Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Parada Seniorów 2016

Fizjoterapeuci MEDI-system poprowadzą warsztaty dla seniorów podczas Pikniku Pokoleń
MEDI-system zaprasza do Miasteczka Fizjoterapii podczas Pikniku Pokoleń w sobotę 25 czerwca br. przy Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Jest to impreza towarzysząca Paradzie Seniorów, która przemaszeruje tego dnia ulicami miasta.
W Miasteczku Fizjoterapii MEDI-system, zorganizowanym w STREFIE ZDROWIA (w parku przed Zamkiem Ujazdowskim, przy budynku Instytutu Teatralnego), uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w gimnastyce grupowej dla seniorów, dowiedzieć się jak zaaranżować bezpieczne mieszkanie, uczestniczyć w warsztacie aktywności sportowych dla seniora (m.in. instruktaż Nordic Walking), a także skorzystać z indywidualnej porady fizjoterapeuty. Dodatkowo, ekspert MEDI-system udzieli informacji i porad nt. świadczeń rehabilitacyjnych oraz opieki domowej. Seniorzy, którzy odwiedzą Miasteczko Fizjoterapii będą mogli poczuć jak działa kinesiotaping – specjalista z przychodni lekarskiej MEDI-system zaaplikuje plastry łagodzące ból kręgosłupa czy bóle reumatyczne, poprawiające krążenie, ratujące przed skurczami łydek, rozluźniające zbyt napięte mięśnie.

PROGRAM MIASTECZKA FIZJOTERAPII
  • 13.00 i 13.30: WSTAŃ PRAWĄ NOGĄ czyli gimnastyka na dobry dzień
  • 14.00: BHP W DOMU czyli jak zaaranżować mieszkanie dla seniora
  • 14.30: AKTYWNY SENIOR NIE RDZEWIEJE czyli jak się ruszać zdrowo i bezpiecznie
  • 15.00-16.00: PRZYCHODZI PACJENT DO FIZJOTERAPEUTY czyli indywidualne porady dla seniorów
„Nasze ponad 15-letnie doświadczenie w opiece nad seniorami pokazuje, że stan ich zdrowia zależy w dużej mierze od stylu życia. Dlatego priorytetem zespołu fizjoterapeutów naszego ośrodka jest usprawnianie i aktywizacja pacjenta. Podczas Pikniku Pokoleń chcemy pokazać seniorom jakie ćwiczenia powinni wykonywać na co dzień oraz jakie aktywności są wskazane w ich wieku i przy konkretnych schorzeniach” – mówi fizjoterapeuta Marcin Baranowski, dyrektor ośrodka MEDI-system MAZOWIA w Warszawie.

Parada Seniorów jest organizowana przez Fundację ZACZYN po raz trzeci. Dotychczasowe edycje zgromadziły ponad 12 tys. uczestników. Parada Seniorów to kolorowy, głośny, optymistyczny (jednak nie infantylny) przemarsz przez miasto. Parada startuje w sobotę 25 czerwca o godz. 12.00 z Placu Konstytucji. Trasa parady wiedzie ulicą Piękną i Alejami Ujazdowskimi do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów). Cały przemarsz trwa ok. 45 minut. Po dojściu do Zamku Ujazdowskiego rozpoczyna się Piknik Pokoleń, który potrwa do godz. 19.00.

Parada i Piknik to szansa na spotkanie ze znanymi osobami wpierającymi wydarzenie. Na pewno gwiazdą pierwszej wielkości jest DJ Wika, która jest współautorką pomysłu Parady i jej główną ambasadorką. Gościem Pikniku będzie też Jolanta Kwaśniewska, wspierająca wydarzenie od początku. Znana aktorka Zofia Czerwińska opowie jak z humorem przejść przez życie, a profesor i mistrz wielu dyscyplin sportowych Jan Ślężyński jak wygląda życie mężczyzn po 60-ce. Wśród prowadzących panele dyskusyjne w trakcie Pikniku są: pisarka, laureatka Paszportów Polityki Sylwia Chutnik, dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł oraz dziennikarz telewizyjny i performer Rafał Betlejewski. Specjalne pokazy ćwiczeń ruchowych dla seniorów poprowadzą trenerka fitness Ewa Chodakowska oraz Erwina Ryś-Ferens - panczenistka, olimpijka i mistrzyni Europy i świata. Nie zabraknie popularnej aktorki Krystyny Sienkiewicz, która wystąpi w programie kabaretowym, a także aktorki i modelki 80+ Heleny Norowicz.

Pełny program imprezy pod adresem: http://parada.zaczyn.org/program-ramowy-pikniku-pokolen/

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.