Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

LARIS Ośrodek Opiekuńczo - Rehabilitacyjny


05-250 Radzymin, Jana Pawła II 37

tel./fax 22 468 17 34

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

36
1,2,3
2600
   Wolne miejsca
Do schowka
LARIS Ośrodek Opiekuńczo - Rehabilitacyjny

Opis placówki


Laris to nowo otwarty dom opieki w Radzyminie na obrzeżach Warszawy oferujący pobyty krótko i długo terminowe. Budynek został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi wymogami Unii Europejskiej. Spełnia wszystkie normy sanitarne oraz bezpieczeństwa. Jego architektura ściśle dostosowana jest dla potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Dla bezpieczeństwa zamontowany został system przeciwpożarowy, system awaryjnego podtrzymywania prądu, oświetlenie awaryjne nocne, monitoring oraz system przywoławczy (możliwość wezwania personelu medycznego), który zainstalowany jest w pokojach przy każdym łóżku jak i w toaletach.

Podopiecznymi naszego domu opieki są osoby starsze, niepełnosprawne.

Opiekę nad naszymi mieszkańcami sprawować będą lekarze specjaliści oraz personel wyspecjalizowany w dziedzinie pielęgnacji, fizjoterapii i terapii zajęciowej. Personel dobierany jest bardzo starannie, spośród ludzi życzliwych o wysokich kwalifikacjach, higienie osobistej co gwarantuje najlepszą opiekę. O pensjonariuszy całodobowo dbać będą pielęgniarki z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Codzienna pomoc pensjonariuszom obejmuje zabiegi pielęgnacyjne: mycie, kąpanie, ubieranie, pomoc w toalecie, dozowanie leków, prześciełanie łóżek, profilaktyka przeciw odleżynowa oraz pomoc przy spożywaniu posiłków. Oferowane są także szczególne formy pielęgnacji uwzględniające indywidualne schorzenia lub niepełnosprawność podopiecznych. Zapewniamy też rehabilitację fizyczną, ćwiczenia usprawniające, masaże i terapię.

Zaletą naszego domu jest oferowana w nim kuchnia. Posiadamy własne profesjonalne zaplecze kuchenne. Posiłki przygotowują wyspecjalizowane, zawodowe kucharki, dysponujące odpowiednim zapleczem gospodarczym i gastronomicznym. Posiłki, podawane cztery razy dziennie, komponowane są ze szczególną starannością i urozmaiceniem. Jadłospis bogaty we wszystkie potrzebne składniki dostosowany jest do potrzeb indywidualnej diety mieszkańców domu.
Oferujemy nowo wyposażone przestronne pokoje 1,2,3 osobowe, każdy z własną łazienką, co pozwala na zupełne zachowanie intymności. Pokoje jak i cały dom wymalowane są w delikatnych, ciepłych barwach.

Formy spędzania wolnego czasu są dostosowane do wieku, możliwości i zainteresowań naszych podopiecznych.
Licząc na szybką integrację mieszkańców stworzyliśmy elegancki salon z konfortowymi kanapami, wyposażony w nowoczesny sprzęt RTV z dostępem do komunikatora Skype, co umożliwi naszym pensjonariuszom na szybki kontakt z rodzinami. Mieszkańcom naszego domu umożliwiamy również korzystanie z gabinetu zabiegowego, salonu ze sprzętem do ćwiczeń, a w nim fotele masujące oraz ogród z altaną.

W całym naszym domu opieki rozbrzmiewa muzyka spokojna oraz utwory, które pozwolą na powrót wielu wspomnień z młodzieńczych lat naszych pensjonariuszy. W tak ciepłej atmosferze będziemy spędzać wspólnie czas, grać w karty, szachy, itp, organizować imprezy okolicznościowe jak i zasiadać przy jednym stole w dniu Świąt Wielkanocnych oraz Bożego Narodzenia oczywiście z udziałem rodzin naszych pensjonariuszy.
Dołożymy wszelkich starań o atmosferę oraz godne traktowanie naszych pensjonariuszy, również o to by odwiedzające ich rodziny czuły się tu jak w gronie przyjaciół.

Nasz dom opieki został stworzony z myślą o ludziach, starszych, chorych, ale również samotnych, by mogli spokojnie, godnie, w gronie przyjaciół i pod profesjonalną opieką spędzić schyłek życia. Dlatego też dołożylismy wszelkich starań by wystrój domu jak najbardziej przypominał właśnie ognisko domowe.

Oferta:

 • opieka i rehabilitacja osób starszych i niepełnosprawnych,
 • pobyty stałe i czasowe,
 • turnusy rehabilitacyjne,
 • rehabilitacja dla klientów indywidualnych,
 • opieka lekarza rodzinnego,
 • opieka pielęgniarska przez 24 godziny na dobę,
 • wykwalifikowane opiekunki,
 • własny środek transportu - ambulans,
 • winda umożliwiająca bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy piętrami,
 • obiekt, bez barier architektonicznych z własną nowoczesną kuchnią,
 • posiłki przygotowywane na bieżąco przez doświadczoną kucharkę,
 • wyżywienie 5x dziennie (z uwzględnieniem diet),
 • organizowanie czasu wolnego w zależności od upodobań każdego z pensjonariuszy,
 • zachowanie intymności i poszanowania godności osobistej,
 • komfortowe warunki mieszkalne,
 • pokoje 1, 2, 3 osobowe każdy z własną łazienką,
 • przestronna świetlica z telewizją, nagłośnieniem i sprzętem dvd oraz dostępem do komunikatora skype,
 • internet w całym domu.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (17)


2017-05-06
Moja mama przebywa w Ośrodku Laris prawie trzy miesiące. Jest schorowaną i niezbyt samodzielną staruszką. Ze względu na jej niepełnosprawność nie mogłam mamy dłużej pozostawiać samej w domu, bo sama pracuję. Cieszę się, że w ośrodku mama ma bardzo dobrą opiekę. Często odwiedzam ją i widzę, że panuje tu naprawdę miła atmosfera, a osoby, które tu pracują podchodzą do swoich obowiązków z ogromną empatią i zaangażowaniem. Jest tu bardzo czysto, przytulnie i bezpiecznie. Pensjonariusze mają zapewnioną fachową opiekę medyczną, poza tym uczestniczą w codziennych ćwiczeniach gimnastycznych, prowadzonych przez wykwalifikowane rehabilitantki. Dzięki tym ćwiczeniom mama jest sprawniejsza fizyczne. Serdecznie polecam to miejsce.

Maria
2016-10-07
Moja mama przebywała w tym ośrodku przez 3 miesiące po złamaniu i operacji kości udowej. Zostala tam otoczona fachową i serdeczną opieką (przy okazji jeszcze raz dziekuje całemu personelowi) i dzieki pomocy przemilych pań rehabilitantek szybko wraca do pełnej sprawności. Bardzo dobre warunki w pokojach, dobrze wyposażona sala do rehabilitacji. No i wspaniałe pyszne domowe posiłki. Szczerze polecam ten osrodek.

Beata Janowska
2016-05-14
Z całą odpowiedzialnością mogę polecić ośrodek Laris. Mój ojciec (sparaliżowany, po przebytym udarze) przebywał tam dwukrotnie na pobytach "wakacyjnych" - tygodniowych i bardzo chwalił sobie opiekę i fachowość personelu, a szczególnie serdeczny stosunek opiekunek. Ze swojej strony mogę dodać, że odebrałam ojca w dobrym stanie psychicznym i fizycznym (bez odparzeń|) co jest szczególnie istotne u osób całkowicie unieruchomionych. Kierownictwo ośrodka jest również bardzo współpracujące i pomocne oraz otwarte na nietypowe sytuacje (np termin pobytu)

Dagmara Izbicka
2016-01-25
Wspaniały ośrodek :) Moja Mama przebywa w nim od kilku miesięcy i jest otoczona troskliwą opieką. Personel jest życzliwy, oddany pacjentom, traktujący ich z szacunkiem i sympatią! Na duże uznanie zasługuje Pani Grażynka - wie wszystko o pacjentach, służy fachową pomocą i uśmiechem. Nigdy nie lekceważy moich obaw i próśb, zawsze stara się pomóc. Panie rehabilitantki to profesjonalistki cierpliwie pracujące z pacjentami. Obiady doskonałe, domowa kuchnia i kucharka - mistrzyni. Wigilia fantastycznie przygotowana - wspólny stół, 12 potraw, elegancja - jak w domu. W ośrodku czysto, przytulnie, panie opiekunki dbają o pacjentów, a ich potrzeby nie są ignorowane. Kiedy Mama w rozmowie z panem dyrektorem skarżyła się, że słońce świeci jej w oczy podczas siedzenia przy stole, rolety w jej pokoju zostały zamontowane tego samego dnia! Dziękuje za opiekę i z przyjemnością polecam ten ośrodek :) Teresa Szymańska

Teresa Szymańska
2015-10-14
Witam. Chciałbym podziękować personelowi Domu opieki Laris za opiekę nad moim 78 letnim ojcem, który po złamaniu kości udowej trafił właśnie tam. Ośrodek jest czysty, zadbany z miłą i fachową kadrą, która zawsze jest gotowa do pomocy. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć iż po operacji ojciec ledwo funkcjonował teraz jest diametralna poprawa w kwestii sprawności fizycznej dzięki wysiłkom pań rehabilitantek. Szczególe podziękowania chciałbym także złożyć panu Jackowi, który z dużym zaangażowaniem kieruje placówką i dba aby pensjonariusze czuli się jak w domowych pieleszach. Myślę że mogę z czystym sumieniem polecić ten ośrodek gdyż w mojej ocenie gwarantuje on znacznie lepszą opiekę nad bliskimi niż byśmy mogli zaoferować ją sami jako członkowie rodziny.

J.K.
2015-09-21
Dom opieki godny polecenia ,bardzo sympatyczna i profesjonalna kadra jednym słowem wszystko "super"

Kurowski I
2014-05-06
Mój ojciec ma 87 lat. Przebywa w tym domu opieki od listopada 2012 i rzeczywiście personel dba o pensjonariuszy warunki i opieka jak w dobrym profesjonelnym domu opieki tak powinno być ale zdecydowałam się na napisanie tej opinii po tym jak szybko udzielono mojemu ojcu pomocy po przebytym udarze . Lekarz w szpitalu w Wołominie uświadomił mi że przyjazd karetki w ciągu 5 -8 min od udaru to gwarancja sukcesu Czyli !!!nie tylko jest tam czysto ,ciepło i domowo, tam zawsze ktoś zwraca uwagę co dzieje się z pacjentem, nie jest zostawiony sam sobie. Wszystko skończyło się dobrze więc ten wpis i oczywiście podziękowania Tracz

Ewa Tracz
2014-04-24
Chciałam bardzo serdecznie podziękować za opiekę i rehabilitację po przebytej operacji biodra. Z przyczyn architektonicznych domu (dużo schodów) nie mogłam wrócić bezpośrednio do domu w oczekiwaniu na rehabilitację szpitalną. Czas ten właśnie spędziłam w Larisie ok.1 miesiąca. Przez ten okres miałam zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarek i rehabilitantek, ponieważ miałam problemy ze wstawaniem i poruszaniem.Wspaniały zespół. Wyżywienie wyśmienite. Jak będę operować drugie biodro to też przyjadę do Larisa bezpośrednio ze szpitala po operacji.Teraz ćwiczę w szpitalu i wszystkim opowiadam jak dobrze mi było u Was.

Alfreda
2014-03-07
Wielkie podziękowania dla wszystkich Pań opiekunek i mojej ulubionej Pani Grażynki oraz Pana Jacka i Tadeusza nad opieką w ostatnich godzinach życia nad moją mamą Elą. Dom Opieki LARIS będę polecać innym osobom, które nie będą mogły opiekować się swoimi bliskimi, ponieważ to nie jest takie wszystko proste jak się widzi z boku. Życzę wszystkim pracownikom dużo zdrowia , a przede wszystkim podziwiam ich cierpliwość i zaangażowanie w to co robią . Małgosia Trzebuchowska

M.Trzebuchowska
2013-09-03
Pełna zgoda z wcześniejszymi opiniami. Dom laris polecam z czystym sumieniem. Mama jest tam od roku, zawiozłam ją w tragicznym stanie, absolutnie nie dałabym sobie z nią rady, ma demencję i prawie sie nie ruszała. Dziś jest pogodna, spokojna' czuje się tam całkiem bezpiecznie, uważa, że to jest jej dom. Opieka jest znakomita, panie b. Miłe, serdeczne i oddane pensjonariuszom. Warunki b. Dobre, nowy, czysty, dostosowany budynek, rehabilitacja,zajęcia integracyjne i ogólnie przyjazna, mila atmosfera, dobre jedzenie i życzliwe kierownictwo. Podsumowując - nie moglismy lepiej trafić, a mama wygląda na calkiem szczęśliwą, wbrew wszystkim opiniom o strasznych domach starców.

magda bojarska
2013-08-29
Jestem bardzo zadowolona z opieki nad moją mamą, z którą niestety nie radziłam sobie w domu.Jest tu fantastyczna opieka Panie opiekunki są bardzo przyjemne i oddane sercem swojej pracy. Nawet jak osobiście się o coś poprosi to zrobią. W domu Opieki LARIS jest czyściutko bardzo kameralnie i spokojnie. Wyżywienie jest bardzo dobre dostosowane do starszych chorych osób.Polecam wszystkim innym rodzinom , które mają problemy z bliską osobą tą placówkę . Pozdrawiam Panią Grażynkę i wszystkie Panie które opiekują się moją mamą oraz innymi pacjentami Małgorzata Trzebuchowska

M.Trzebuchowska
2012-03-26
Mój mąz przebywa w Domu Laris od trzech miesięcy. Mówi, że ma wszystko, czego potrzebuje, i jeszcze wiecej. Profesjonalne, pełne uroku i ciepła Panie Pielegniarki. Wysoce fachową, cierpliwą i bardzo skuteczną Panią Rehabilitantkę. Sympatyczny, regularnie sprzatany pokój, zawsze czystą pościel, dobre jedzenie. Jesteśmy oboje bardzo, bardzo zadowoleni.

Elzbieta Kisielewska
2012-02-02
Umieściłem tu mamę. Stan fatalny, wiek 85 lat. Po 2 tygodniach radykalna poprawa w całym zakresie. Zawsze czysto, zapach, opieka doskonała, rehabilitacja i lekarz też. Zabiegi pielęgnacyjne na super poziomie. Pełny profesjonalizm WSZYSTKICH. Jak to jest, że Pan Czaplicki - twórca i właściciel LARIS daje sobie radę bez zastępców, etatowej księgowej i SZEFA KADR, naczelnej pielęgniarki i Rady Społecznej? To bardzo bardzo podejrzane!!! Za to każdy publiczny podobny zakład ma to wszystko, przy tym kolejki na długie miesiące oczekiwania, dotacje, dofinansowania i tysiąc innych spraw, smród, odleżyny i dziadostwo. Sto papierków (jak ktoś chce to proszę spojrzeć na wymagania NFZ co do przyjęcia do ZOL), których zgromadzenie i właściwe wypełnienie dla zazwyczaj marnie zorientowanej w biurewskiej działalności publicznej ochrony zdrowia rodziny jest drogą przez mękę. Tysiąc ukłonów i grutulacje dla LARISU!Wiem co mówię, bo jestem urzędasem w poblicznej ochronie zdrowia.Włodzimierz Jakub Rycerski

WJRycerski
2011-12-17
Bardzo polecam wszystkim potrzebującym Dom Rehabilitacyjno-Opiekuńczy LARIS w Radzyminie. Warunki lokalowe i żywieniowe bez zarzutu, miła domowa atmosfera, kameralnie. Czystość wzorowa. Opieka pielęgniarska troskliwa. Doskonałe warunki do rehabilitacji i fachowa rehabilitantka.

Bogdan Stolarczyk
2011-12-13
Moja mama już od lipca 2011r jest pod opieką wyjątkowych opiekunek, pielęgniarek, pani doktór, Pana Tadeusza- złota rączka i dyrektora placówki. Była w złym stanie po drugim udarze i już nie dałabym rady opiekować się nią sama w domu. Laris to nowo otwarty Dom dla starszych i nie tylko,schorowanych osób. Zapewnia wszelkie usługi rehabilitacyjne pod okiem wykwalifikowanej rehabilitantki. Znam inne tego rodzaju Domy i zapewniam wszystkich zainteresowanych, że to chyba jedno z niewielu takich miejsc, które gwarantuje jeszcze coś więcej niż tylko opieka medyczna- a mianowicie serce i łagodność personelu!!! A poza tym- domowe, smaczne jedzenie- moja mama nawet przytyła. Kameralność placówki, indywidualne podejście do każdego pacjęta, możliwość wykonania wszelkich badań, lekarska opieka oraz spokój na co dzień to wszystko znajdziecie państwo w Domu Laris. Ja i moja niepełnosprawna już mama przekonałyśmy się osobiście .

Małgorzata Puzio
2011-12-10
Bliska mi osoba trafiła przed trzema miesiącami do domu opieki LARIS. Jestem pod wrażeniem warunków, jakie tam stworzono dla osób wymagających rehabilitacji po operacjach. Warunki są naprawdę znakomite, chorzy czują się jak w domu, bardzo dobra opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna. Czystość, wyżywienie i troska o pacjenta bez zarzutu. Gorąco polecam wszystkim potrzebującym i ich rodzinom.

Tomasz Wituch
2011-11-09
Placówka posiada wszystkie wymogi unijne ,personel dba o wszystkie potrzeby pensjonariusza.Z czystym sumieniem polecam ową placówkę.Mają super!

Byłam i widziałam.
Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.