Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej i Jarmark Świętojański w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz zaprasza wszystkich Seniorów juz w najbliższą niedzielę 9 czerwca na kolejny Jarmark Świętojański oraz 19. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Babie Lato”. Impreza trwać będzie w godzinach 10:00- 18:00 na przestrzeni Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy.

Wydarzenie od 2017 r. ma charakter międzypokoleniowy, skierowany w większej mierze dla seniorów, jak również dla młodszych pokoleń. Głównym celem organizacji jest, jak w poprzednich latach, promowanie kultury, a mówiąc ściślej wielokulturowości naszego kraju w przeróżnych dziedzinach, począwszy od tkactwa, koronkarstwa, poprzez malarstwo, fotografię, aż do korzenioplastyki i kowalstwa artystycznego. To cały program przygotowany dla starszych i młodszych artystów, którzy podtrzymując starodawne tradycje chcą wejść ze sobą w konfrontację i wymienić własne doświadczenia zarówno te z poziomu amatorskiego jak i profesjonalnego. Swoje dzieła prezentować będą twórcy ludowi z ziemi kujawskiej, kaszubskiej, pałuckiej, borowiackiej i krajeńskiej. Jarmark Świętojański i „Babie Lato”, to świetna okazja do integracji pokoleń oraz środowisk twórczych. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy rzemieślników ginących zawodów i występy kapel oraz zespołów folklorystycznych. Podczas trwania imprezy będzie można zakupić prezentowane rękodzieła oraz skosztować wyrobów regionalnych. Prezentowana będzie twórczość z zakresu: haftu, koronkarstwa, dziewiarstwa, tkactwa, korzenioplastyki, metaloplastyki, zabawkarstwa, ceramiki, malarstwa, pamiątkarstwa, rysunku, wzornictwa, fotografii, kowalstwa artystycznego, rzeźbiarstwa, wikliniarstwa, ikonopisania, witrażownictwa, snycerstwa, intarsji, konwisarstwa, jubilerstwa, introligatorstwa, fajkarstwa, papieroplastyki i emalierstwa.

W niedzielne południe, podczas Jarmarku ruszy Jedenasty Marsz Kapeluszowy- kolorowy korowód stworzony przez uczestników imprezy tj.: Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Klubów Seniora organizowany przez Bydgoską Radę Seniorów oraz Pracownię Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Organizatorzy serdecznie zapraszają Studentów Uniwersytetów Trzeciego i Każdego Wieku, Uniwersytetów Każdego Wieku, Klubów Seniora, Domów Dziennego Pobytu, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wszystkich sympatyków bajecznych i kolorowych kapeluszy niezależnie od wieku! Mile widziane wszelkie nakrycia głowy! Eleganckie, bajeczne, kolorowe, fantazyjne, wytworne, tradycyjne, kreatywne, duże i małe, retro i futuro! Ogranicza tylko wyobraźnia!

Adresatami Przeglądu są twórcy indywidualni, koła, grupy, kluby artystyczne. Mogą Oni, ale nie muszą, być członkami Klubów Seniora, Uniwersytetów Każdego i Trzeciego Wieku, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Kół Zainteresowań Rękodzieła Artystycznego i Ludowego, Stowarzyszeń i Fundacji. Przegląd jest dla wszystkich bez względu na wiek, a jego uczestnikami są Seniorzy, młodzież z opiekunami, dorośli, a także grupy wielopokoleniowe. Nie liczy się doświadczenie czy ukończone szkoły lecz pasja i chęć dzielenia się wiedzą z innymi, wzajemna wymiana pomysłów i technik twórczych, zwłaszcza tych, które powoli zostają zapominane, a trzeba je przekazać młodemu pokoleniu. Kultura jest nieodzownym elementem rozwoju osobistego i społecznego, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do reprezentacji swoich dzieł oraz wspólnej wspaniałej zabawy.

Pierwszy Przegląd odbył się w ubiegłym stuleciu w 1986 roku i na stałe zapisał się w kalendarzu Bydgoszczy.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.