Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Opieki Dwór Biskupi


48-300 Nysa, Lompy 3

77 433 88 88, 795 666 127

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

147
1,2,3
2800
   Wolne miejsca
Do schowka
Dom Opieki Dwór Biskupi

Opis placówki


Dom Opieki Dwór Biskupi w Nysie

Nowoczesny dom opieki w zabytkwym Dworze Biskupów Wrocławskich w Nysie oferuje usługi całodobowej opieki dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Placówka znajduje się na działce o powierzchni 13 500 m2, w centrum Nysy na terenie miejskieo parku. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 5 000 m2, poza tym na powierzchni 2 600 m2 działają na rzecz pensjinariuszy m. in. restauracje, kawiarnie, ogródki kawiarniane, ogródki restauracyjne, Dworska Sala Balowa, Sala Koncertowa kluby seniora oraz hotel. W bezpośrednim sąsiedztwie Dworu Biskupiego (oddalone ok. 50 m ) znajduje się nowoczesne kino 3-D, muzeum w Nysie w Pałacu Biskupim oraz liczne kościoły. Nysa oferuje niezliczone historyczne atrakcje, jak również nowoczesny kompleks basenowy, piękne Jezioro Nyskie, ścieżki spacerowe, trasy nordic walking i ścieżki rowerowe.

Pobyt w domu opieki
Dom Opieki Dwór Biskupi w Nysie oferuje opiekę długo - i krótkoterminową.
Szeroki zakres oferowanych wynika z indywidualnych potrzeb i oczekiwań pensjonariuszy. W ramach stacjonarnej opieki całodobowej placówka oferuje usługi opiekuńcze, pielęgnacyjne, opiekę medyczną i rehabilitacyjną. Każdemu pensjonariuszowi dom opieki gwarantuje pokój do wyboru: 1, 2 lub 3- osobowy, z pełnym wyposażeniem , dostępem do TV i sieci Wi- Fi oraz osobną łazienką dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy pokój i łazienka zaopatrzone są w system instalacji przywoławczej. Podobnie cały budynek posiada komplet wymaganych zabezpieczeń, windę oraz pozbawiony jest wszelkich barier architektonicznych. Posiłki przygotowywane są wedle ścisłych zaleceń dietetyka, ponadto istnieje możliwość wyboru menu.

Zakres usług
Oprócz opieki i pielęgnacji w placówce prowadzona jest szeroko pojęta rehabilitacja oraz terapia zajęciowa. Wszystkie zajęcia odbywają się pod nadzorem wykwalifikowanej kadry opiekunów i rehabilitantów. Zajęcia grupowe i indywidualne, dopasowane są według zracjonalizowanego planu utrzymania i rozwoju sprawności psychofizycznej mieszkańców domu seniora. Zapewniamy wyjazdy turystyczne, spotkania, udział w wydarzeniach rekreacyjnych i kulturowych. Dla wszystkich chętnych, organizowane są zajęcia typowo artystyczne. Dzięki dużej powierzchni użytkowej obiekt i jego otoczenie posiada salę balową, salę koncertową, bibliotekę z czytelnią, salę "Senior Fit" restauracje, kawiarnę, kluby seniora.

Wszystkim miłosnikom filmów, dom opieki oferuje klub filmowca z ogólnodostępnym własnym kinem seniora.
Na miejscu oraz w bezpośrednim sąsiedztwioe stale otwarta kaplica oraz Kościół N.M.P.

Dom Opieki Dwór Biskupi zapewnia różnorakie formy opieki oraz daje możliwość na miłe spędzenie wolnego czasu. Najważniejsze ze wspomnianych form to:

  • opieka podstawowa, połączona z pielęgnacją i pomocą w każdych, nawet najbardziej osobistych kwestiach życia prywatnego, zaspokajanie codziennych potrzeb życiowych osób starszych, pomoc w załatwianiu spraw codziennych, opieka higieniczna seniorów, wyżywienie, zapewnianie kontaktów z innymi osobami.

  • opieka rehabilitacyjna/ pozabiegowa- konieczna w przypadkach leczenia poszpitalnego. Personel, sprzęt, specjalistyczne sale oraz doświadczenie, w połączeniu z atrakcyjnością zabytkowego Dworu Biskupiego i jego oferty rekreacyjnej, pozwolą na komfortowe spędzanie czasu podczas okresu rehabilitacji. Rehabilitacja wcale nie musi oznaczać wyłącznie mozolnych ćwiczeń i monotonii.

  • pobyty wypoczynkowe- czas spędzony w pięknej, malowniczej miejscowości o atrakcyjnym podłożu historycznym, w miejscu oferującym luksusowe warunki mieszkaniowe to komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny. Występują tu walory turystyczne połączone z ogólnym dostępem do rozmaitych klubów, restauracji i przytulnych kawiarni. Do tego trzeba wspomnieć o przepięknym dziedzińcu z tysiącem roślin, pergoli, fontannami, rzeźbami, a wszystko otoczone fosą i to w samym centrum Nysy.

  • pobyt w celu poprawy zdrowia - Dwór Biskupów Wrocławskich w Nysie to najlepsze rozwiązanie dla osób poszukujących miejsca łączącego funkcje rehabilitacyjne z wypoczynkiem.

  • opieka nad osobami z demencją starczą- wykwalifikowany personel na co dzień stara się troszczyć o odpowiednie zaspokajanie potrzeb osób borykających się z chorobą demencji. Specjalnie zaaranżowane wnętrza, likwidacja barier architektonicznych, nowoczesne systemy przywoławcze i monitoringu, indywidualne podejście do problemów każdego pensjonariusza oraz doświadczenie i stałe podnoszone kwalifikacje personelu opiekuńczego, dają rodzinom osób starszych poczucie bezpieczeństwa i komfortu w tych trudnych chwilach.

  • opieka nad osobami z chorobą Alzheimera- personel Domu Opieki Dworu Biskupiego w Nysie, dzięki współpracy ze specjalistami z całego kraju, jak również z Wydziałem Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, oraz aktywnej współpracy z wolontariuszami, gotowymi każdego dnia poświęcać swój czas i energię osobom cierpiącym i wymagającym pomocy, zapewni najlepszą pomoc i opiekę osobom dotkniętym chorobą Alzheimera i pozostałymi schorzeniami wieku dorosłego.

  • System monitoringu, systemy przywoławcze, nowoczesne oznakowania, doświadczony i pełen empatii personel, zadbają o najlepszą z możliwych opiekę i pomoc. Stała fachowa opieka, cierpliwość i zrozumienie w otoczeniu stworzonym specjalnie dla seniorów to najlepsze z możliwych rozwiązań tak dla naszych pensjonariuszy jak i ich rodzin, w sytuacji, kiedy rodzina nie jest w stanie samodzielnie nieść pomoc najbliższym. Personel domu seniora, na każdym kroku zapewnia bezpieczeństwo, profesjonalną pomoc, poszanowanie indywidualności oraz ciepło i przyjaźń na co dzień. Pracownicy i współpracownicy Domu Opieki Dworu Biskupiego to profesjonalni opiekunowie, pielęgniarki, rehabilitanci, lekarze, wolontariusze, których łączą takie cechy jak: odpowiedzialność, fachowość, zrozumienie i empatia dla wszystkich mieszkańców.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.