Siłownia pamięci dla seniorów fundacji STOCZNIA

Fundacja „Stocznia” mająca swoją siedzibę w Warszawie, została powołana w celu krytycznego i rzetelnego opisywania wyzwań dotyczących życia społecznego w Polsce. Jej celem jest poszukiwanie i upowszechnianie skutecznych, innowacyjnych i opartych na partycypacji obywatelskiej metod reagowania na nie. Jednym z najnowszych projektów fundacji jest merytoryczna pomoc seniorom w dobie koronawirusa.

Specjalnie z myślą o seniorach, którzy z powodu epidemii spędzają czas w domach i nie mogą uczestniczyć w swoich dotychczasowych zajęciach na zewnątrz, fundacja „Stocznia”,przygotowała bezpłatne ćwiczenia do trenowania umysłu w warunkach domowych. Można wykonywać je samemu lub też np. z bliską osobą z rodziny. Dzięki temu czas spędzony w izolacji domowej może zostać efektywnie wykorzystany do trenowania pamięci oraz uatrakcyjniony przyjemną formą radzenia sobie z różnego rodzaju zadaniami. Ćwiczenia są dostępne na stronie www.silowniapamieci.pl – wystarczy wybrać w menu zakładkę Treningi indywidualne, pobrać plik PDF na własny komputer i następnie go wydrukować. Gotowy materiał można przekazać osobom starszym, które nie posiadają komputera, internetu i przez to dostępu do tego rodzaju materiałów. Natomiast seniorom, którzy korzystają czynnie z poczty mailowej, można po prostu przesłać niniejsze materiały. Cyklicznie na stronie fundacji będą pojawiać się kolejne propozycje treningów indywidualnych.

Dodatkowo fundacja stworzyła dwa bezpłatne poradniki, które mogą być pomocne w tym trudnym okresie. Oba dostępne są jako strony internetowe i pliki do pobrania:
• www.pomagajbezpiecznie.pl – jak nieść pomoc, aby zadbać o bezpieczeństwo własne i osób, którym pomagamy,
• www.szyciemaseczek.info – jak zorganizować grupę szyjącą maseczki ochronne w lokalnej społeczności.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treściami oraz stosowania ich w praktyce.

Fundacja „Stocznia”
silowniapamieci@stocznia.org.pl
www.stocznia.org.pl
tel. 22 378 38 94

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.