Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Skuteczna dezynfekcja z Bio Aktiw 500

Pojawienie się wirusa SARS Cov-2 wywróciło do góry nogami cały świat i większość dziedzin życia. Dziś odpowiednia dezynfekcja to podstawa. Począwszy od własnego zacisza domowego, po zakłady pracy oraz placówki publiczne- wszyscy są zobligowani do przestrzegania reżimu sanitarnego.

W trosce o zdrowie swoje i innych należy się szczególnie zabezpieczać, być w pełni otwartym na higienę oraz dostosowywać się do zaistniałych obostrzeń. Niestety istnieje też duże prawdopodobieństwo, że zarówno Covid 19 jak i jego mutacje pozostaną z nami na dłużej. Obecna sytuacja zmusza nas do skutecznego przeciwdziałania w celu eliminacji ryzyka związanego z zachorowaniem. W tym celu powinniśmy wybierać takie rozwiązania, które są przede wszystkim skuteczne w zwalczaniu szkodliwych mikroorganizmów. Bardzo ważne jest jednak, aby rozwiązania te nie miały negatywnego wpływu na ludzi, zwierzęta jak i na środowisko naturalne.

Obok bakterii, grzybów i patogenów, najliczniej reprezentowaną grupą czynników chorobotwórczych przenoszonych drogą powietrzno-pyłową lub powietrzno-kropelkową są wirusy m.in. SARS CoV – 2. W lipcu 2020 roku WHO podało wyniki badań mówiące, że ten właśnie wirus znajdujący się w bardzo małych cząstkach o średnicy do 5,0 mikronów może być zawieszony w powietrzu aż do 19 godzin i może być przenoszony na duże odległości. Inne wyniki badań, tym razem w Australii wykazały, że ludzie najczęściej zakażają się wirusem, kiedy rozmawiają, kaszlą lub kichają. Stąd tak bardzo ważne jest noszenie maseczki zakrywającej twarz. Transmisja drobnoustrojów odbywa się również za pomocą cząstek zawieszonych w powietrzu. Eksperci z CSIRO wykonujący te badania, stwierdzili również, że koronawirus jest zdolny przetrwać na gładkich powierzchniach nawet do 28 dni. A zatem jest to wirus długowieczny, mogący zaatakować dopiero po pewnym czasie. Wniosek jest niepokojący- wirus może znajdować się wszędzie, zarówno w organizmie naszego rozmówcy, na każdym rodzaju powierzchni oraz w każdej przestrzeni powietrznej miejsca, w którym przebywamy, a my musimy się przed nim skutecznie chronić.

Aby mieć pewność, że dezynfekcja jest skuteczna, polecamy produkty firmy BIO ACTIW Sp. z o.o. Całą ofertę znajdą Państwo pod adresem:  https://biodezynfekcja.com.pl/produkt/bio-actiw-500-5l/

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.