Targi Seniora w Krakowie - zapowiedź

Spotkanie przepełnione pasją i energią

Ponad stu wystawców z ofertami adresowanymi do seniorów, bezpłatne badania, oferty sanatoriów i biur podróży oraz koncerty, warsztaty, wystawy, spektakle i prelekcje. A wszystko to w jednym miejscu i czasie.

„Dodajemy energii” - pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 27 do 28 września 3. edycja Targów Seniora organizowana w EXPO Kraków. Wydarzenie od pierwszej edycji prezentuje najnowsze trendy, produkty i usługi dla osób dojrzałych.

Zadbaj o zdrowie!

Dla uczestników jest to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do skorzystania z kompleksowych - i co najważniejsze - bezpłatnych badań medycznych: słuchu, wzroku, krwi, USG, itp. oraz uzyskania licznych porad specjalistów w zakresie rehabilitacji, zdrowego odżywiania czy lecznictwa uzdrowiskowego.
- Podczas ostatnich targów zapewniliśmy wszystkim zainteresowanym badanie jakości widzenia oraz serwis okularowy - mówi Sonia Kocurek, dyrektor Regionalny Vision Express SP.
Marcin Waluś, Prezes Zarządu P.H. Has - Med. dodaje: - Do skorzystania z naszych urządzeń do hydromasażu przez cały czas ustawiała się kolejka.
Podobnie było przy punktach badania słuchu czy profilaktyki, np. dotyczących wykrywania HCV.
Poza badaniami można będzie zapoznać się oferowanymi przez firmy produktami, w tym wieloma nowościami rynkowymi, a nawet „na własnej skórze” przekonać się o ich zaletach. Albo pozwolić sobie na czas relaksu i zabawy.

Targi (nie tylko dla) Seniora

Całość dopełnia moc nagród do wygrania w konkursach - wycieczki krajowe i zagraniczne, pobyty w sanatoriach, bony na usługi rehabilitacyjne, bilety do teatrów i muzeów oraz pakiety kosmetyków i suplementów diety.
Uczestnikami Targów Seniora w 2018 roku były w przeważającej części osoby powyżej 60 roku życia, które odwiedzały je indywidulanie lub w zorganizowanych grupach. Warto zauważyć, że 18 % zwiedzających stanowiły osoby w przedziale wieku od 46 do 60 lat a 5 % od 25 do 46 lat! Wydarzenie jest więc miejscem spotkania dla całych rodzin, nie tylko najstarszego pokolenia, więc śmiało można powiedzieć, że są to Targi nie tylko dla Seniora.
Ludzie wchodzący w trzeci wiek oceniają targi jako wyjątkową okazję do spotkania i podkreślają, że są nawet powodem do celebracji. Ma to bezpośrednie przełożenie na panującą podczas imprezy atmosferę - moc uśmiechów, życzliwe i długie rozmowy, rozbudzoną ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia. - Jest to w dużej mierze zasługa tych ludzi, którzy bardzo aktywnie działają w swoich lokalnych środowiskach. I odwiedzając nasze targi wnoszą w nie również część tej wyjątkowej energii, zaangażowania i gotowości na spotkania z innymi. Tego nie można zaplanować - podkreśla Józef Stachów, Komisarz Targów.

Wyjątkowe spotkania

W opinii organizatorów Targi Seniora w Krakowie wyróżnia złożony charakter spotkania, gdzie obszar targowo-biznesowy jest tylko jednym z kilku celów przybycia zwiedzających. Wśród dominujących powodów uczestnictwa znajdują się również: chęć zobaczenia popularnej i wyjątkowej osoby, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności podczas warsztatów i prelekcji, czy też potrzeba spędzenia czasu w bliskim sobie towarzystwie.
Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku nie zabraknie spotkań z wyjątkowymi gośćmi. Dotychczas na scenie pojawili się m.in. Halina Kunicka, Katarzyna Gartner, Anna Dymna, o. Leon Knabit, ks. Adam Boniecki, Elżbieta i Andrzej Lisowscy.
Podczas wrześniowego wydarzenia do grona gwiazd dołączy m.in. Tadeusz Woźniak, wybitny muzyk, kompozytor i wokalista, najbardziej znany z takich przebojów jak „Smak i zapach pomarańczy” czy „Zegarmistrz światła”.
Poza główną sceną przez dwa dni targów odbywać się będą prelekcje i pokazy w strefie warsztatowej. Powstaną też strefy tematyczne: turystyczna, rehabilitacji oraz samorządowa z ofertami instytucji kulturalnych i jednostek społecznych.

Targi Seniora w Expo Kraków
III Targi Seniora odbędą się w dniach od 27 do 28 września 2019 r. (godz. 10-17) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Wstęp wolny.
Tel. 12 644 59 32; 12 644 81 65
e-mail: senior@targi.krakow.pl
www.targiseniora.krakow.pl


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.