Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Pomysł dla seniorów i juniorów na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Rodzinna sesja fotograficzna, karnawał dziadków i wnuków, moda 60+, międzypokoleniowe warsztaty artystyczne, a także aktywności fizyczne i trening umysłu. Będzie też wykład dr Walentyny Wnuk o tym, jak być babcią na medal. Angel Care, wrocławskie centrum seniora, zaplanowało serię, atrakcyjnych wydarzeń. Udział jest bezpłatny.

W ramach rodzinnej sesji fotograficznej profesjonalny fotograf zrobi seniorom i juniorom wspólne zdjęcie. Od razu będzie wydrukowane – będzie można je zabrać do domu i oprawić.

To świetny pomysł na rodzinną pamiątkę. Poza tym, specjalnie na Dzień Babci i Dzień Dziadka, wybraliśmy te propozycje z programu Klubu Seniora Angel Care, które są najciekawsze i najbardziej lubiane przez seniorów. Dodatkowo, wzbogaciliśmy je o atrakcyjne wydarzenia, w których dziadkowie i wnuki będą uczestniczyć razem. Takie wspólne aktywności dają mnóstwo satysfakcji. Tym bardziej, że atmosfera karnawału sprzyja dobrej zabawie – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Jakie jeszcze wydarzenia zaplanowali organizatorzy? Na przykład „Aktywny senior” to poranny stretching
i pokaz ćwiczeń fizycznych, „Zdrowy senior” to skuteczny trening pleców, dostosowany do potrzeb i oczekiwań osób starszych, a w ramach „Sprawnego umysłu” będzie nauka gry w scrabble oraz kurs brydża. Nie zabraknie też mody 60+ (na co dzień i od święta, a zwłaszcza w karnawale), a podczas warsztatów artystycznych dziadkowie i wnuki razem będą tworzyć maski. Będą też wspólne tańce pod hasłem „Tańczy duży, tańczy mały”, przy karnawałowych rytmach.

Oprócz aktywności, będzie też wykład „Jak być babcią (dziadkiem) na medal?”, który wygłosi Walentyna Wnuk. Opowie m.in. o roli babć i dziadków oraz o tym, jak budować relacje z wnukami.

Rola babć i dziadków zmienia się, ale dziadkowie i wnuki nadal są sobie bardzo potrzebni, mogą się wzajemnie wspierać i uczyć od siebie. Łączą ich różne potrzeby, w tym bezpieczeństwa, miłości, przyjaźni, zrozumienia, opieki, pomocy i przynależności. Dbajmy o dobre, zdrowe relacje międzypokoleniowe – mówi dr Walentyna Wnuk, animatorka licznych inicjatyw dla seniorów, m.in. inicjatorka powołania Uniwersytetów Trzeciego Wieku we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku , współautorka programu Wrocław Miastem Pokoleń, a także doradca w Urzędzie Miejskim ds. seniorów.

Wszystkie wydarzenia i aktywności w ramach Dnia Babci i Dnia Dziadka we wrocławskim centrum seniora Angel Care zaplanowano na 21 stycznia, w godz. od 9.00 do 16.15. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy pod numerem: 71 306 90 30Dzień Babci i Dzień Dziadka w centrum seniora Angel Care

21 stycznia 2017 r., ul. Dyrekcyjna 5-7, Wrocław

Program:

  • Aktywny senior – godz. 9.00-10.00

  • Sprawny umysł – godz. 9.00-10.00

  • Zdrowy senior – godz. 10.00-11.00

  • Sprawny umysł – godz. 10.00-11.00

  • Moda 60+, na co dzień i od święta – godz. 11.15-12.15

  • Rodzinna sesja fotograficzna – godz. 13.00-15.00

  • Jak być babcią na medal?” (wykład Walentyny Wnuk) – 12.30-13.30

  • Warsztaty artystyczne, czas dla seniora i juniora – godz. 13.30-15.00

  • Tańczy mały tańczy duży, czas dla seniora i juniora – godz. 15.15-16.15Angel Care działa przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Jest pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych młodych państwach członkowskich Unii Europejskiej. W Angel Care zainwestowała potężna grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.