Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Targi VIVA SENIORZY! - Życie zaczyna się po 60 -Podsumowanie

VIII edycja targów VIVA SENIORZY! przeszła już do historii. Obecność blisko 100 wystawców oraz ogromne zainteresowanie ze strony zwiedzających nie tylko z województwa wielkopolskiego, ale też innych regionów naszego kraju, potwierdziło rangę tego wydarzenia w Polsce, jako ważnej i cenionej inicjatywy wspierającej rozwój i samorealizację osób po 60 roku życia.

Szeroki zakres tematyczny

Ważnym atutem targów jest bardzo szeroki zakres prezentowanych produktów i usług. Zróżnicowany zakres tematyczny odpowiada potrzebom dzisiejszych seniorów, u których zauważa się chęć samodoskonalenia i zagospodarowania czasu wolnego. W gronie wystawców pojawiły się firmy prezentujące sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny, środki pielęgnacyjne i zdrową żywność. Uwagę zwiedzających zwróciły także ośrodki rozwoju osobistego, szkoły tańca i kluby hobbystyczne. Wyjątkowo ciekawą ofertę zaprezentowały również sanatoria, uzdrowiska, pensjonaty, akademie III wieku i fundacje działające na rzecz osób starszych.

Konkurs Viva Wielkopolski Senior – edycja 2017

Pierwszego dnia targów, podczas uroczystego otwarcia zostały wręczone nagrody w konkursie „Viva Wielkopolski Senior – edycja 2017”. Tytuł wraz z nagrodą pieniężną otrzymali Pani Maria Serafin – Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Konina oraz Pan Bronisław Krakus, kaliski działacz sportowy i społeczny. Tytuł „Viva Wielkopolski Senior! – wyróżnienie specjalne” za wybitną działalność na rzecz osób starszych wraz z nagrodą pieniężną otrzymała Pani Anna Jakrzewska-Sawińska – Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe”. Laureaci w otrzymali nagrody finansowe, upominki, dyplomy i wyjątkowe statuetki.  

Warsztaty, prelekcje i pokazy

Targom, jak co roku, towarzyszyły liczne wykłady oraz spotkania o charakterze rozwojowo-szkoleniowym, przygotowane we współpracy z partnerami targów: Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Goście targowi mieli możliwość uczestniczenia w blisko 60 odrębnych wydarzeniach, które podzielono na warsztaty edukacyjno-rozwojowe, artystyczne oraz zajęcia sportowo-ruchowe.

Odbyła się także XII Konferencja Naukowa z cyklu: Promocja Polskiej Rehabilitacji na temat: Nowe Wyzwania technologiczne i rehabilitacyjne w opiece nad seniorami współorganizowana przez Komisję Rehabilitacji i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauki.

Seniorzy, także wspólnie z wnukami mogli odkryć swoje talenty i wypróbować swoją sprawność podczas warsztatów plastycznych, pokazów tańców m.in. kankana,  fitness latino i gimnastyki z elementami rehabilitacji.

Targi zapewniły gościom nie tylko relaks i dobrą zabawę, ale i możliwość skorzystania z badań profilaktycznych, m.in. badania za pomocą videodermatoskopu, analizy składu masy ciała, a także z porad dotyczących fizjoterapii, dietetyki i kosmetologii.

Gwiazdy estrady i dobra zabawa

Tradycją  targów VIVA SENIORZY są  koncerty gwiazd polskiej estrady. W tym roku gościliśmy Ewę Bem. Odbyło się także spotkanie z Teresą Lipowską aktorką serialu „M jak Miłość”, która czytała wiersze Jeremiego Przybory. Wrażenia artystyczne i dobra zabawa towarzyszyły publiczności także podczas musicalu „zakonnica w Przebraniu” aktorów z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Gorącą owacją nagrodzony został spektakl muzyczny „BODO…tanga”.

Do zobaczenia w 2018

Na kolejna edycję targów organizatorzy Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej zapraszają w terminie 25-26.05.2018 r.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.