Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami

Wszystkich chętnych i zainteresowanych tematem podniesienia jakości opieki nad osobami starszymi, zapraszamy w czwartek 27 września do Warszawy na konferencję pt. "Nowoczesne technologie w opiece nad seniorami". Głównymi adresatami spotkania są: personel medyczny, właściciele i osoby zarządzające domami opieki i ośrodkami opiekuńczymi oraz przedstawiciele centrów aktywności seniora, urzędów miast i gmin, szpitali i przychodni. Wstęp na konferencję jest wolny, aczkolwiek należy wcześniej zgłosić swoją chęć uczestnictwa poprzez rejestrację na stronie organizatora (http://pirbinstytut.pl/index.php/rejestracja-6).

Podczas konferencji przewidziane są warsztaty na temat "Optymalizacji ucisku w profilaktyce i terapii odleżyn z użyciem ciśnieniowych materacy klinicznych połączona z praktyczną prezentacją zastosowania sprzętu do opieki nad chorym leżącym". Prowadzącym będzie mgr reh. ruch.Rafał Krutul - Właściciel marki REVITA. Poniżej zakres tematyczny warsztatów:
1. Co to jest odleżyna, jak powstaje (siły i termika).
2. Ocena BMI pacjenta.
3. Pacjent zagrożony wystąpieniem odleżyn. Ocena ryzyka powstania odleżyn na podstawie wewnętrznie dobranej skali ryzyka powstania odleżyny; podział chorych wg. RPO; dokumentacja medyczna.
4. Pacjent z odleżyną/ odleżynami,
a) stopnie odleżyn- stopniowanie wg. NPUAP,
b) podział chorych wg. stopnia odleżyn,
c) dokumentacja medyczna; zm. skala progresji terapii odleżyn PUSH,
d) zaniechane metody (leczenie odleżyn “na sucho”, kółka p-odleżynowe).
5. Czym dysponujemy w opiece nad pacjentem leżącym,
a) prawidłowa budowa łóżka szpitalnego umożliwia stosowanie prawidłowych technik ułożeniowych,
b) chorzy bez odleżyn- dobór materaca medycznego lub profilaktycznego,
c) chorzy z odleżynami- dobór materaca terapeutycznego dla poszczególnych stopni odleżyn,
d) techniki stosowania łatwoślizgów w opiece nad chorym leżącym,
e) poliuretanowe pokrowce- osłony medyczne w aspekcie bezpieczeństwa pacjenta i szpitala (zakażenia wewnętrzne).

Temat jest bez wątpienia niezwykle ważny szczególnie dla opiekunów osób niedołężnych, leżących w domach opieki, czy nawet w warunkach domowych. Najczęśniej bowiem domy opieki decydują się otoczyć swoją opieką również takich pensjonariuszy- wymagających bardzo dokładniej i stałej opieki w każdej podstawowej czynności dnia codziennego. Podstawą jest wiedza na temat postępowania z pacjentem, borykającym się z tego typu ranami.
Ponadto konferencja będzie ubogacona o równie ważne tematy poruszone przez członków znanych i znaczących firm i instytucji m.in.: nowoczesne technologie w opiece nad seniorami w Warszawie. I etap zmian; telekonsultacje przy użyciu urządzeń zdalnej diagnostyki jako środek usprawniający opiekę nad seniorem i pacjentem; telekonsultacje przy użyciu urządzeń zdalnej diagnostyki jako środek usprawniający opiekę nad seniorem i pacjentem; sztuczna inteligencja zmieniająca oblicze opieki nad osobami niesamodzielnymi; włącznie seniorów do społeczeństwa cyfrowego w Warszawie; łóżka do opieki długoterminowej- sprzęt ułatwiający opiekę nad seniorami. Przegląd dostępnych łóżek na rynku firmy Metalowiec.

Konferencja potrwa kilka godzin, z przerwami na kawę podczas których zaistnieje możliwość bezpośredniego zapoznania sie z przedstawicielami firm i uzyskania indywidualnej odpowiedzi oraz nawiązanie potencjalnej współpracy.
Kontakt do organizatora:
Dorota Iwanicka
mobile: +48/691 571 598
e-mail: dorota.iwanicka@pirbinstytut.pl

Zapraszamy!

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.