Quantum Water i Polregio z pomocą dla lubelskich DPSów

Całe szczęście mamy do czynienia nie tylko z pandemią koronawirusa, ale jak się okazuje również pandemią dobra. Po raz kolejny domy opieki oraz placówki opiekuńcze dla osób starszych i potrzebujących, otrzymały bezinteresowną pomoc ze strony polskich przedsiębiorców. Wśród darczyńców znalazła się m. in. firma Quantum Water, producent innowacyjnych i bezpiecznych produktów do dezynfekcji. Środki są przyjazne naturze oraz dedykowane osobom w każdym wieku, zarówno dzieciom jak i najstarszym pokoleniom. Quantum Water angażuje się bardzo w różnego rodzaju akcje dobroczynne. Ostatnio firma wzięła udział w pomocy dla Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim, w szpitalu SPZOZ w Lubartowie oraz w akcji skierowanej do podopiecznych Bractwa Miłosierdzia imienia Św. Brata Alberta w Lublinie.

Domy Pomocy Społecznej oraz instytucje pomocowe z terenu woj. lubelskiego zostały ostatnio obdarowane nie tylko żywnością ale i środkami sanitarnymi, niezbędnymi w obecnym, trudnym czasie. Podopieczni Bractwa Miłosierdzia imienia św. Brata Alberta w Lublinie cały czas mogą liczyć na pomoc żywieniową ponieważ czynnie działa tam kuchnia placówki, gdzie ubodzy mogą liczyć na ciepły posiłek. W dobie pandemii na wagę złota są też produkty dezynfekcyjne. Te przekazali polscy przedsiębiorcy. W akcję społeczną włączają się też samorządy.

Polregio - polskie przedsiębiorstwo transportowe, prowadzące działalność w zakresie pasażerskich przewozów kolejowych również włącza się w akcje pomocy szpitalom i Domom Pomocy Społecznej. Przekazano już środki dezynfekcyjne dla szpitala w Lubartowie i DPSie w Ostrowie Lubelskim. Podarowano środki ochrony osobistej, koce, pościele i płyny dezynfekcyjne. Słowem wszystko, to co jest niezbędne w walce z koronawirusem trafiło do chorych szpitala w Lubartowie.
Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim nie został pominięty. Tamtejsi podopieczni otrzymali środki dezynfekcyjne i inne potrzebne do opieki materiały. Mimo to sprzętu pomocnego w walce z COVidem nigdy dość. Nadal pensjonariuszom szczególnie przydadzą się pościel i koce. Tym bardziej, że dom zmagał się już bezpośrednio z COVID-19, na szczęście bez przykrych skutków.

Te akty solidarności mogą i wielokrotnie przekazują także osoby prywatne. Nawet drobne wsparcie jest szczególnie teraz, dla kogoś na wagę złota. Zbiórka darów cały czas trwa. Darczyńcy mogą przynosić je do bractwa przy ul. Zielonej lub siedziby TVP3 Lublin. Do tej pory paczki przygotowała firma POLREGIO pod patronatem powiatu lubartowskiego.
Domy Pomocy oraz osoby ubogie z woj. lubelskiego to tylko część potrzebujących, wchodzących w skład większej społecznej akcji pomocowej, w której uczestniczą polscy przedsiębiorcy. Płyny dezynfekcyjne pochodzą od polskich producentów m.in. firmy Quantum Water. Organizatorzy zapowiadają pomoc kolejnym szpitalom i DPSom, nie tylko z regionu województwa lubelskiego, ale w całym kraju. Bądźmy solidarni! Pomagajmy!

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.