Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Nagroda "Semper in altum" dla Władysława Bartoszewskiego

Prof. Władysław Bartoszewski odebrał nagrodę "Semper in altum" (Zawsze w górę), przyznaną po raz drugi przez Instytut Studiów Strategicznych (ISS) w Krakowie.
Nagrodę przyznaje co roku ISS osobom i instytucjom w uznaniu szczególnych dokonań i postawy w polityce, gospodarce, kulturze lub stosunkach międzynarodowych.

Jak przyznał prezes ISS eurodeputowany Bogdan Klich, w tym roku zarząd miał wielki kłopot z wyborem dziedziny, za działalność w której należy uhonorować Bartoszewskiego, ponieważ ma on zasługi w każdej z nich, poza gospodarką. "W polityce, kulturze i stosunkach międzynarodowych prof. Bartoszewski ma takie dokonania, że można by było nimi obdzielić pół setki innych osób" - zaznaczył Klich. Ocenił, że busolą laureata w jego życiu publicznym jest "głęboki patriotyzm polskiego inteligenta, który każe mu być współodpowiedzialnym za losy zbiorowości, narodu i kraju".

Prof. Bartoszewski dziękując za nagrodę "Semper in altum" powiedział, że jest ona szczególnie mu bliska, gdyż otrzymał ją od środowiska krakowskiego, z którym blisko związany jest od 50 lat.

- Nigdy w życiu nie byłem związany tak długoletnią współpracą, jak to ma miejsce z Krakowem, gdzie od 1957 roku jestem współpracownikiem "Tygodnika Powszechnego". Te więzi były nie tylko formalne, ale opierały się na stałych kontaktach, które zaowocowały wieloma przyjaźniami z wyjątkowymi ludźmi - ocenił laureat.

Nagroda "Semper in altum" ma postać statuetki przedstawiającej wzbijające się w górę ptaki. W zeszłym roku pierwszym laureatem wyróżnienia został prof. Leszek Balcerowicz.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.