular 2022-12-08

24.09.2022 Moja żona Danusia przebywa w domu opieki rodzinnym MIRABELKA gdzie właścicielem jest Pani Agnieszka Kwiatkowska, o wyjątkowej wrażliwości i dbałości o pensjonariuszy. Stworzyła ciepłą rodzinną atmosferę , warunki pobytu są komfortowe. Lecz nawet najlepsze nie zastąpią domu w rodzinie. Niestety Stwórca postanowił ukarać moją żonę utratą pamięci (Altzheimer) Dlatego mnie i innych nie dziwi gdy Zona krzyczy za jakie grzechy Boże mnie ukarałeś. Trzeba by c bez serca i uczuć gdy słyszy się te słowa. Jest mi bardzo ciężko , że żona jest poza domom ,zgoda na pobyt żony poza domem jest dla mnie wielkim ciężarem, chociaż wiem że nie sprostałbym wymogom i potrzebom.

Kazimierz Starzyk mąż Danusi! 2022-09-24

Babcia przebywała w tym domu opieki 3 lata. Polecamy. W ośrodku jest czysto i przestrzennie. Jest ogródek gdzie przebywają pensjonariusze gdy jest ciepło. W ciągu dnia pensjonariusze przebywają wspólnie w salonie co nadaje domowej, przytulnej atmosfery. Osoby prowadzące ośrodek są bardzo zaangażowane, opiekuńcze i cierpliwe. Ponadto nie są podawane leki uspokajające i nasenne byle mieć spokój w nocy. Po przeniesieniu do tego ośrodka rachunki za leki, pieluchy podkłady spadły o połowę.

Robert Węgrzyński 2021-03-10

Z usług Mirabelki korzystamy od około roku i ani razu nie mieliśmy niepokojących obserwacji.Odwiedzamy Mamę w różnych porach i dniach (bez wcześniejszej zapowiedzi) ,zawsze wszystko jest w porządku.Często trafialiśmy na czas kąpieli czy innych zabiegów.Mama jest zawsze uczesana,umyta,zadbana.Obsługa traktuje pensjonariuszy z troską, życzliwością oraz poszanowaniem godności.Dom ułatwia kontakt i nigdy nie było problemu by porozmawiać z Mamą przez firmowy telefon Mirabelki. Panią Agnieszkę często spotykamy na miejscu i rozmawiamy o wydarzeniach z ostatnich dni ,stanie zdrowia,ewentualnych problemach.W przypadkach poważniejszych mieliśmy telefony informujące na bieżąco o sytuacji. W Mirabelce jest czysto,schludnie,pomieszczenia są wywietrzone,nie śmierdzi moczem.Dodatkowo dom położony jest w cichej spokojnej okolicy ,przy lesie ,z ogródkiem dostępnym w lecie .Ułatwieniem jest też przystanek autobusowy znajdujący się tuż przy domu.Dziękujemy za dotychczasową opiekę.

Hanna G. 2021-02-27

07.02.2021 r. Moja mama przebywa w placówce od stycznia 2020 roku. Umieszczenie ukochanej Mamy w takim miejscu jest bardzo trudne i w moim przypadku upłynęło trochę czasu zanim przekonałam się, że to dobre miejsce, z odpowiednim personelem. Odwiedziny są w różne dni i o różnych porach . Mama jest zawsze czysta, włosy zadbane , dłonie i paznokcie również. Całe lato 2020 r moja mama spędzała na powietrzu, wśród zieleni. Mama ma ogromne problemy z pamięcią, coraz więcej wymaga uwagi opiekunów a Ci są bardzo cierpliwi i mili. Pani Agnieszka -właścicielka domu, jest dla mnie ogromnym wsparciem, zawsze służy pomocą, dobrą radą a razem z opiekunkami bardzo dba o wszystkich i zawsze ma czas zarówno dla Mamy jak i dla mnie w czasie odwiedzin. Jestem bardzo wdzięczna za opiekę.

Marzena Stążewska 2021-02-07

Moja mama przebywa w placówce od roku. Odwiedziny są w różne dni i o różnych porach . Mama jest zawsze czysta, włosy zadbane , dłonie i paznokcie. Mimo problemów z pamięcią , często powtarza, że jest jej tutaj dobrze, że Opiekunowie są mili i cierpliwi dla niej a dla nas bardzo uprzejmi . Wizyty odbywają się w pokoju mamy lub na ławeczkach przed domem, wśród zieleni. Pani Agnieszka z Małżonkiem wspaniale organizują bieżącą opiekę lekarską , szczepienia , leki , co jest dla mnie bardzo dużym wsparciem z uwagi na to , iż mieszkam w innej miejscowości. Mama jest sprawna fizycznie, dzięki czujności Pani Agnieszki i opiekunów. Dawki leków są stosowane z dużą uwagą i weryfikowane na bieżąco co skutkuje zachowaniem dobrej formy i sprawności ruchowej. Dziękujemy

Iwona Sokołowska 2021-02-02

Moja mama przebywa w DO Mirabelka od czerwca ub.r. Myślę, że umieszczenie mamy w Mirabelce było jedną z lepszych decyzji. Mama jest bardzo zadbana, zawsze uśmiechnięta. Panie, które się nią opiekują są pełne poświęcenia, zawsze mają czas zarówno dla niej jak i dla mnie, kiedy chcę się czegoś więcej o mamie dowiedzieć. Iwona Świątek

2021-02-01

Opieka w Mirabelce jest bardzo dobra. Mama jest zawsze zadbana. Przed kwarantanną odwiedzałam ją o różnych porach dnia i zawsze wszystko było w porządku. Bardzo polecam ten ośrodek i mam pełne zaufanie do pani Agnieszki i personelu. Jestem bardzo wdzięczna za opiekę nad mamą a jeżeli ktoś zastanawia się nad wyborem domu opieki, to naprawdę jest to dobre miejsce.

Agnieszka 2021-02-01

Dom opieki Mirabelka jest miejscem w którym każdy pensjonariusz jest traktowany z godnością i szacunkiem Kontakt ze wspaniała Panią Agnieszka jest zawsze ,gotowa o każdej porze dnia i nocy do udzielenia informacji Moja Mamusia była u Pani Agnieszki ponad rok Zawsze pachnąca ,zadbana uśmiechnięta ,nawet fryzurę i kosmetykę miała zrobiona Słowo dziękuje to o wiele za mało Pani Agnieszko ,ale dziękuje Pani i wszystkim Panią które opiekowały się mamą do końca jej chwil Zawsze będę Was wspominała z wielką wdzięcznością Dom opieki bardzo godny polecenia

Katarzyna K 2021-01-25

Empatia, wsparcie, domowe ciepło i troskliwa opieka- wszystkie te wartości znaleźć można Rodzinnym Domu Opieki MIRABELKA. Placówka, podobnie jak wszystkie inne, również objęta jest odgórnymi obostrzeniami dotyczącymi walki z koronawirusem. Ochrona zdrowia i życia seniorów to priorytet, tym bardziej, że nie są to pojedyncze osoby, a grupy osób, które na co dzień żyją ze sobą pod jednym dachem. Sami o sobie mówią: Wyjątkowy kompleks, w którym zapewniamy seniorom całodobową opiekę, spokój oraz rozrywkę. Przyjazna, domowa atmosfera, fachowy personel, poczucie bezpieczeństwa. Dla personelu domu każdy podopieczny jest najważniejszy. Wystarczy przyjechać bo warto z nimi być. Pensjonariusze wiedzą co się dzieje obecnie wokół i jednocześnie są świadomi powagi sytuacji spowodowanej COVID-19. Aby nie pozostali z tym sami, uczestniczą w pogadankach dotyczących powstałej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Mają stały dostęp do aktualnych wiadomości za pomocą telewizji.

Tadeusz Mol; ul. Wąska 13 05-119 Legionowo; tadmol@wp.pl 2021-01-05

Pani Agnieszko pozwolę sobie na złożenie podziękowań za dom pełen serca i opieki. Moja babcia była u Pani jak w domu rodzinnym i do końca dni została otoczona przyjaźnią i sercem. za to bardzo dziekuję Norbert PS. z pełna odpowiedzialnością polecam Dom Mirabelka.

Norbert 2021-01-04

Serdeczne podziękowania dla p.Agnieszki za opiekę nad naszymi rodzicami. W placówce panuje miła rodzinna atmosfera. Pracujące Panie z wielkim oddaniem i sumiennie wykonują swoja ciężką pracę. Czysto i fachowo.

Katarzyna i Cezary Mech 2020-10-20

Ostatnie swoje dni nasza mama spędziła w Rodzinnym Domu Opieki Mirabelka. Opieka personelu i czystość była na najwyższym poziomie. Podczas wizyt nie stwierdziliśmy żadnych zaniedbań i uchybień. Bardzo dobry kontakt z właścicielką panią Agnieszką. Pani Agnieszka z empatią i szacunkiem podchodzi do pensjonariuszy dzięki czemu w Domu panuje rodzinna atmosfera. Nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń co do funkcjonowania tej placówki opiekuńczej.

Lucyna i Wojciech 2020-08-19

Umieszczenie Babci w tym Domu Opieki było najlepszym co mogliśmy dla Niej zrobić w ostatnich miesiącach życia. Cudowni, serdeczni ludzie i wspaniała opieka. Babcia była tam zdrowa, zadowolona i w bardzo dobrej formie. Dziękujemy.

Ola Kiełczewska 2019-08-04

Pragnę podziękować Pani Agnieszce i personelowi domu ?Mirabelka? za opiekę nad moim Tatą. Ostatnie dni pobytu Taty to ciężki czas dla nas wszystkich. Byłam w ciągłym kontakcie osobistym, telefonicznym i SMS-owym z Panią Agnieszką, a każda moja propozycja dot. pomocy Tacie była akceptowana i realizowana. Szczególną uwagę zawracano na higienę osobistą pensjonariuszy i dbano również o czystość pomieszczeń. Dom pozbawiony był zapachu tak charakterystycznego dla innych placówek.

Mirosława 2019-07-23

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.