Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Skuteczny lek przeciwko nowotworom

Imanitib, pierwszy lek na raka zaprojektowany do specyficznego hamowania enzymu odpowiedzialnego za podziały komórek nowotworowych, powoduje również cofanie rozwoju różnych rodzajów guzów - donoszą naukowcy z Niemiec na łamach pisma "Leukemia".
Imanitib działa poprzez indukowanie w komórkach guza procesu o nazwie autofagia, w którym białka i struktury komórkowe są niszczone wewnątrz komórki, co prowadzi do jej śmierci.

Badania Hermanna Schaetzla i współpracowników z Technical University of Munich znajdą zastosowanie w leczeniu raka, a zwłaszcza przewlekłej białaczki szpikowej (CML). Imanitib podawany łącznie z innymi lekami wywołującymi autofagię szybko i skutecznie prowadzi do zahamowania rozwoju nowotworu.
Naukowcy wykazali, że takie leczenie prowadzi do powstania na terenie komórek raka autofagosomów - struktur w których dochodzi do enzymatycznego trawienia białek i struktur komórkowych.

Co ważne, badacze zaobserwowali takie działanie leku w liniach komórkowych pochodzących z różnych tkanek, co pozwala mieć nadzieję, że Imanitib będzie można stosować w leczeniu różnego rodzaju nowotworów.

Autorzy wykazali również, że działanie leku jest zależne od zastosowanej dawki, co ma ważne znaczenie kliniczne.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2022 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.