XXI Opolskie Dni Seniora

W dniach 8-10 maja 2019r. Opole już po raz 21. obchodzić będzie Opolskie Dni Seniora. W tym roku, pod patronatem Prezydenta Miasta Opola, miejscowi Seniorzy będą świętować w myśl hasła "W Duchu Życzliwości". Jak co roku, na seniorów, czeka mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia już tradycyjnie, całość rozpocznie się mszą świętą w intencji seniorów, później mieszkańcy spotkają się na Opolskim Rynku, gdzie rozpoczną te szczególne dni przekazaniem kluczy do miasta przez Prezydenta Miasta Opola. Na Rynku nie zabraknie pieśni i występów artystycznych amatorskich zespołów senioralnych. Po południu nastąpi część konkursowa programu. Pod hasłem "Odkrywamy nieznane" uczestnicy będą rywalizować podczas gry miejskiej uwieńczonej nagrodami i poczęstunkiem. Porą wieczorową imprezę uświetni występ męskiego zespołu estradowego "Camerton" z Muzeum Śląska Opolskiego.
Drugi dzień świętowania tj. 9 maja, o godz. 10:00 rozpocznie Poranek Poetycki w Zamku Górnym, następnie spotkanie z Ireną Krasicką. W międzyczasie każda z Pań seniorek będzie miała możliwość skorzystania z bezpłatnych usług fryzjersko- kosmetycznych w Centrum Informacyjno- Edukacyjnym "Senior w Opolu", aby wreszcie o godz. 17:00 rozpocząć zabawowe szaleństwo podczas Balu Seniorów w Domu Expo (wejście biletowane).
Ostatni dzień imprezy to Wielka Majówka Seniorów w Krasiejowie. Organizatorzy również tradycyjnie zapraszają na Bal Seniora. Adresatami są wszyscy chętni seniorzy, gdyż bal planowany jest na 500 osób. Zapisy na bal prowadzone są w Centrum Informacyjno- Edukacyjnym "Senior w Opolu" i Domach Dziennego Pobytu. Biorąc pod uwagę liczebność zaproszonych gości, szykuje się wspaniała zabawa w duchu wzajemnej życzliwości ponieważ w tych dniach Opole z pewnością będzie grało w duchu życzliwości. Na tegoroczne Opolskie Dni Seniora zaprasza Prezydent oraz Urząd Miasta Opola przy pomocy wielu innych organizatorów, dzięki którym impreza może się odbyć. Majowo- senioralne szaleństwo w Opolu tuż tuż!Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.