Domek z Sercem

Melioracyjna 1

55-010, Radwanice

tel. 694 125 807

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

26
1-4
5000
Dom polecany przez Centrum DoradztwaWolne miejsca

Opis placówki

Trochę zabrzmi to poetycko, ale opowiemy o pięknym domu, domu z sercem.

W niewielkiej i spokojnej miejscowości pod Wrocławiem od jakiegoś już czasu, prężnie działa Domek z Sercem, czyli placówka opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Dom otoczony jest dużym ogrodem, w którym kwitną kwiaty, a pensjonariusze spędzają w nim letni czas bardzo aktywnie. Ta aktywność to nic innego jak pielęgnowanie owych kwiatów i własnych upraw warzywnych. Ogromną radością dla podopiecznych jest fakt, że ich zaangażowanie i samodzielność, przynosi tak "dorodne" efekty.

Na prośbę pensjonariuszy została rozpoczęta budowa altany, więc od przyszłego roku, będzie się tam można schronić przed słońcem w upalne dni.

Do Domku z sercem jest bardzo korzystny dojazd, a dla odwiedzających przygotowany jest duży parking.

Uwagę przykuwa również winda, która jest niezbędna osobom starszym i schorowanym. Łatwiej o przemieszczenie się osobom na wózkach.

Zaglądamy do środka Domku z Sercem i pierwsze co widzimy i czujemy, to właśnie to serce. W środku panuje spokój i bardzo przyjemna atmosfera, jest schludnie i czysto, pensjonariusze są swobodni, uśmiechnięci, otwarci. Od właścicielki dowiadujemy się, że misja domku jest bardzo prosta - "Zależy mam przede wszystkim na tym, aby stworzyć naszym pensjonariuszom dobrą, serdeczną i rodzinną atmosferę. Dla nas ważny jest człowiek i jego indywidualne potrzeby."

I ta misja bez dwóch zdań jest tam realizowana.

Podopieczni mają do dyspozycji pokoje 1-, 2-, 3-, 4-osobowe. Każdy pokój wyposażony jest w niezbędne sprzęty i co jest szalenie ważne - każdy może tutaj mieć swoje osobiste, ważne, ulubione przedmioty. Jeśli pensjonariusz chcę, aby jego ulubione zdjęcie wisiało na ścianie, a w kąciku stał ukochany fotel - życzenie jest spełnione, tam wszystkim ma być miło i przytulnie. Dodatkowo do dyspozycji jest sala kominkowa z tarasem, miejsce spotkań przy popołudniowej kawie i ciastkach. Pensjonariusze uwielbiają spędzać czas ze sobą właśnie tam.

Zaglądamy dalej - na terenie domku znajduje się też sala telewizyjna, pralnia z suszarnią, aneksy kuchenne i stołówka. I tutaj musimy się zatrzymać, okazuje się, że wszystkie posiłki dla podopiecznych przygotowywane są na miejscu. Aż dziwne, że w dobie cateringu są jeszcze takie miejsca. Przecież o tę domową atmosferę chodzi, więc i kuchnia musi być domowa. Domek oferuje 5 posiłków dziennie, wszystkie z wielkim sercem przygotowane przez zatrudnioną panią kucharkę.

To nadal nie wszystko, idziemy dalej, wchodzimy do profesjonalnej sali rehabilitacyjnej z salą gimnastyczną. Każdy z podopiecznych objęty jest opieką fizjoterapeuty, zajęcia rehabilitacyjne odbywają się 2 razy w tygodniu i są jedną z ulubionych aktywności. Opieka pielęgniarska jest całodobowa, do dyspozycji jest też lekarz pierwszego kontaktu. Podopieczni znajdują się pod stałą opieką medyczną, regularnie wykonywane są wszelkie potrzebne badania. Każda z osób zatrudnionych jest odpowiednio wykwalifikowana i czuć, że sprawuje opiekę na wysokim poziomie. To nadal nie koniec, dowiadujemy się również, że pensjonariusze korzystać mogą z warsztatów terapii zajęciowej, do wyboru są spotkania taneczne, z zakresu gimnastyki, plastyki, relaksacji, robótek ręcznych. Podczas tych ostatnich, to prowadzący chyba więcej uczą się od mieszkających w domku Pań, np. tego jak należy zrobić rękawiczki z jednym palcem.

Wszystko to odbywa się ciepłej i dobrej atmosferze, bez przymusu.

Co tydzień Domek odwiedza ksiądz i prowadzi specjalnie dla podopiecznych Mszę Świętą, jest do niezwykle ważny i ceniony moment dla mieszkańców.

W kwestia bezpieczeństwa i zaufania społecznego również same plusy. Domek jest wyposażony w monitoring, tak, aby żadna trudna sytuacja nie umknęła uwadze personelu. Dzięki temu pensjonariusze i ich rodziny czują się pewniej i bezpieczniej.

Domek z sercem posiada również wpis do Rejestru Wojewody, co dodatkowo potwierdza nam, że mamy do czynienia z placówką profesjonalna, rzeczową i należycie prowadzoną.

Minusy? Nie dostrzegliśmy. Palcówka niczym nie przypomina smutnego miejsca dla osób starszych. Podczas luźnych rozmów pensjonariusze potwierdzają nasze wrażenia - tu jest jak w domu, czuję się tu swobodnie, dobrze mi tu, cały czas coś się dzieje, nie ma stagnacji, tutaj płynie życie - mówią. Z pełną odpowiedzialnością i sercem możemy polecić Domek z Sercem - Dom Opieki Nad Osobami Starszymi i Niepełnosprawnymi w Radwanicach pod Wrocławiem.

 

 

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących  
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
osoby starsze, niepełnosprawne
Placówka nie przyjmuje osób:
agresywnych
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
mgr Fizjoterapii,mgr Wychowania Fizycznego,mgr Pedagogiki i terapii zajęciowej
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 23 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami   są pokoje z WC   są pokoje z umywalkami   są łazienki wspólne  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz geriatra
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 2, opiekunek: 2
w nocy - pielęgniarek: 1, opiekunek: 1
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
muzykoterapia, biblioterapia, zajecia plastyczne, choreoterapia

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
5000 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: 6000 zł/miesiąc
2-osobowym: 5000 zł/miesiąc
3-osobowym: 5000 zł/miesiąc
4-osobowym: 5000 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja  
Dodatkowe płatności
lekarstwa, pampersy
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Polecam gorąco DOMEK Z SERCEM. Dziękuję za opiekę nad moim ojcem w jego ostatnich 10. miesiącach życia, które spędził tam godnie i w spokoju. Pozdrawiam Szefową p. Brygidę i cały personel, z którym bardzo się zżyłem w tym czasie, a w szczególności p. Asię, Beatę, Justynę, Lenę. Słowa uznania należą się też panią z kuchni ? posiłki były pyszne i szczerze mówiąc mógłbym się tam stołować. Specjalne podziękowania składam Panu Mieczysławowi, który współdzielił z pokój i na bieżąco wspomagał ojca w tych trudnych chwilach. Dziękuję też lekarzowi rodzinnemu Pani Małgosi za opiekę i rozwiązywanie tzw. spraw nie do przeskoczenia. Na koniec parę słów podsumowania (miałem przez ostatnie 4 lata do czynienia z innymi placówkami świadczącymi tego typu opiekę, gdzie często odwiedzałem 3 inne bliskie mi osoby): 1. Bardzo dobry i rzeczowy kontakt telefoniczny (telefony odbierane na bieżąco) oraz osobisty. 2. Naprawdę życzliwe podejście do rodziny i przebywających tam pacjentów. 3. Dobre posiłki i na czas podawane ( w tym karmienie osób potrzebujących). 4. Przy dobrej pogodzie wyprowadzanie i wywożenie pensjonariuszy (nawet tych co zwykle leżą) na świeże powietrze, spożywanie tam posiłków. 5. Stały i sprawny monitoring we wszystkich pokojach. 6. W razie zagrożenia zdrowia natychmiast wzywane pogotowie ratunkowe. 7. Dobry kontakt z lekarzem rodzinnym. 8. Rozliczenia finansowe przejrzyste i na bieżąco. 9. Wystarczająca ilość miejsca do parkowania pojazdów osób odwiedzających. 10. Żadnego prania rzeczy w domu, czy też kupowania leków i standardowych środków higienicznych we własnym zakresie. 11. Łóżka z materacami przeciwodleżynowymi i sterowane elektrycznie pilotami. 12. Personel zna się na swojej robocie i wykonuje ją należycie.

KS 2023-12-29

Witam wszystkich którzy szukają ciepłego domu dla swojego rodzica.Jest to miejcie gdzie można znaleźć spokój,domowy klimat,fachową opiekę .

roman 2017-02-23

Domek z SERCEM- to prawda. Bardzo przyjazne podejście personelu do pensjonariuszy, właścicielki oddają całe swoje serca, aby naszym dziadkom i babciom stworzyć godne i przyjazne warunki. Profesjonalna rehabilitacja i perfekcyjne zarządzanie. W skali ocen od 1 do 10, to przyznałbym placówce 10 dużych serduszek.

RoN43 2014-06-10

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.