Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Zmarł Władysław Molęcki

Zmarł Władysław Molęcki - wiceprzewodniczący śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" i wieloletni szef tego związku w dawnej Hucie Katowice.
Władysław Molęcki zmarł minionej nocy w swoim domu w Dąbrowie Górniczej po ciężkiej chorobie. Miał 59 lat - podało biuro prasowe zarządu regionu.

Władysław Molęcki pracę zawodową rozpoczął w 1966 r. jako ślusarz w Fabryce Tektury Masłońskie. Później pracował w zawierciańskim PKS i Centrali Materiałów Budowlanych w Katowicach. Z tej ostatniej firmy, w której od 1980 r. był członkiem "S", zwolniono go po wprowadzeniu stanu wojennego. Od 1982 r. pracował w "Kolpremie" - spółce-córce Huty Katowice na stanowisku maszynisty lokomotywy spalinowej. W latach 90. aktywnie działał w "S", od 1998 do 2006 r. był przewodniczącym Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Hucie Katowice. Był szefem strony społecznej podczas prywatyzacyjnych negocjacji z przedstawicielami koncernu Mittal Steel.

- Był kluczową postacią tych rozmów. Stanowczo walczył o inwestycje i najkorzystniejsze rozwiązania dla pracowników - wspomina obecny przewodniczący "S" w dawnej Hucie Katowice Jerzy Goiński.

Od 1998 r. Molęcki był członkiem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Zasiadał też w prezydiach zjazdów krajowych. Wiceprzewodniczącym śląsko-dąbrowskiej "S" został w marcu ubiegłego roku, gdy pełniąca wcześniej tę funkcję Bożena Borys- Szopa objęła stanowisko Głównego Inspektora Pracy.

- Związek jest dla mnie po rodzinie najważniejszy. Stawiam sobie te same cele, co podczas pracy w hucie. Chcę, by Solidarność w naszym regionie była liczna i silna - mówił wtedy.

Miał wiele zainteresowań - w młodości zawodowo podnosił ciężary, do niedawna regularnie grywał w piłkę nożną, grał też na gitarze. Przez wiele lat wspomagał Sanktuarium Maryjne w Leśniowie.

Miał żonę i troje dzieci - dwoje już dorosłych, najmłodszy syn ma 12 lat.

Uroczystości pogrzebowe Władysława Molęckiego odbędą się w środę.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.