Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Marek Edelman doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycznego

Znakomity kardiolog i ostatni żyjący przywódca powstania w Warszawskim Getcie 86-letni Marek Edelman otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W uroczystości uczestniczyli m.in. przyjaciele, pacjenci, współpracownicy, władze samorządowe miasta i województwa.

Przypominając sylwetkę laureata, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. Paweł Liberski powiedział m.in., że Edelman miał swój wkład w rozwój metody operowania zawału serca polegającej na połączeniu krążenia żylnego z tętniczym. Był wzorem dla członków zespołu, którym kierował. Jego profesjonalizm i niezwykła uczciwość były przedmiotem niekłamanego podziwu współpracowników.

Liberski przypomniał również, iż Edelman jest "żywą legendą Powstania w Warszawskim Getcie". "Jego odwaga i zaangażowanie w sprawy pokoju i poszanowania praw człowieka, są wzorem do naśladowania dla ludzi na całym świecie" - mówił Liberski.
 
Odbierając tytuł Edelman powiedział, że cieszy się z wyróżnienia. Podziękował obecnym na sali osobom nazywając ich przyjaciółmi. "Skoro tu jesteście musicie być moimi przyjaciółmi. To bardzo ważne w czasach, kiedy są one mało przyjazne dla przyjaźni" - stwierdził. Następnie wygłosił wykład "Subiektywna historia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi", w którym wspominał swoje studia.

Dr Marek Edelman jest autorem prawie 40 publikacji dotyczącej zawału serca.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.