MEDISEPT o czystości i dezynfekcji w domach pomocy społecznej

Pandemia wywołana koronawirusem COVID-19 i ryzyko epidemiologiczne na terenie naszego kraju spowodowały lawinowy wzrost zapotrzebowania na środki dezynfekcyjne. Producenci i dystrybutorzy działają szczególnie teraz, bardzo prężnie. Jedną z przedstawicieli tej branży jest firma MEDISEPT. To polski producent kompleksowych rozwiązań w zakresie utrzymania higieny i dezynfekcji. Działająca na rynku od ponad 25 lat firma dostarcza rozwiązania dla sektora profesjonalnego, między innymi dla służby zdrowia, przemysłu i firm sprzątających. MEDISEPT oferuje najwyższej jakości rozwiązania w zakresie utrzymania higieny: preparaty do dezynfekcji, profesjonalne środki utrzymania czystości oraz sprzęt do sprzątania. Produkty umożliwiają skuteczną walkę z mikroorganizmami chorobotwórczymi oraz gruntowne utrzymanie czystości w życiu codziennym. Misją firmy jest skuteczna ochrona ludzi i niemal całkowite wyelminowanie czynników chorobotwórczych przy zastosowaniu odpowiednich środków.

MEDISEPT opracował nowy cykl edukacyjny dedykowany dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa i higieny w Domach Pomocy Społecznej pt: „Bezpieczny Dom w 7 krokach”. Systematycznie przedstawiane materiały instruktażowe i edukacyjne,pozwolą uchronić pacjentów oraz personel Domu przed zakażeniami, wywoływanymi przez bakterie i wirusy. Jedna z pierwszych części cyklu dotyka tematu: na jakich powierzchniach gromadzi się najwięcej drobnoustrojów chorobotwórczych i jak się ich pozbyć? Odpowiedź wydaje się prosta: Zadbaj o zdrowie Podopiecznych i Personelu DPS – dezynfekuj małe i często dotykane powierzchnie za pomocą ALKOHOLOWYCH sprayów i chusteczek.

Powierzchnie i przedmioty, na których bytuje najwięcej grzybów i wirusów to: włączniki świateł, klamki, blaty i zlewy kuchenne, deski do krojenia, lodówka, pilot do TV, łazienka i WC. Bakterie i wirusy mogą przeżyć na powierzchniach tj. metal, plastik i szkło nawet do 9 dni. Stosować należy preparaty alkoholowe do dezynfekcji blatów, klamek, poręczy, włączników itp.
Firma MEDISEPT oprócz produkcji środków, prowadzenia poradników na temat skutecznego utrzymania czystości, w swojej ofercie zachęca również domy opieki do kontaktu w celu przeszkolenia personelu. Zwięczeniem procesu szkolenia jest uzyskanie przez placówkę opiekuńczą certyfikatu bezpiecznego DPSu.

Polecamy filmy instruktażowe:
https://www.youtube.com/watch?v=gH4ByPeXYcU&feature=youtu.be

Więcej informacji na temat zakresu działalności firmy można znaleźć poprzez kontakt z przedstawicielami MEDISEPT:
Łukasz Gębacki- l.gębacki@medisept.pl tel. 502 591 641
Magdalena Tarka- m.tarka@medisept.pl tel. 502 222 119

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.