POZNAJ SWOJEGO SĄSIADA - SENIORA

Przypominamy o ogólnopolskiej kampanii społecznej Głosu Seniora i Adamed dla Seniora.
Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc, nie chcąc przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy, na zakupy, zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od dwóch lat pandemia.

Tymczasem tak naprawdę nawet najdrobniejszy gest sąsiedzkiej życzliwości może okazać się o wiele cenniejszy niż wszelkie formy pomocy instytucjonalnej. Dlaczego? Bo wynika z autentycznego zainteresowania drugim człowiekiem. Seniorem. Sąsiadem.

Głos Seniora razem z programem społecznym Adamed dla Seniora przypominają o trwającej ogólnopolskiej kampanii pod nazwą Poznaj Swojego Sąsiada - Seniora. W ten sposób, organizatorzy akcji promują pomoc sąsiedzką dla potrzebujących seniorów i apelują do wszystkich osób, aby włączyły się w akcję wsparcia Sąsiada - Seniora.

Zwracamy się z prośbą o udostępnianie spotu i informacji o kampanii na Państwa nośnikach tj. strony internetowe oraz facebook https://youtu.be/6n4IlfLJYT0.

Chcąc dołączyć do akcji, należy wydrukować gotowy plakat znajdujący się na stronie internetowej, wpisać numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej. W kolejnym kroku należy poczekać na zgłoszenie potrzebującego Seniora, a następnie pomóc takiej osobie ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem psa czy rozmową telefoniczną.

KONTAKT:

Stowarzyszenie MANKO
Głos Seniora
OS. Urocze12
31-953 Kraków
kontakt@manko.pl
tel: 12 429 37 28

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.