Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Duomed Leśna Przystań


05-270 Marki , Gliniecka 36

tel. 22 771 22 30, 501 691 772

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

60
1,2,3
4200
     
Do schowka
Do porównania
Duomed Leśna Przystań

Opis placówki


Ośrodek Duomed prowadzony jest przez  magistra rehabilitacji.

Budynek w którym mieści się zakład usytuowany jest z dala od dużej aglomeracji miasta w zaciszu lasu sosnowo-brzozowego otoczony pięknym ogrodem co stanowi atut naszej oferty.

W ramach pobytu codziennie odbywa się rehabilitacja grupowa, ponad to odbywają się zajęcia muzyczne, systematycznie organizowane są rożnego rodzaju imprezy artystyczne oraz wiele innych atrakcji. Do dyspozycji naszych Pensjonariuszy są duże przestronne sale dziennego pobytu, kącik biblioteczny, altanka ogrodowa usytuowana w przepięknym parku z alejkami oraz ławeczkami. Pod parkan podchodzą bażanty, sarny, zające i jeże a w pobliżu słychać kojący śpiew ptaków.

Podstawową kadrę medyczną stanowi zespół pielęgniarsko- opiekuńczy oraz terapeutyczno-rehabilitacyjny. Opiekę nad Pacjentami sprawuje lekarz internista oraz neurolog.

Pensjonariusze nasi uczestniczą w zajęciach terapeutycznych o różnym profilu w zależności od upodobań i możliwości funkcjonalnych a także w ramach usprawniania psychomotorycznego. Do Zajęć tych należą: praca w kąciku terapeutycznym, zajęcia z muzykoterapii i inne.

Poza harmonogramem dziennym obejmującym m.in. rehabilitację, terapię zajęciową, spotkania z psychologiem, zapewniamy na życzenie posługę duszpasterską , koncerty zespołów artystycznych, wspólne biesiadowanie oraz imprezy okolicznościowe.


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA KRÓTKIEJ PREZENTACJI:

https://www.youtube.com/watch?v=O0WwQ0XBv7A&t=4s


O
CENA Krajowego Mechanizmu Prewencji działającego przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelkich:


https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kmp/od-1512381600-do-1512468000-krajowy-mechanizm-prewencji-przeprowadził-wizytację-w-placówce-całodobowej-opieki-duomed-sc-w
Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
psychicznie chorych - agresywnych
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
pielęgniarki po Studiach Pielęgniarskich
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 60 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
podjazdy, poręcze, uchwyty w całym domu, nakładki na sedesy, brak progów, itp.
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami są pokoje z WC są pokoje z umywalkami są łazienki wspólne
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz rodzinny - wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 6
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 2
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
ruchowa
Sprzęt rehabilitacyjny
uniwersalna kolumna rehabilitacyjna, przenośna do łóżkapacjenta, rowerek rehabilitacyjny, rotor do rehabilitacji rąk i nóg, ciężarki rehabilitacyjne
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
gry ruchowe, gry planszowe, zajęcia muzyczne, gimnastyka

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: od 4500 zł/miesiąc
2-osobowym: 3900 zł/miesiąc
3-osobowym: 3500 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia
możliwość wizyty lekarzy specjalistów za dodatkową opłatą

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rekomendacje, opinie, podziękowania (15)


2023-01-07
Leśna Przystań dla mojej Mamy była przez dwa ostatnie lata domem. Prawdziwym domem - z zapachem domowego posiłku, z ciepłem i troskliwą opieką, cierpliwością i czułością. Przekazanie opieki nad najbliższym sercu człowiekiem, nad Mamą, było dla mnie najtrudniejszą życiową decyzją. Teraz wiem, że wybór Leśnej Przystani był w tej sytuacji najlepszym z możliwych. Otoczona życzliwością całego personelu - wszystkich Pań Opiekunek, Pielęgniarek, Fizjoterapeutów, moja Stasia miała godną i dobrą jesień życia. Od pierwszego do ostatniego dnia pobytu. I za to bardzo wszystkim pracującym w Leśnej Przystani dziękuję. Ze spokojnym sumieniem mogę polecić Leśną Przystań.

Małgorzata Kuhn - Mączyńska
2023-01-06
Babcia, zmagając się z zaawansowaną chorobą Alzheimera, spędziła w Leśnej Przystani blisko dwa lata. Do ostatniej chwili była otoczona opieką niezwykle ciepłego, empatycznego, zaangażowanego, cierpliwego i profesjonalnego Personelu. Choć ciężko jest znaleźć słowa, które pozwoliłby opisać wdzięczność jaką czuję, to z całą pewnością mogę polecić ten wyjątkowy dom opieki.

Joanna Mączyńska-Sęczek
2021-06-11
Chciałabym wyrazić najwyższe słowa uznania za najlepszą opiekę nad moim tatą- Lechosłąwem Zielińskim, który przebywał w Państwa Ośrodku. Jestem szczególnie wdzięczna wszystkim Paniom Pielęgniarkom i Opiekunkom, które z taką życzliwością, empatią i profesjonalizmem zajmowały się moim tatą, który był zawsze zadbany i zaopiekowany. Dzięki Wam tata przeżył jeszcze 1,5 roku w komfortowych warunkach. Dzięki Dyrektorowi, który potrafił stworzyć prawdziwy, ciepły dom opieki w którym cały personel oddany jest swoim podopiecznym. W każdej chwili tata mógł liczyć na niezbędną pomoc lekarską a pod koniec swojego życia na ulgę w jego cierpieniu, którą zapewniły mu Panie pielęgniarki. Tata odszedł w spokoju. Jeszcze raz z całego serca dziękuję Wam wszystkim bez wyjątku za Waszą bardzo ale to bardzo trudną i ciężką pracę. Z czystym sumieniem mogę polecić Wszystkim ten dom opieki "Leśna Przystań"

córka Anna Krajewska
2018-02-09
Z czystym sumieniem mogę polecić ten ośrodek. Moja 95 letnia babcia spędziła tam prawie rok. Trafiła do ośrodka jako osoba leżąca ze złamanym biodrem. Dzięki codziennej rehabilitacji, do której nakłonili ją pracownicy ośrodka (a nie było to proste) komfort życia babci bardzo się poprawił, siadała a nawet pod koniec życia mogła zrobić kilka kroków przy balkoniku. to ją ogromnie podnosiło na duchu. Podobało mi się z jakim szacunkiem personel podchodzi do ludzi starszych. Codziennie są ubierani, latem wyprowadzani do ogrodu, generalnie na tyle ile się da socjalizują się. Święta Bożego Narodzenia były zorganizowane na prawdę pięknie. Dziękuję całemu personelowi oraz dyrektorowi placówki za opiekę nad moją babcią pod koniec jej życia.

Katarzyna Majchrzak
2017-11-06
Dziękując za ponad czteroletnią opiekę nad Mamą, chciałbym wyrazić najwyższe słowa uznania za niezwykły poziom empatii połączonego z fachowością i doświadczeniem wszystkich bez wyjątku pracowników każdego szczebla, a kierownictwu pogratulować współpracowników. Szalenie trudna decyzja umieszczenia rodzica w takiej placówce, po pierwszej wizycie potwierdziła trafność wyboru i poczucie uratowania, czy przedłużenia życia ukochanej osobie. Potwierdziły się wszystkie dobre opinie pochodzące także ze strony środowiska lekarskiego, jakich zasięgaliśmy przed wyborem ośrodka dla naszej Mamy. Przez cały pobyt w DUOMED-zie nigdy nie nastąpiła chwila niepokoju o Mamę zarówno od strony codziennej opieki, ale i bezpieczeństwa medycznego. Przypadłości jakie mogły się zdarzyć osobie przez dłuższy czas leżącej nigdy nie miały miejsca, pewnie dzięki wysokiemu poziomowi opieki nie tylko od strony sprzętu czy środkom pielęgnacyjnym, ale po prostu 100 % uwagi poświęconej każdemu pensjonariuszowi. Tak więc każdy, kto trafi do tego ośrodka i jego najbliżsi mogą być spokojni o bezpieczeństwo, spokój i komfort. Zadba o to nie tylko kierownictwo, ale i cały zespół. My byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy oddać Mamę pod opiekę takim ludziom i ich kompetencjom.

Wojciech Ziętek z rodzeństwem
2017-10-18
Pragnę w imieniu swoim i brata serdecznie podziękować za najlepszą opiekę nad moją mamą Jadwigą Więckowską. Jestem szczególnie wdzięczna wszystkim paniom Pielęgniarkom i Opiekunkom, które z sercem i serdecznością zajmowały się mamą przez ostatnie dwa lata jej życia dając wszystko, co możliwe i jeszcze więcej. Również podziękować za wsparcie, jakie odbierałam osobiście w trudnych dla mnie chwilach, dzięki czemu wizyty u mamy były dla mnie łatwiejsze. Wszystkie Panie jesteście niezwykle profesjonalne i ludzkie w wykonywaniu tego trudnego zawodu. Cały personel, nawet mniej mi znany, serdeczny i uśmiechnięty. Mama była zawsze zadbana i zaopiekowana, w sensie ludzkim i medycznym. Jak również chciałam podziękować dyrekcji ośrodka za to, że potrafiła stworzyć dom opieki, w którym personel rozumie sens swojej trudnej pracy i lubi ją wykonywać, a podopieczni czują się dobrze odbierając wyłącznie ciepło i zainteresowanie.

Mirosława Barka
2017-09-25
Witam, wszystkim poszukującym pomocy polecam ten ośrodek!!!! Właściciele i dyrekcja chętni do współpracy, wyrozumiali i pomocni. Pielęgniarki i opiekunki profesjonalne, empatyczne, cierpliwe i...uśmiechnięte, co też ważne w trudnych chwilach. Doskonała rehabilitacja. Stały dozór lekarski. Czysto i schludnie. Nie ma się do czego "przyczepić" Tatę przywieżliśmy z sondą, nie chodzącego i w strasznym stanie psychicznym. Po 6 miesiącach jest w pełni samodzielny, je chodzi, myje się, spotyka się ze znajomymi. Wrócił do swojego domu i z pomocą Pani, która ogarnia sprawy domowe, prowadzi normalne życie. To chyba najlepsza rekomendacja :)

Marlena Korycka
2017-03-21
Leśna Przystań to fantastyczne miejsce, w którym nasi Rodzice mogą się czuć bezpieczni. Mój Tatuniek przebywał tutaj od 19.08.2015 do 23.02.2017. Zawsze zastawałam Go uśmiechniętego, czyściutkiego i otoczonego opieką. Dyrekcja, Panie Pielęgniarki, Opiekunki, Pani Doktor, Rehabilitanci - cały Personel to osoby odpowiedzialne, kompetentne i niezwykle życzliwe. Wszystkim Państwu w Leśnej Przystani serdecznie dziękuję za opiekę, którą otoczyliście mojego Tatkę i za moją pewność, że jest w najlepszych rękach.

Ewa Gabler
2017-02-20
Bardzo dziękuję, w imieniu swoim i siostry, za wspaniałą opiekę nad naszą mamą Janiną Chruszcz, wszystkim Paniom Pielęgniarkom i Opiekunkom z Domu Opieki DUOMED- Leśna Przystań. Przez pięć lat mama była otoczona najlepszą opieką i troską. Zawsze zadbana, umyta, nakarmiona i otoczona rodzinną atmosferą przez przemiłe Panie Pielęgniarki i Opiekunki. Byłyśmy spokojne o jej los, bo wiedziałyśmy, że jest w dobrych rękach. W każdej chwili mogłyśmy liczyć na niezbędną pomoc medyczną i informacje o stanie naszej mamy. Jesteśmy za to bardzo wdzięczne. Dziękujemy również panu Dyrektorowi Piotrowi Kwiatkowskiemu za taki wspaniały Dom Opieki, który stał się drugim domem naszej mamy. Chętnie będziemy polecać ten dom opieki dla innych osób potrzebujących. Za wszystko jeszcze raz dziękujemy.

Renata Chruszcz
2016-08-20
Serdeczne podziękowania, dla całego personelu , począwszy od cudownych Pań Opiekunek, Pielęgniarek oraz Dyrekcji ośrodka. Mój teść, pomimo trudnej choroby, spędził pod Państwa opieką swoje najlepsze, ostatnie 3 lata życia. Znalazł wśród pensjonariuszy grono przyjaciół i nowych znajomych, czuł się bardzo dobrze w Państwa domu. Poprawa stanu zdrowia była widoczna z tygodnia na tydzień. Teść uwielbiał ogród i spacery, taką możliwość też otrzymał ponieważ na terenie ośrodka jest ogród i miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Dziękuję serdecznie za opiekę i pomoc w najtrudniejszych chwilach. Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Jagoda
2014-11-03
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Lekarzom i wspaniałemu Personelowi "Leśnej Przystani" za trzy letnią opiekę nad naszą mamą.W momencie jak nie potrafiłyśmy w warunkach domowych zapewnić 87 letniej mamie fachowej opieki pielęgnacyjnej jak i medycznej zaczęłyśmy szukać pomocy. Dom Opieki wybrałyśmy z reklamujących się w internecie.Nie zawiodłyśmy się. Nasza mama otoczona została fachową i serdeczną opieką. Widziałyśmy różnicę w niej samej. Poczuła się jak w domu. Byłyśmy spokojne kiedy odchodziłyśmy od niej po odwiedzinach - a byłyśmy kilka razy w tygodniu.Obserwowałyśmy wielkie zaangażowanie Dyrektora Pana Piotra -młody ,wrażliwy człowiek. Ma wiedzę o każdym pacjencie. Obserwuje każdego podopiecznego osobno.Lekarze wspaniale dobierali leki - widziałyśmy różnicę w stanie zdrowia mamy.Panie OPIEKUNKI zawsze cierpliwe, miłe,pomocne,uśmiechnięte bardzo dbały o komfort mamy.Posiłki domowe sporządzane na miejscu,świeże podawane cztery razy dziennie i dbanie aby wszystko było zjedzone - wolno ale do końca.Było miło,czysto i świeżo.Byłam obecna gdy mama zasnęła na wieki.Towarzyszyła mi pielęgniarka Pani Ula i opiekunka Pani Celinka. Dziękuję. Zostaniecie w moim sercu na zawsze.Dziękujemy za Waszą serdeczność,życzliwość i troskliwą opiekę. Jesteśmy bardzo wdzięczne.Polecamy wszystkim szukającym pomocy dla swoich bliskich właśnie ten Dom "Leśna Przystań".Jeszcze raz dziękujemy. Niech dobro do Was wraca.

Elżbieta Dzbeńska,Anna Krassowska
2014-07-29
Najlepszy ośrodek na jaki można trafić.Mam tam dwoje rodziców -w ciężkim stanie. Mają tylko po 65 lat .Począwszy od Pana Piotra, poprzez opiekunki, pielęgniarki, panie z kuchni,panie sprzątające,rehabilitantów,lekarza opiekującego się pacjentami-bardzo staranie dobrana kadra pracowników.Pan Piotr wie wszystko o każdym z pacjentów,zna historie rodziny,reaguje momentalnie jeżeli cokolwiek złego dzieje się z pacjentem.Wie o czym mówi, bardzo wysoki poziom rehabilitacji.Przez trzy lata miałam u taty Rehabilitacje domową za którą płaciłam krocie pieniędzy.U Pana Piotra dopiero widzę jak to powinno wyglądać i jakie powinny być efekty.Mój Tata po 4 latach choroby siedzi prosty jak struna , jest spastyczny więc osiągnąć taki efekt to prawdziwy cud.Panie Pielęgniarki ,Opiekunki to osoby o niesamowitej dobroci, i odporności psychicznej, nie podnoszą głosu na pacjentów, używają zdrobnień w imionach pensjonariuszy,pacjenci są czyść,najedzeni,wyprowadzeni na dwór,nie maja odleżyn, nie leża w zasikanych pieluchach, nikt nie jest pozostawiony sam sobie. Panie Pielęgniarki zawsze potrafią wytłumaczyć rodzinie etapy choroby, uspokoić , dodać otuchy.Kuchnia w tym ośrodku jest bardzo dobra, posiłki są smaczne, są owoce, ciasta, podwieczorki.tam po prostu jest tak jak w domu.Panie Sprzątające bardzo dbają o porządek,łazienki są czyste, uprana pościel, zmieniana, rzeczy pacjentów wyprane i ułożone do szafek.Opiekowałam się sama rodzicami przez trzy lata, byłam w wielu domach, sprawdzałam każdy po 2-3 razy, tylko Leśna Przystań spełniła wszystkie moje oczekiwania.Tam nic nie wzbudza niepokoju, zawsze można się dodzwonić,porozmawiać z rodzicami, dopytać, nigdy nie stoi się długo pod bramą.Mają przepiękny ogród o który dba Pan Tadzio, organizowane są dla podopiecznych imprezy, wspólne śpiewanie, jest biblioteka z której mogą korzystać.Polecam Leśną Przystań -oby wszystkie ośrodki były na takim poziomie.Ze swojej strony bardzo Wszystkim dziękuje.Dzięki Wam moi rodzice są bezpieczni,a ja wiem, że nie jestem sama z chorobą moich Rodziców- bo mam Was.dziękuję.

Agnieszka
2014-07-12
Serdeczne podziękowania, dla całego personelu "Leśnej Przystani", za kilkuletnią troskliwą opiekę medyczną oraz pielęgnacyjną nad moim mężem Leszkiem Buczkowskim. Dzięki takiej opiece, jego życie zostało przedłużone o cztery lata.

Maja Szadurska Buczkowska
2013-04-27
Wyrażamy serdeczne podziękowania Dyrekcji i całemu Personelowi ”Leśnej Przystani” za opiekę nad naszą mamą. Mama została przyjęta do Leśnej Przystani w wieku 88 lat w bardzo ciężkim stanie. Wymagała bardzo intensywnej opieki pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej i medycznej której w warunkach domowych nie mogliśmy jej zapewnić. Pod niezwykle profesjonalną i troskliwą opieką stan zdrowia mamy poprawił się bardzo w przeciągu kilku miesięcy w całym zakresie. Taką opieką otaczana była mama przez personel domu przez następne prawie 4 lata. Mama była zawsze czysta, zadbana i polubiła swoje opiekunki. Dziękujemy za Waszą ciężką pracę, życzliwość, wyrozumienie. Leśna Przystań to dom opieki godny polecenia ! Zawsze czysto, doskonała opieka i rehabilitacja.Pełny profesjonalizm wszystkich ! Pozostajemy głęboko wdzięczne.

Maria Duffin i Bożena Majorkiewicz z rodziną
2012-03-19
Serdecznie Państwu dziękuję za ponad półtoraroczną opiekę nad moim chorym tatą. Mimo problemów z porozumieniem tata mój czuł się u Państwa dobrze, zawsze był zadbany i otoczony serdecznością. Pracownicy Domu Opieki to ludzie o wysokiej kulturze osobistej, nie tylko profesjonalnie przygotowani do opieki nad ludźmi starymi i chorymi, ale przede wszystkim obdarzeni ogromną empatią i wielkimi sercami. Zawsze byłam spokojna o tatę, był wśród ludzi, nawet w ostatnich dniach swojego życia, zawsze czysty i zadbany. Bardzo jestem Państwu wdzięczna, dziękuję raz jeszcze.

Małgorzata Studniarska

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.