Świętujemy 10. jubileusz targów VIVA SENIORZY!

Już za miesiąc, w dniach 25-26.10.2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się jubileuszowa 10. edycja targów VIVA SENIORZY. W programie targów moc atrakcji: koncerty, warsztaty, wykłady, turnieje gier towarzyskich.
W niemal każdym europejskim kraju targi dla seniorów są imprezami o ugruntowanej renomie i tradycji, gromadzącymi setki wystawców i dziesiątki tysięcy zwiedzających. VIVA SENIORZY! to najstarsze i największe targi dla seniorów w Polsce. Międzynarodowe Targi Poznańskie współpracują przy ich organizacji z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.

Tegoroczna edycja targów będzie wyjątkowa. Z okazji jubileuszu targów w programie znajdą się w ciekawe wydarzenia i atrakcje, starannie dobrane i dopasowane do zainteresowań i potrzeb seniorów. Głównym jego punktem będą koncerty Grażyny Brodzińskiej i Haliny Frąckowiak, przygotowane we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotował ponownie cieszące się dużym zainteresowaniem seniorów warsztaty i wykłady.
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość przygotowania sadzonek z liści różnych roślin, samodzielnego wykonania domków dla owadów i roślinnych lampionów. Będą mogli także poznać gatunki roślin zielarskich i ich zastosowanie. Jak zawsze organizator zadbał o aspekt edukacyjny imprezy. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad lekarzy i specjalistów, którzy opowiedzą o tym jak leczyć i zapobiegać najczęstszym chorobom wieku podeszłego.

Targi będą podzielone na cztery bloki tematyczne: aktywność, blok, w którym zaprezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, działalnością organizacji i klubów seniora, a także urodą i stylem; zdrowie - prezentacja produktów i usług, dostosowanych do potrzeb seniora; wiedza - część poświęcona edukacji i rozwojowi, a także blok dedykowany otoczeniu, podejmujący tematykę infrastruktury dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami, bezpiecznego domu, a także pomocy w życiu codziennym.

Bilety w przedsprzedaży można kupić na stronie internetowej www.tobilet.pl
Więcej informacji www.vivaseniorzy.pl i na FB.
Kontakt dla zwiedzających:
Ewa Wysocka
tel. +48 691 029 067
e-mail: ewa.wysocka@grupamtp.pl
Targi VIVA SENIORZY! odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza potrwa dwa dni,
25-26.10.2019 r. w godzinach 10.00-17.00.

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.