Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Zmarł prof. Leszek Giec - twórca współczesnej kardiologii

W wieku 79 lat zmarł 30 października prof. Leszek Giec, twórca współczesnej kardiologii na Śląsku, nauczyciel lekarzy i autor wielu prac naukowych - poinformował na swojej stronie internetowej Śląski Uniwersytet Medyczny.
Pochodzący z Sanoka prof. Giec był organizatorem Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii w Katowicach-Ochojcu. Przez wiele lat starał się o założenie takiej placówki. Został jej pierwszym dyrektorem. Przez wiele lat pracował w I Klinice Kardiologii Instytutu Kardiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach, był konsultantem krajowym, regionalnym i wojewódzkim w zakresie kardiologii.

Ośrodek w Katowicach-Ochojcu był dziełem życia prof. Gieca. Obecnie GOK jest największą tego typu placówką w Polsce, wykonuje się tu najwięcej w kraju zabiegów kardiochirurgicznych oraz poszerzania tętnic wieńcowych. Mimo odejścia na emeryturę, prof. Giec nie rozstał się z GOK-iem. Wciąż kształcił lekarzy i pomagał młodszym kolegom. Prof. Giec jest autorem lub współautorem 250 prac, radagował lub współredagował książki na temat choroby niedokrwiennej serca i farmakoterapii chorób układu sercowo-naczyniowego.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.