Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Wpływ kawy na naszą pamięć

Jeśli czujesz się sennie wieczorem, a twoje myśli są ociężałe, to prawdopodobnie pierwszą rzeczą którą zrobisz następnego dnia będzie wypicie porannej kawy.

W oparciu o dane ze stycznia 2002 r., Psyhological Science opublikował, iż amerykańscy uczeni odkryli stymulujący wpływ kofeiny na wspomaganie pamięci i funkcjonowania mózgu.

Przeprowadzono badania na 40 uczestnikach - wszyscy powyżej 65 roku życia. Badania polegały na testowaniu zdolności zapamiętywania i uczenia, przeprowadzane były dwukrotnie w ciągu dnia (rano o 8.00 i po południu o 16.00) przez dwa tygodnie.

Uczestników podzielono na dwie grupy. Jednej podawano kawę z zawartością kofeiny 220 -270 mg, a drugiej grupie - kawę bezkofeinową. Uczestnicy nie byli informowani jaką kawę piją.

Prowadzący badania Lee Rayan wykazał, że pamięć i jej funkcjonowanie jest najbardziej efektywne rano, ale z upływem lat następuje jej pogorszenie.

U osób pijących kawę bezkofeinową odnotowano spadek zdolności uczenia się zarówno podczas testu porannego jak i popołudniowego.

Test wykazał więc, że picie kawy (z kofeiną) wspomaga naszą pamięć i działanie mózgu.

- Czy ktoś ma ochotę na filiżankę kawy?

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2020 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.