Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Sejm: komisja chce dodatkowych pieniędzy dla szpitali MSWiA

Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych chce, by w budżecie na rok 2008 zostały zapisane dodatkowe środki finansowe na placówki służby zdrowia MSWiA. Specjalny dezyderat w tej sprawie posłowie chcą skierować do premiera.
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Brysiewicz przedstawił komisji informację dotyczącą oceny funkcjonowania resortowych jednostek służby zdrowia. Poinformował, że na 29 placówek MSWiA cztery szpitale: w Gdańsku, Wrocławiu, Opolu i Łodzi są w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej.

Jak ocenił, jednym z najpoważniejszych problemów jest to, że MSWiA jako organ założycielski, w odróżnieniu od np. samorządów, nie może wspierać swoich placówek, udzielając im gwarancji i poręczeń zaciąganych kredytów. - Możemy je wspomagać jedynie poprzez dotacje - podkreślił. "Podobna nierówność występuje przy staraniach o uzyskiwanie unijnych środków strukturalnych i pomocowych. Są tak małe, że nie warto o nich nawet mówić" - dodał.

Podkreślił, że konieczne jest zastanowienie się nad rozwiązaniem tych kwestii, a także wsparcie finansowe placówek służby zdrowia MSWiA poprzez specjalny zapis w budżecie na rok 2008.

Postulaty te - na wniosek Krystyny Łybackiej (SLD) - mają się znaleźć w specjalnym dezyderacie do premiera. Ma on zostać przegłosowany na jednym z kolejnych posiedzeń komisji.

- To już ostatni dzwonek. Musimy pomóc tym jednostkom, bo inaczej wypadną z rynku - mówił Mieczysław Walkiewicz (PiS).

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.