Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Piękna- KOBIETA, Bestia- CHOROBA. Finał projektu kobiet chorych onkologicznie w Nysie

„Piękna i bestia” to popularna baśń. W tej historii piękna Bella swoją miłością obłaskawia bestię i potwór znów staje się człowiekiem. W projekcie „Piękna i bestia” też jest trochę magii. Bo magiczna chwila wyczarowana przez fotografkę, Monikę Wieja-Baczyńską, pozwoliła ośmiu kobietom poczuć się baśniowo, mimo choroby nowotworowej, którą obarczył je los. Kobieta, czyli Piękna, Bestia- czyli choroba.

Ogromna determinacja, wysoko podniesiona głowa i uśmiech na twarzy mimo walki z chorobą- wszystko to ukazane podczas jednego wieczoru w historycznych murach Dworu Biskupiego w Nysie (woj. opolskie). Dokładnie w sobotę, 25 listopada odbył się tam finał projektu pt.: „Piękna i Bestia”, którego główną inicjatorką była fotograf Monika Wieja- Baczyńska.

Celem wydarzenia było pokazanie pozytywnej energii, a nie bólu i strachu związanego z chorobą. Podkreślone miało zostać piękno kobiece, mimo zmagań z chorobą onkologiczną oraz oderwanie od codziennej myśli o chorobie. Bohaterki imprezy wzięły udział w sesji fotograficznej glamour. Tło stanowiły pięknie zaaranżowane wnętrza Dworu w Nysie. Panie zaprezentowały się w przepięknych ślubnych kreacjach, co wprawiło gości w ogromne wzruszenie. Stylizacji było kilka, począwszy od ślubnej, poprzez wieczorową, aż po kreacje koktajlowe. Nie zabrakło też pokazów stylizacji i fryzjerstwa. Głównym jednak punktem programu, oprócz pokazu mody, była wystawa fotograficzna autorstwa Moniki Wieja- Baczyńskiej. Całość wydarzenia dopełniła część artystyczna tzn. występy znanych osobistości świata sztuki i kultury oraz panele dyskusyjne.
Głównymi gośćmi stały się bohaterki sesji, których dotyczyła wystawa zdjęć.
Bohaterki pojawiły się na wybiegu z małymi dziewczynkami - zaznacza Magdalena Maria Bolesławska, która ubierała modelki na ten wieczór. Efekt był cudowny. Bardzo miłą dla oka i serca atrakcją były zarówno profesjonalne modelki, które pojawiły się na wybiegu, a także kobiety, które są bohaterkami swojego życia wraz z małymi dziewczynkami, które im towarzyszyły. Dla większości bohaterek, pokaz był swoistą sesją terapeutyczną oraz oderwaniem od złej rzeczywistości, natomiast zdjęcia to takie małe radości, do których choroba nie może rościć sobie żadnych praw.

Należy dodać, że jednym z gości finału projektu "Piękna i bestia" była amazonka Zofia Suska, znana z programów telewizyjnych o podróżach. Na scenie wystąpił też Paweł z Sieradza, gwiazda programu "Mam Talent" oraz Artur Gotz, który debiutował w Piwnicy pod Baranami.
Patronem medialnym festiwalu było lokalne Radio Opole.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.