Mazowiecka Sportowa Senioriada 2018

Jak powszechnie wiadomo na Mazowszu mieszka dużo osób w wieku starszym 55+. Wiele z nich jest zainteresowanych różnymi formami rekreacji, nie zawsze mając możliwość regularnego uczestnictwa. Stąd konieczność zapoznania ich z możliwościami aktywnego spędzania czasu, ofertą nowoczesnych form rekreacji i potrzebą dbania o własną kondycję fizyczną i psychiczną. Z tego też powodu, w tym roku Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej serdecznie zaprasza do udziału w MAZOWIECKIEJ SPORTOWEJ SENIORIADZIE 2018. Będzie to wydarzenie o charakterze imprezy sportowo-rekreacyjnej z elementami rywalizacji , które odbędzie się 15 września 2018 w godz.10.00 -17.00 na obiektach sportowych w Mrozach (powiat miński).

Celem imprezy jest wykształcenie w pokoleniu osób starszych potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowanie aktywnego stylu życia. Uczestnicy Senioriady rywalizować będą w dyscyplinach indywidualnych tj. tenis stołowy, bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, tenis ziemny oraz zespołowych: przeciąganie liny i gra w dwa ognie. Rywalizacja odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych: 55-65 lat, 66-70 lat i powyżej 70 roku życia. Zwycięzcy konkurencji otrzymają okolicznościowe medale oraz drobne upominki. Dodatkowo uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcyjnych konkurencjach rekreacyjnych. W Miasteczku Zdrowego Seniora skorzystać z darmowych badań oraz porad zdrowotnych (m. in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej), wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Dodatkową atrakcją będzie Scena dla Seniora, na której oglądać będzie można pokazy z zakresu sportu, rekreacji ruchowej, kultury i rozrywki. Organizatorzy zapraszają mazowieckie kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Ośrodki Sportu i Rekreacji do zaprezentowania swoich programów artystycznych i sportowych. Każdy uczestnik przy wejściu na imprezę otrzyma pakiet startowy: plecak, koszulkę, kubek, chustę, wodę oraz będzie mógł skorzystać z bezpłatnego poczęstunku, który będzie przygotowany w strefie gastronomicznej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej www.tkkf-mazowieckie.pl lub adresem E- mail: tkkfmazowieckie@o2.pl
tel. 22 834 76 98 w godz: 14.00 - 18.00
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego
Serdecznie zapraszamy!

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.