Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Zdalny monitoring pacjenta z Comarch Wristband - Jak w kompleksowy sposób zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo w domach opieki?

Seniorzy oraz przewlekle chorzy pacjenci, wymagają w wielu przypadkach stałego nadzoru opiekunów. Jest to zatem nie lada wyzwanie, ze względu na liczne sytuacje, takie jak: omdlenia, upadki, a nawet amnezje podopiecznych, prowadzące do zagubienia się w terenie. Pomoc personelu medyczno-opiekuńczego nie jest w stanie permamentnie monitorować bezpieczeństwa wszystkich pacjentów, bez pomocy rozwiązań technologicznych. Wychodząc naprzeciw tym problemom, warto zainteresować się telemedycyną, czyli zdalną opieką medyczną, monitorującą parametry życiowe użytkowników.

Dość powszechnym zagadnieniem jest także zjawisko depresji u osób w podeszłym wieku, na którą wpływa wiele czynników obniżających nastrój seniorów – główne z nich to: poczucie utraty samodzielności, brak kontaktu z bliskimi, brak aktywności fizycznej, a często również ograniczenia związane z niemożnością wychodzenia z budynku.
Telemedycyna jest w stanie zaradzić tym sytuacjom, zwiększając udział seniorów w życiu społecznym, przywracając im poczucie samodzielności, przy jednoczesnym stałym monitorowaniu ich aktywności z wykorzystaniem urządzeń telemedycznych.

Jednym z takich urządzeń jest Bransoletka Życia Comarch WristBand (dostępna w wersji breloka na szyję lub bransoletki na rękę), która umożliwia monitorowanie bezpieczeństwa seniora 24/7.
Do podstawowych funkcji urządzenia należą:
• Stały, poglądowy pomiar tętna
• Geolokalizacja użytkownika
• Możliwość wykonywania połączeń głosowych z opiekunem lub Centrum Zdalnej Opieki Medycznej Comarch
• Wezwanie pomocy przez przycisk SOS

Rozwiązanie jest pomocne, zarówno dla podopiecznych, jak i opiekunów, którzy mają świadomość, że senior lub osoba przewlekle chora nieustannie znajduje się pod opieką. Co więcej dzięki współpracy z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej - w krytycznych sytuacjach, do osoby wymagającej pomocy wysyłany jest przeszkolony ratownik, a same funkcje Comarch WristBand pozwalają na skrócenie czasu reakcji, która niesie ze sobą natychmiastową pomoc ze strony opiekunów lub ratowników.

Dowiedz się więcej o Usłudze Teleopieki z wykorzystaniem urządzenia Bransoletka Życia Comarch WristBand:
https://www.comarch.pl/healthcare/produkty/zdalne-uslugi-opiekuncze/bransoletka-zycia/

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.