Dom Seniora SALUTARIS

Spacerowa 5

57-250, Złoty Stok

74 817 54 13, 605 100 638

1,2

Opis placówki

Dom Seniora Salutaris zlokalizowany jest w Złotym Stoku w województwie dolnośląskim. Budynek został przeobrażony z zabytkowej architektury z 1900 roku na placówkę opiekuńczą dla osób starszych. Położony na obrzeżach miasteczka, daje poczucie spokoju i komfortu psychicznego. Ogród oraz znajdujący się w sąsiedztwie las, zapewniają świeże powietrze oraz możliwość spacerów na łonie natury. Otoczenie domu tworzy piękny krajobraz, a domowa atmosfera tam panująca powala na całkowite odprężenie i błogi relaks.

Dom Przeznaczony jest dla 10 pensjonariuszy, co świadczy o bardzo indywidualnej opiece nad każdym seniorem. Wyposażony jest w pokoje 2 i 3- osobowe, przestrzenną jadalnię z aneksem kuchennym oraz piękny pokój dzienny. Budynek pozbawiony jest wszelkich barier architektonicznych co pozwala mieszkańcom na swobodne poruszanie się po każdym pomieszczeniu.

Serdeczną i rodzinną atmosferę dom zawdzięcza dzięki swojemu personelowi. Ogromne doświadczenie w pracy z osobami starszymi i chorymi, które liczy już 25 lat oraz odpowiednie kwalifikacje do sprawowania tego typu pracy to nieodłączny i najważniejszy element sprawnego funkcjonowania placówki. Serce i uśmiech są jego fundamentem.

W domu prowadzone są też zajęcia na miarę możliwości zdrowotnych pensjonariuszy. Na co dzień odbywa się czytanie aktualnej prasy, a systematycznie organizowane są zajęcia o charakterze kulturalno- oświatowym np. rękodzieło artystyczne. Organizowane są święta i wszelkie uroczystości okazjonalne. Nie brakuje też imprez integracyjnych i towarzyskich przy gromkim śpiewie i smażeniu kiełbasek na ognisku. Dom zapewnia również wizyty duszpasterskie i czynny udział w praktykach religijnych. Ponadto placówka zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską oraz medyczną w gabinecie medycznej pomocy doraźnej. Wedle potrzeb pensjonariuszy organizowana jest indywidualna rehabilitacja i masaże.

Placówka posiada odpowiednie doświadczenie i działa w pełni legalnie na podstawie zezwolenia Wojewody Dolnośląskiego Nr ZP-KNPS.9423.1.8.2017.MT z dnia 20 kwietnia 2017 r. Nr 2/2017 w rejestrze Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu placówek zapewniających całodobową opiekę osobą niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobą w podeszłym wieku , w tym prowadzonych na podstawie przepisów o działalności gospodarczej.

Otocz bliską osobę opieką!- Salutaris zaprasza.

Karta informacyjna

Karta informacyjna nie została uzupełniona

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.