Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Warszawska Olimpiada Seniorów 2017

Już 15 października odbędzie się kolejne wydarzenie, skierowane do starszej części naszego społeczeństwa- Warszawska Olimpiada Seniorów. Miejscem wydarzenia będzie ośrodek Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6. Impreza ma mieć charakter sportowo- rekreacyjny z elementami rywalizacji sportowej. Uczestnikami olimpiady mogą stać się wszyscy chętni Warszawiacy po 60 roku życia.

Cała impreza będzie podzielona na 3 kategorie wiekowe:
1. Poniżej 70 roku życia,
2. 70-79 rok życia,
3. Powyżej 80 roku życia.
Celem programu jest głównie upowszechnianie sportu i rekreacji wśród seniorów oraz tworzenie warunków dla ich aktywności fizycznej jak i podniesienie sprawności fizycznej osób starszych. Jako, że wydarzenie to nosi miano olimpiady, jest tym samym świetną promocją zdrowego stylu życia i daje możliwości podniesienia jakości życia w kontekście integracji społecznej poprzez rozszerzenie kontaktu z rówieśnikami.
Całość imprezy rozpocznie się o godz. 11:00 programem artystycznym z udziałem seniorów i trwać będzie do godz. 15:00. Nie zabraknie również zabaw i konkursów z wodzirejem.
Stadion Polonii tego dnia zostanie podzielony na kilka sektorów. W każdym z nich odbywać się będą zawody z różnych dziedzin sportu. Program na boisku będzie obejmował m. in.: mini golfa, slalomy, rzuty do celu, piłkarzyki oraz biegi. Nie zabraknie też pchnięcia kulą, skoku w dal, strzelania z łuku, czy też strzelania z broni pneumatycznej.
Pływalnia również nie pozostanie w ten dzień pusta. Zawody pływackie mają się odbywać w dwóch kategoriach: na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem dowolnym. Dla wszystkich chętnych zajęcia będą prowadzone przez profesjonalistów z dziedziny aqua fitnessu. Na hali sportowej odbędą się ogólnodostępne zajęcia rekreacyjne dla wszystkich: gymstick, zajęcia gimnastyczne z piłkami oraz joga.

Podczas trwania olimpiady cały czas obecni będą jej uczestnicy specjalni tzn. fundacje, stowarzyszenia oraz placówki medyczne, które w „Miasteczku Zdrowego Seniora” będą prezentować swoje programy i oferty dla osób starszych. Oto kilku z uczestników patronujących wydarzeniu, obecnych na olimpiadzie:
- ARM STOWARZYSZENIE ZDROWIEJĄCYCH MOTOCYKLISTÓW
- DAR SERCA KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI
- STOWARZYSZENIE CENTRUM WOLONTARIATU
- TAI-CHI
- GLADIATOR STOWARZYSZENIE MĘŻCZYZN Z CHOROBAMI PROSTATY
- ASTIMED CENTRUM MEDYCZNE
- CENTRUM MEDYCZNE SYNEXUS
- CENTRUM MEDYCZNE LUX MED.
- CENTRUM MEDYCZNE DAMIANA
- FUNDACJA ERGO SUM
- FUNDACJA ZWALCZ NUDĘ
- STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNO – KULTURALNYCH STACJA MURANÓW
- FUNDACJA JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ “POROZUMIENIE BEZ BARIER”
Podczas przerw w zmaganiach sportowych będzie można zaopatrzyć się w BEZPŁATNY EGZEMPLARZ OGÓLNOPOLSKIEGO INFORMATORA „DOMY OPIEKI I SANATORIA”, wydawanego co roku przez portal i Fundację www.domyopieki.pl.

Realizacją całego wydarzenia zajęło się Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka” oraz Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.