Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Turniej brydżowy 50+ w Warszawie

Już po raz kolejny Zarząd dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy zaprasza na serię spotkań tj. turnieje brydżowe dla Seniorów pod hasłem "Vigor Umysłu 50+".
Spotkania odbywać się będą po dwa razy w miesiącu, i trwać będą do końca roku kalendarzowego 2018. Mają one ma celu przyjemnie wypełnienie wolnego czasu Seniorów oraz integrację społeczną. Przyczyniać się mają również do usprawnienia zdolności intelektualnej i aktywizacji osób starszych.

Spotkania każdorazowo odbywać się będą w Sali Sesji w Ratuszu Urzędu. Zapisy na miejscu każdego dnia spotkania od godziny 10:45. Uczestnictwo w zawodach pozbawione jest wszelkich opłat startowych.
Poniżej terminarz spotkań karcianych: 6 i 20 września; 4 i 18 października; 8 i 22 listopada; 6 i 13 grudnia. Adresatem są wszyscy mieszkańcy Bemowa oraz goście po 50. roku życia, lubiących rozrywkę, a konkretniej gry logiczne, podczas których należy wytężyć umysł, jednocześnie poddając go ćwiczeniom.

A teraz o brydżu słów kilka...
Brydż wywodzi się od wcześniejszej gry zwanej wistem, która pojawiła się w Anglii w XVI wieku. Gra szybko się rozpowszechniała i zaczęły powstawać nowe odmiany. W 1742 roku powstała pierwsza książka o grze napisana przez Edmonda Hoyle’a. Prawdziwy rozkwit wista nastąpił w XIX wieku. Wkrótce potem odbył się pierwszy turniej międzynarodowy. Popularność gry zaczęła jednak znacznie szybciej rosnąć w Stanach Zjednoczonych, niż na Starym Kontynencie. W 1881 roku została założona Amerykańska Liga Wista. W tym samym czasie powstała, najprawdopodobniej w Rosji odmiana wista, nazwana później brydżem. 
Wszystkich miłośników tej gry zapraszamy już dziś do uczestnictwa w turniejach! Najbliższy termin spotkania już 6 września!
 

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.