WeeDo i jego pomoc w koronie

Koronawirus… to straszne zjawisko od jakiegoś już czasu stało się udręką niemal całego świata, w tym także całego naszego społeczeństwa. W tym trudnym czasie Polacy pokazują na wielu płaszczyznach jak potrafią się jednoczyć i pomagać sobie wzajemnie, tak po prostu- bezinteresownie, okazując przy tym z ogromne serce i oddanie drugiemu człowiekowi.

Pomóc może każdy. Z takiego założenia wychodzą młodzi ludzie, którzy w obliczu koronawirusa, postanowili stworzyć bezpłatny portal społecznościowy WeeDo. Ma on służyć do szukania pomocy i odwrotnie- pomagania ludziom, którzy w wyniku epidemii znaleźli się w trudnej sytuacji.
Ich apel brzmi: Wspierajmy się wzajemnie w tych trudnych chwilach. Wiedząc w jak ciężkim czasie jesteśmy, postanowiliśmy rozpocząć akcje, która ma na celu:
1. znaleźć osoby, które chcą i mogą pomagać
2. znaleźć osoby, które tej pomocy potrzebują.
Ta właśnie idea przyświeca całemu projektowi.
Uruchomiona strona internetowa www.weedo.pl zawiera mnóstwo potrzebnych informacji i materiałów bardzo przydatnych na czas kwarantanny. Pomysłodawcy stworzyli też profil na Facebooku, gdzie zamieszczane są posty i zdjęcia odnośnie tematu pomocy w czasie epidemii. Cała akcja nosi nazwę Pomoc w koronie i wziąć w niej udział może każdy zainteresowany niesieniem pomocy, oraz każdy kto takiej pomocy potrzebuje.

Działalność zespołu jest bardzo szeroka. Po pomoc można się zgłosić niemal w każdej sprawie życia codziennego tj. zakupy, wykupienie leków, wyprowadzenie pupila na spacer, bezpieczny transport, zapewnienie środków czystości itp. Na portalu nie brakuje też newsów na temat zdrowia i porad dotyczących wykorzystania wolnego czasu czy też ogłoszeń pracy zdalnej.
Jak to działa? Jak otrzymać pomoc? Wystarczy wykonać 3 proste kroki:
1. napisać do zespołu WeeDo na czacie jakiej pomocy potrzebujesz
2. poczekać na kontakt ze strony WeeDo
3. pomoc przyjdzie najszybciej jak to możliwe :)

Organizatorzy co dzień, bardzo czynnie zachęcają do wspólnego działania:
Siedzisz w domu i nie możesz samodzielnie załatwić wielu pilnych spraw? Tu poznasz życzliwych ludzi, którzy chętnie Ci w tym pomogą. Ty również możesz wesprzeć innych, np. zrobić im zakupy, wyprowadzić psa lub zrealizować receptę na leki. Razem szybciej i sprawniej pokonamy trudności związane z obecną sytuacją. Dodatkowo poznamy się nawzajem i stworzymy sieć ciekawych kontaktów. Zburzmy mur nieufności i pokażemy zza maseczek swoją ludzką twarz.
Czasami jeden uśmiech znaczy więcej niż milion słów.
Jesteśmy grupą znajomych, którzy stworzyli WeeDo, aby pomagać i łączyć ludzi w tych trudnych czasach. Zwłaszcza tych, którzy przebywają na kwarantannie i nie mogą wychodzić z domu. Skontaktuj się z nami. Określ, czego Ty lub bliska Ci osoba potrzebuje. Możesz też zgłosić się do pomocy innym.
Niewątpliwie największą grupę osób potrzebujących stanowią obecnie seniorzy, osoby chore, samotne, niepełnosprawne. To właśnie one są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Być może są nimi nasi dziadkowie, sąsiedzi, wujkowie w podeszłym wieku, znajomi ze schorzeniami czy chorobami przewlekłymi? Nie bądźmy obojętni, oni sami sobie nie poradzą. Nie narażajmy ich, po prostu bądźmy obok i pomagajmy. To nic nie kosztuje, a dla niektórych może to się okazać pomoc zbawienna. I z drugiej strony, nie wstydźmy się prosić o pomoc bo ludzi dobrej woli nie brakuje.
Pamiętajmy: czasami jeden uśmiech, jeden gest, jedna poświęcona chwila, znaczą więcej niż milion słów. POMAGAJMY! :)

kontakt: biuro@weedo.pl
tel. 537 650 144
www. weedo.pl

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.