Targi i Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji w Łodzi

W tym roku już po raz 26-ty Łódź będzie miastem otwartym dla wszystkich gości zainteresowanych wyposażeniem domów seniora, placówek opiekuńczych i rehabilitacyjnych oraz domów spokojnej starości, celem usprawnienia i aktywizacji seniorów, którzy tego wymagają. Przedstawione będą różnego rodzaju sprzęty oraz pomoce niezbędne do ćwiczeń i leczenia osób starszych m. in również w gabinetach rehabilitacyjnych. Wszystko to odbędzie się w dniach 20-22 września 2018 r. podczas 26 edycji Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji w łódzkiej hali Expo.

Program targów to prezentacje ponad 200 firm, ściśle związanych tematycznie z branżą medyczną. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyć będą też szkolenia i warsztaty na temat najnowszych sprzętów pojawiających się na rynku oraz kilkudniowy kongres, a podczas niego sesje i dyskusje na ważne dla seniorów oraz ich opiekunów tematy. – Do udziału w kongresie zapraszamy zarówno doświadczonych lekarzy specjalistów, jak i młodych adeptów medycyny i fizjoterapii. Każdy uczestnik możne dowolnie modyfikować i ograniczać swój udział. Na przykład tylko do jednej sesji, wybrać jeden dzień albo konkretne warsztaty – mówi Paweł Babij ze spółki Interservis, która jest organizatorem całej inicjatywy.
Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. wiodący producenci i dystrybutorzy sprzętu oraz instytucje wspierające zarówno specjalistów jak i samych pacjentów.Wśród nich znajdą się instytucje wspierające oraz przedstawiciele najlepszych ośrodków leczniczych w kraju. Oprócz wykładów i spotkań z autorytetami świata nauki, odwiedzającym targi organizatorzy proponują także praktyczne warsztaty poświęcone m.in. współpracy fizjoterapeuty z trenerami biegania, terapii kręgosłupa szyjnego oraz suchemu igłowaniu. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się kwestie dotyczące rehabilitacji onkologicznej, diagnostyki w zespole słabości, autyzmu oraz inżynierii biomedycznej. Bogaty program kongresu współtworzyli najlepsi w kraju praktycy oraz naukowcy z renomowanych ośrodków, którzy we wrześniu przyjadą do Łodzi i poprowadzą zajęcia. Całokształt targów kierowany jest zarówno do seniorów, osób starszych, chorych i niepełnosprawnych jak i dla odbiorców nie skarżących się na żadne poważne schorzenia, ale takich, którzy interesują się zdrowym trybem życia, komfortem fizycznym i propagujących aktywność w każdym wieku. - Na przykład szukających odpowiedniego obuwia, zdrowotnych łóżek czy też zabawek sensorycznych– dodaje Paweł Babij, prezes spółki Interservis.

Interservis to jedna z wiodących firm w takich branżach jak: rehabilitacja i medycyna fizykalna, budownictwo, dekarstwo, weterynaria, maszyny włókiennicze, przemysł browarniczy oraz żeglarstwo i sporty wodne. Z myślą o seniorach i osobach schorowanych (np. po udarach i zawałach) organizatorzy targów przygotują bezpłatne badania oraz porady ekspertów i fizjoterapeutów. Przez całe trzy dni targów, w specjalnie zaaranżowanej strefie będzie można porozmawiać z przedstawicielami organizacji pozarządowych i placówek medycznych. Dostępni będą wówczas także pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy w głównej mierze chcą poinformować o możliwościach wyjazdów do sanatoriów i dotacjach na turnusy rehabilitacyjne.
Planowane targi mogą okazać się bardzo pomocne zarówno dla właścicieli domów opieki, opiekunów prywatnych oraz wszystkich zainteresowanych odpowiednią jakością życia seniorów- bo przecież wszystko to właśnie z myślą o seniorach i ich zdrowiu. Zapraszamy!

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.