Sztuka "O mnie i o Tobie" Teatru Warszawa +50

W ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy od kilku już lat działa TEATR WARSZAWA +50. Pod okiem profesjonalistów tj. Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz, seniorzy rozwijają swoje zamiłowania artystyczne. Członkami teatru są aktorzy i muzycy-amatorzy, po 50- tym roku życia. Spotkania artystów odbywają się w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji 4. Należy dodać, że TEATR WARSZAWA +50 jest częścią warszawskiego Teatru ME/ST.

To wspaniałomyślna inicjatywa dla seniorów, którzy chcą spędzić swój czas aktywnie i w gronie osób mających podobne zainteresowania artystyczne. Podczas spotkań czynnie prowadzone są warsztaty z dziedziny muzyki, dramatopisarstwa oraz gry aktorskiej. Obecnie owocnym dorobkiem starszej części aktorów są cztery opracowane i wystawiane na scenach warszawskich spektakle:
„Turnus Kreatywnego Seniora” (premiera 2015),
„Krzyżówka Życia” (premiera 2016),
„BAJA” (premiera 2017).
”O MNIE I O TOBIE” (premiera czerwiec 2018).
Ostatni z wymienionych tytułów można będzie obejrzeć w najbliższą sobotę 24 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w Domu Kultury Dorożkarnia przy ul. Siekierkowskiej 28. Wstęp na spektakl jest absolutnie bezpłatny, a jego adresatami są wszyscy chętni, w szczególności osoby starsze, którym temat przedstawienia może wydawać się bardzo bliski i znajomy. Zamysłem scenariusza jest, aby każdy z widzów mógł podczas oglądania odnaleźć w nim cząstkę siebie oraz podobne obrazy ze swojego życia. Poruszane będą tematy ulotnych chwil szczęścia, sukcesów i porażek, tragedii życiowych oraz losu, który nie raz potrafi zaskoczyć. Jak mówią o sztuce sami twórcy: " O MNIE I O TOBIE" to coś więcej niż spektakl. To manifest odważnych, pewnych siebie i dumnych kobiet, które niejedno przeżyły i chcą o tym o powiedzieć innym”. Warto się wybrać, chociażby z potrzeby własnej identyfikacji z bohaterkami sceny, podobnego bagażu doświadczeń życiowych, a przede wszystkim integracji społecznej.

Rezerwacja biletów pod adresem:
rezerwacja.bilet@gmail.com lub numerem tel.: 791 473 063.

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.