Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Lena Lighting- światło w walce z wirusami i bakteriami

Podczas pandemii polski producent – firma Lena Lighting nie zwolniła tempa produkcji w Środzie Wielkopolskiej. Przeciwnie. W obliczu zagrożenia postanowiła skutecznie włączyć się w walkę i wspierać ludzi w sposób, który umie najlepiej – poprzez światło.
Konstruktorzy z Leny Lighting zaprojektowali rodzinę lamp UV-C STERILON. Lampy te, emitując światło ultrafioletowe, dezynfekują powierzchnie, powietrze i wodę, niszcząc mikroorganizmy takie jak: wirusy, bakterie, grzyby. Ze względu na duże zapotrzebowanie rynku na materiały dezynfekcyjne, firma dołożyła wszelkich starań, by bezzwłocznie rozpocząć produkcję UV-C STERILON w fabryce w Środzie Wielkopolskiej. Dzięki temu lampy UV-C STERILON już dziś dostępne są w ofercie tego polskiego producenta.

Rodzina przenośnych lamp UV-C STERILON w skrócie
Działanie:
• unieszkodliwia wszystkie wirusy, bakterie i inne drobnoustroje w zasięgu działania lampy
• sterylizacja promieniowaniem UV-C
• kierowanie strumieniem dezynfekcji
• skuteczność działania już po kilku minutach
• nie wytwarza negatywnego ozonu

Zastosowanie:
• Placówki medyczne,
• transport medyczny i publiczny, spedycja
• sklepy, punkty usługowe, stacje benzynowe,
• administracja publiczna,
• placówki opiekuńcze i edukacyjne,
• domy prywatne - pokoje chorych, zakupy...
• przedmioty osobiste np.: telefony, dokumenty, karty bankowe, pieniądze...
• i wiele więcej

„Wdrażając w firmie nadzwyczajne środki ostrożności i nowe procedury pracy podczas pandemii, nasze myślenie skierowaliśmy na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa, nie tylko poprzez stosowanie rygorystycznych procedur, ale również poprzez stworzenie produktu będącego narzędziem go zwalczającym. Dziś z nadzieją, że pomoże on ochronić życie i zdrowie wielu osób oraz wesprze wszelkie działania medyczne, wprowadzamy go do oferty.” – informuje nas Zarząd Leny Lighting.

Rodzina lamp UV-C STERILON jest przeznaczona do dezynfekcji powierzchni. Na działanie światła ultrafioletowego, które emituje, nie są odporne wirusy, bakterie, grzyby i inne drobnoustroje. Wystarczy skierować lampę UV bezpośrednio na powierzchnię przez określony czas, aby skutecznie zabijać mikroorganizmy.

W ofercie Lena Lighting znalazły się lampy UV-C STERILON o różnych mocach: 36W, 72 W i 108 W do wykorzystania na różnej wielkości powierzchniach. Lampy o większej mocy – 108 W sprawdzą się w pomieszczeniu do 35 m2, te o mocy 72 W przeznaczone są do powierzchni 25 m2, lampy 36 W natomiast, zdezynfekują przestrzeń około 15 m2.

W zależności od mocy lampy UV-C, czas naświetlania powierzchni przeznaczonej do dezynfekcji waha się. Ale już w kilkanaście minut można doraźnie odkazić zagrożone przestrzenie. Jeśli naświetlanie ustawimy na kilka godzin, a moc lampy odpowiednio dopasujemy do wielkości powierzchni, możemy mieć pewność, że przestrzeń ta będzie wolna od wirusów, bakterii, i innych mikroorganizmów.

Dezynfekcja światłem ultrafioletowym jest powszechnie stosowana w szpitalach do odkażania sal operacyjnych, sal chorych, korytarzy i pomieszczeń użytkowych. Jednak z powodzeniem może być stosowana wszędzie tam, gdzie istnieje prawdopodobieństwo skażenia.

Jest jednym ze skutecznych narzędzi w walce z epidemią. Podczas jej trwania dalece uzasadnione jest wykorzystanie biobójczych właściwości lamp UV-C w sklepach spożywczych i punktach usługowych, w środkach komunikacji miejskiej i prywatnej, na stacjach benzynowych, w firmach kurierskich, jednostkach administracji publicznej i edukacji. Miejsca zastosowania można wymieniać bez końca, nie zapominając o zastosowaniach domowych do odkażania pokoi, w których przebywają osoby obłożnie chore, również w domach opieki, telefonów, kart bankowych, pieniędzy czy nawet zakupów, które w podczas całego procesu dystrybucyjnego miały styczność z wieloma osobami.

Więcej informacji na stronie www.lenalighting.pl

Kontakt:
Lena Lighting S.A.
ul. Kórnicka 52
63-000 Środa Wielkopolska

tel. +48 61 28 60 300
fax.+48 61 28 54 059
e-mail: kontakt@lenalighting.pl

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.